Seiko EPSON zrewolucjonizuje wizjery elektroniczne

Autor: Maciej Luśtyk

9 Luty 2015
Artykuł na: minutę
Firma Seiko Epson poinformowała, że podczas zaczynających się w tym tygodniu targów CP+ 2015 zaprezentuje nową generację paneli LCD używanych w wizjerach elektronicznych, które umożliwiać mają wyświetlanie obrazu w jakości Ultra HD.

Rozwinięcie technologii Ultimikron pozwoli na zbudowanie wizjerów elektronicznych, których rozdzielczość będzie sięgała 4,4 miliona punktów, co jest dwukrotnie lepszym wynikiem od celowników aktualnie dostępnych na rynku. Nowo opracowane panele mają charakteryzować się też dwukrotnie większa częstotliwością odświeżana, umożliwiając odtwarzanie obrazu z prędkością 120 kl/s i o 30% lepszą reprodukcją kolorów. Technologia ma zostać wykorzystana w kolejnych odsłonach aparatów firm Leica i Olympus. Może nareszcie wizjery elektroniczne zaczną należycie spełniać swoje funkcje.

Więcej szczegółów odnośnie nowych paneli LCD poznamy podczas zaczynających się w tym tygodniu japońskich targów CP+ 2015 (12-15.02), które będziemy dla Was na bieżąco relacjonować.

Więcej informacji znajdziemy na stronie portalu DC Watch

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Ile warte są chińskie aparaty z Aliexpress?
Przeglądając popularne portale zakupowe łatwo natknąć się na oferty wyjątkowo tanich aparat cyfrowych. Czego można po nich oczekiwać?
17
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)