Nabór do Studium Fotografii ZPAF

Autor: Marcin Grabowiecki

12 Lipiec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
W ramach rozpoczętego naboru na rok 2013/14 Studium Fotografii ZPAF zaprasza na spotkanie informacyjne, które odbędzie się w środę 17 lipca o godz. 18:00 w Galerii Obok ZPAF na Starym Mieście w Warszawie. Kolejne spotkania przewidywane są na 2 i 9 sierpnia o tej samej porze i w tym samym miejscu. Wszystkim zainteresowanym polecamy również odwiedzenie Starej Galerii ZPAF, gdzie do końca miesiąca trwa XII Wystawa Doroczna słuchaczy SF ZPAF.
fot. Magda Bronowska

Wraz z nowym naborem Studium Fotografii ZPAF pragnie zaoferować ofertę w nowej formule programowej i kadrowej, opartej o gradacyjny, trzyletni system nauczania w trybie wieczorowym i zaocznym.

Na roku podstawowym, słuchacze w ciągu 240 godzin zapoznają się z podstawami dotyczącymi fotografii klasycznej i cyfrowej, pracą w ciemni, elementami cyfrowej post produkcji i edycji zdjęć w pracowni komputerowej. Poznają tajniki dobrego światła, czy warsztat i technikę pracy dobrego fotoreportera. Na drugim roku - warsztatowym - poza rozwinięciem umiejętności fotograficznych, słuchacze będą mieli szereg praktycznych warsztatów i ćwiczeń oraz dostęp do wybranych pracowni autorskich. Edukację wieńczy trzeci rok kończący się obroną fotograficznego dyplomu przygotowywanego pod okiem doświadczonego promotora.

Zajęcia w SF ZPAF prowadzą najlepsi specjaliści: uznani artyści i zawodowcy związani ze ZPAF, wykładowcy akademiccy oraz uniwersyteccy. Spotkania SF ZPAF mają charakter wykładów i warsztatów autorskich. Do grona naszych wykładowców należą m.in.: Hanna Musiał Anderman, Lechosław Carnelli, Damian Chrobak, dr Joanna Chudy, dr Magdalena Durda, Mikołaj Grynberg, dr Katarzyna Majak, Szymon Kobusiński, Georgia Krawiec, Włodzimierz Krzemiński, Adam Lach, Janusz Lirski, dr Jowita Mormul, Danuta Okoń, dr Inga Oleksiuk, Jagna Olejnikowska, Tadeusz Późniak, prof. Wojciech Prażmowski, Jolanta Rycerska, prof. Sergiusz Sachno, Tomasz Schmid, Barbara Sokołowska, Tomasz Sikora, prof. Zbigniew Tomaszczuk, prof. Zbigniew Wichłacz, Anna Wolska, Andrzej Zygmuntowicz, dr Paweł Żak.

Wieloletnią tradycją w SF ZPAF są Wystawy Doroczne. Każdy rok edukacji w SF ZPAF zakończony jest profesjonalną, kuratorską wystawą w przestrzeniach Starej Galerii ZPAF przy Placu Zamkowym w Warszawie - ukazującą przekrój tematów poruszanych podczas edukacji oraz zdobyte umiejętności i wrażliwość słuchaczy. Wystawie towarzyszy obszerny katalog.

Osoby, które mają już jakiś dorobek fotograficzny albo doświadczenie zdobyte w trakcie innych kursów, mogą przymierzyć się do udziału w zajęciach na roku warsztatowym z pominięciem roku podstawowego. Osoby takie zapraszamy z teczkami i prezentacjami na rozmowy indywidualne do Dyrektor SF - Anny Wolskiej (galeria.obok@zpaf.pl).

Ze względu na charakter zajęć, długość ich trwania i porę - część ćwiczeń niezależnie od wybranego trybu będzie realizowana w weekendy w systemie bloków zajęć, czy plenerów.

Więcej informacji można uzyskać na spotkaniach naborowych oraz bezpośrednio w sekretariacie Studium lub u Kurator Galerii Obok - Anny Wolskiej.

Więcej o Studium Fotografii ZPAF na: www.zpaf.waw.pl

Sekretariat Studium czynny (pon-pt) w godz.14:00-21:00
Tel. 0.22 635 47 83 wew. 13, 0 22 831 23 39 wew. 13,
Kontakt e-mail: studium@zpaf.pl lub galeria.obok@zpaf.pl
Plac Zamkowy 8, 00-277 Warszawa

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak dobrać kabel HDMI do filmowania i streamingu?
Jak wybrać kabel HDMI, żeby nie mieć problemów na planie i uzyskać optymalną jakość? W tym poradniku przyglądamy się odpowiednim kablom do filmowania na przykładzie oferty marki...
17
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Jak zrobić oryginalne zdjęcie na walentynki? Zapytaliśmy ChatGPT
Nadal myślisz, że najlepszym pomysłem na walentynkowe zdjęcie jest serce narysowane na zaparowanej szybie? Zobaczcie, co na ten temat ma do powiedzenia sztuczna inteligencja.
4
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Oświetlenie filmowe w fotografii portretowej - GlareOne LED 300 BiColor D w praktyce
Filmowo-fotograficzny świat nie mógłby istnieć bez światła. W tym artykule fotograf Piotr Werner na przykładzie lamp GlareOne 300 BiColor D pokazuje trzy filmowe ustawienia...
16
Powiązane artykuły