“Kolekcjonowanie w praktyce” - kurs dla początkujących kolekcjonerów fotografii

“Kolekcjonowanie w praktyce” - kurs dla początkujących kolekcjonerów fotografii
W ramach 14. edycji Fotografii Kolekcjonerskiej zorganizowany zostanie specjalny kurs dla osób zainteresowanych kolekcjonowaniem fotografii, zarówno tych początkujących, jak i posiadających już pewne doświadczenie. Zajęcia skupią się wyłącznie na przekazaniu praktycznych porad, które pomogą w stworzeniu własnej kolekcji.
Kurs Kolekcjonowanie w praktyce zostanie podzielony na 2 bloki tematyczne. Pierwszy, prowadzony przez Katarzynę Sagatowską, obejmować będzie informacje o rynku fotografii w Polsce i artystach szczególnie poszukiwanych przez kolekcjonerów. Druga część zajęć dotyczyć będzie standardów wykonania i opisu fotografii przeznaczonych na aukcje. Poprowadzi je Jerzy Łapiński. Po zakończeniu kursu każdy uczestnik dysponować będzie podstawową i wystarczającą wiedzą do samodzielnego tworzenia własnej kolekcji.

Koszt uczestnictwa w kursie wynosi 350 zł i obowiązują na nie zapisy. Zgłoszenia można przesyłać do 8 maja 2015 roku na adres kontakt@fotografiakolekcjonerska.pl. Spotkania odbędą się w dniach 11-12 maja 2015 roku w godzinach 18:00 - 20:00 w Leica Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3.

Więcej informacji o wydarzeniu można uzyskać pod adresem fotografiakolekcjonerska.pl.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
“Fotografia to moje zajęcie” - wywiad z Tadeuszem Rolke
24 Maj 2019
Z aparatem pracuje od 75 lat, ale ani myśli odwieszać go na kołek. O ostatnich projektach, pomysłach na kolejne cykle i o kobietach z Tadeuszem Rolke rozmawia Monika Szewczyk.
2
Moscow International Foto Awards 2019 - Polacy zdominowali sekcję photobooków. Triumfują też w pozostałych kategoriach
23 Maj 2019
Tegoroczna odsłona konkursu MIFA przynosi wiele nagród fotografom znad Wisły. Książki fotograficzne Igora Pisuka i Dominiki Koszowskiej uznane zostały najlepszymi publikacjami roku. Oprócz nich triumfy święci jeszcze 9 fotografów z Polski.
0
Życie fotograficzne i uczuciowe - historia Tadeusza Rolke
20 Maj 2019
Świadek minionego stulecia - powstaniec warszawski, przymusowy robotnik, stalinowski więzień i... bon vivant. Od kilkudziesięciu lat nie rozstaje się z aparatem, inspirując kolejne pokolenia artystów. Właśnie kończy 90 lat. Życie i twórczość kultowego fotografa przybliża autorka wywiadu rzeki z Tadeuszem Rolke, Małgorzata Purzyńska.
2
Nie żyje Bogdan Konopka - wybitny przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, autor pierwszej Kolekcji Wrzesińskiej
20 Maj 2019
W wieku 66 lat zmarł Bogdan Konopka - jeden z najważniejszych przedstawicieli nurtu „fotografii elementarnej“, odznaczony brązowym medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.
0