Warsztaty, wystawy i seminaria na targach w Łodzi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video to nie tylko część sprzętowa. W dniach 21-23 marca odbędą się także warsztaty, wystawy i seminaria. Odwiedzający Łódź będą mogli m.in. zobaczyć prace laureatki Grand Prix 5-boju fotopolis.pl 2011 - Izabeli Urbaniak oraz najlepsze Zdjęcia Tygodnia naszych czytelników.
W ramach XVI Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi będzie można zobaczyć wystawy, uczestniczyć w prezentacjach, seminariach oraz warsztatach. O najciekawszych z nich piszemy poniżej.

W Łodzi swoje prace zaprezentuje Izabela Urbaniak - laureatka Grand Prix 5-boju fotopolis.pl 2011. Szerzej o cyklu "Mieszkam tutaj" pisaliśmy przy okazji krakowskiej odsłony wystawy. Pokażemy także najlepsze Zdjęcia tygodnia nadesłane w ostatnich latach, którym czytelnicy przyznali najwyższe noty. Zobaczymy prace Dominika Tarabańskiego, Krzysztofa Kaliczaka, Igora Kaweckiego, Grzegorza Piaskowskiego, Marka Lochera i wielu innych. Będzie to rozszerzona wersja wystawy zaprezentowanej w Galerii Refleksy z okazji 10. urodzin fotopolis.pl, w 2011 roku.

fot. Dominik Tarabański


Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentuje się także Fotofestiwal, który pokaże zdjęcia finalistów konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2012. Co roku spośród ponad 500 zgłoszeń jury ekspertów wybiera 10-12 finalistów, a wśród nich tylko jeden zostaje zwycięzcą. W ubiegłym roku tytuł ten trafił do rąk Tomasza Lazara. Do tej pory prezentację tę można było obejrzeć zaledwie 2 razy: podczas Fotofestiwalu 2012 oraz podczas Nocy Fotografii w Rydze.

Pośród seminariów ciekawie zapowiadają się m.in.: 21 marca (13:20-14:50) i 22 marca (13:30-15:00). Prowadzenie: Szymon Aksienionek, Medikon Polska;
Oświetlenie w filmowaniu lustrzanką. Na co należy zwrócić uwagę i jak efektywnie wykorzystywać światło, 21 marca (15:00-16:00) i 22 marca (12:20-13:20). Prowadzenie: Jacek Bonecki - operator filmowy i Łukasz Borowski z firmy Medikon Polska;
Współczesny reportaż w zestawieniu z klasykami gatunku, 23 marca (11:00-12:00). Prowadzenie: Piotr Król, Warszawska Szkoła Reklamy
]
fot. Izabela Urbaniak, z serii "Mieszkam tutaj"


W trakcie targów odbędzie się także kilkanaście warsztatów, poruszających różnorodną tematykę. Portret artystyczny, korekcja zdjęć w Photoshopie, fotografia uliczna oraz warsztaty organizowane przez producentów sprzętu to tylko część z bogatej oferty, jaką przygotowali dla Was organizatorzy. O warsztatach fotografii kulinarnej pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Pełny program XVI Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video znajdziecie na stronie: www.mtl.lodz.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
1
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
4