Epson rozpoczyna masową produkcję wizjerów, które sprawią, że zapomnimy, iż są elektroniczne

0
Maciej Luśtyk
11 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ile dobrego by nie mówić o bezlusterkowcach, wizjery elektroniczne pod względem komfortu pracy ciągle nie mogą się równać z tym, co oferują lustrzanki. Ale już niedługo. Epson startuje z masową produkcją rewolucyjnych wizjerów o rozdzielczości 4,41 Mp.
Firma Epson zwykle nie kojarzy nam się z wizjerami. Jednak to ten producentpodczas odbywających się w lutym tego roku targów CP+ Epson zaprezentował prototypy wizjerów Ultimikron, które miały odmienić to jak postrzegamy (przez) bezlusterkowce. Po niecałym roku producent startuje z masową produkcją celowników o rozdzielczości 4,41 Mp. Brzmi znajomo? To prawdopodobnie ten sam wizjer, który otrzymała najnowsza Leica SL. (O pracy z wizjerem możecie przeczytać więcej w opublikowanych przez nas pierwszych wrażeniach). Nic w tym dziwnego. Już w lutym producent informował, że najnowsze układy najprawdopodobniej ujrzymy najpierw w produkcjach Leiki i Olympusa (nowy E-M1 Mark II ?).
Zobacz wszystkie zdjęcia (1)

Wizjer o wielkości 0,66 cala oferuje obraz o rozdzielczości SXGA+ (1400 x 1050 pikseli). To prawie dwa razy więcej niż oferują obecne wizjery XGA, montowane w wysokiej klasy bezlusterkowcach. Dodatkowo panel ma pokrywać 98% gamutu Adobe RGB, wyświetlać 16 milionów kolorów i charakteryzować się luminacją rzędu 650 cd/m2. Jak pisaliśmy w pierwszych wrażeniach nowej Leiki, podczas pracy z nowym celownikiem można zapomnieć iż mamy do czynienia z wizjerem elektronicznym. Wygląda więc na to, że dla lustrzanek nadchodzą coraz cięższe czasy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem epson.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Ricoh Theta SC2 - kamera sferyczna 4K za tysiąc złotych
Na rynku debiutuje druga generacja przystępnej cenowo kamerki sferycznej Theta SC. Prosta w obsłudze konstrukcja zyskała m.in. możliwość...
4
0
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Kandao QooCam - tak dobrej kamery sferycznej w tym segmencie jeszcze nie było
Jeśli już wykładaliście pieniądze na kamerkę sferyczną GoPro Max, wstrzymajcie się jeszcze chwilę. Kandao QooCam wydaje się zjadać ją na śniadanie.
10
0
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Panasonic aktualizuje oprogramowanie kilku aparatów. Najbardziej ucieszą się właściciele modelu G9
Nadchodzące nowe wersje firmware’u dla modeli S1, S1R, GH5, GH5S i G9 obejmują poprawki błędów i rozszerzenia zgodności, a także dodanie pożądanych, zaawansowanych funkcji, których brakowało w...
7
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)