Epson rozpoczyna masową produkcję wizjerów, które sprawią, że zapomnimy, iż są elektroniczne

Autor: Maciej Luśtyk

11 Grudzień 2015
Artykuł na: 2-3 minuty
Ile dobrego by nie mówić o bezlusterkowcach, wizjery elektroniczne pod względem komfortu pracy ciągle nie mogą się równać z tym, co oferują lustrzanki. Ale już niedługo. Epson startuje z masową produkcją rewolucyjnych wizjerów o rozdzielczości 4,41 Mp.

Firma Epson zwykle nie kojarzy nam się z wizjerami. Jednak to ten producentpodczas odbywających się w lutym tego roku targów CP+ Epson zaprezentował prototypy wizjerów Ultimikron, które miały odmienić to jak postrzegamy (przez) bezlusterkowce. Po niecałym roku producent startuje z masową produkcją celowników o rozdzielczości 4,41 Mp. Brzmi znajomo? To prawdopodobnie ten sam wizjer, który otrzymała najnowsza Leica SL. (O pracy z wizjerem możecie przeczytać więcej w opublikowanych przez nas pierwszych wrażeniach). Nic w tym dziwnego. Już w lutym producent informował, że najnowsze układy najprawdopodobniej ujrzymy najpierw w produkcjach Leiki i Olympusa (nowy E-M1 Mark II ?).

Wizjer o wielkości 0,66 cala oferuje obraz o rozdzielczości SXGA+ (1400 x 1050 pikseli). To prawie dwa razy więcej niż oferują obecne wizjery XGA, montowane w wysokiej klasy bezlusterkowcach. Dodatkowo panel ma pokrywać 98% gamutu Adobe RGB, wyświetlać 16 milionów kolorów i charakteryzować się luminacją rzędu 650 cd/m2. Jak pisaliśmy w pierwszych wrażeniach nowej Leiki, podczas pracy z nowym celownikiem można zapomnieć iż mamy do czynienia z wizjerem elektronicznym. Wygląda więc na to, że dla lustrzanek nadchodzą coraz cięższe czasy.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem epson.com

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Ostatnie dni letnich promocji Sony – sprawdź szczegóły!
Kończy się lipiec, a wraz z nim wielka kumulacja promocji Sony. Wykorzystaj ostatnie dni miesiąca i uzupełnij swój sprzęt o aparaty, obiektywy i kamery w super cenach.
3
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Canon EOS R1 - flagowiec wkracza na linię startu
Po latach oczekiwań Canon prezentuje wreszcie flagowy korpus EOS R1. Wyposażony w superszybką warstwową matrycę, krzyżowy układ AF i rozwiązania AI ma zaoferować wszystko, co niezbędne...
18
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Canon EOS R5 Mark II - nowy standard zawodowej pracy
Druga generacja EOS-a R5 usprawnia niemal wszystko, rozwijając ideę aparatu, który ma jednocześnie oferować wysoką rozdzielczość i być szybkim. Dzięki warstwowej matrycy, nowemu...
37
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)