Warsztaty, wystawy i seminaria na targach w Łodzi

XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video to nie tylko część sprzętowa. W dniach 21-23 marca odbędą się także warsztaty, wystawy i seminaria. Odwiedzający Łódź będą mogli m.in. zobaczyć prace laureatki Grand Prix 5-boju fotopolis.pl 2011 - Izabeli Urbaniak oraz najlepsze Zdjęcia Tygodnia naszych czytelników.
W ramach XVI Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video w Łodzi będzie można zobaczyć wystawy, uczestniczyć w prezentacjach, seminariach oraz warsztatach. O najciekawszych z nich piszemy poniżej.

W Łodzi swoje prace zaprezentuje Izabela Urbaniak - laureatka Grand Prix 5-boju fotopolis.pl 2011. Szerzej o cyklu "Mieszkam tutaj" pisaliśmy przy okazji krakowskiej odsłony wystawy. Pokażemy także najlepsze Zdjęcia tygodnia nadesłane w ostatnich latach, którym czytelnicy przyznali najwyższe noty. Zobaczymy prace Dominika Tarabańskiego, Krzysztofa Kaliczaka, Igora Kaweckiego, Grzegorza Piaskowskiego, Marka Lochera i wielu innych. Będzie to rozszerzona wersja wystawy zaprezentowanej w Galerii Refleksy z okazji 10. urodzin fotopolis.pl, w 2011 roku.

fot. Dominik Tarabański


Podczas tegorocznej edycji targów zaprezentuje się także Fotofestiwal, który pokaże zdjęcia finalistów konkursu Grand Prix Fotofestiwal 2012. Co roku spośród ponad 500 zgłoszeń jury ekspertów wybiera 10-12 finalistów, a wśród nich tylko jeden zostaje zwycięzcą. W ubiegłym roku tytuł ten trafił do rąk Tomasza Lazara. Do tej pory prezentację tę można było obejrzeć zaledwie 2 razy: podczas Fotofestiwalu 2012 oraz podczas Nocy Fotografii w Rydze.

Pośród seminariów ciekawie zapowiadają się m.in.: 21 marca (13:20-14:50) i 22 marca (13:30-15:00). Prowadzenie: Szymon Aksienionek, Medikon Polska;
Oświetlenie w filmowaniu lustrzanką. Na co należy zwrócić uwagę i jak efektywnie wykorzystywać światło, 21 marca (15:00-16:00) i 22 marca (12:20-13:20). Prowadzenie: Jacek Bonecki - operator filmowy i Łukasz Borowski z firmy Medikon Polska;
Współczesny reportaż w zestawieniu z klasykami gatunku, 23 marca (11:00-12:00). Prowadzenie: Piotr Król, Warszawska Szkoła Reklamy
]
fot. Izabela Urbaniak, z serii "Mieszkam tutaj"


W trakcie targów odbędzie się także kilkanaście warsztatów, poruszających różnorodną tematykę. Portret artystyczny, korekcja zdjęć w Photoshopie, fotografia uliczna oraz warsztaty organizowane przez producentów sprzętu to tylko część z bogatej oferty, jaką przygotowali dla Was organizatorzy. O warsztatach fotografii kulinarnej pisaliśmy już we wcześniejszym artykule.

Pełny program XVI Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video znajdziecie na stronie: www.mtl.lodz.pl.
Komentarze
Polecane artykuły
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0
Jak samouk bez szkoły stał się jednym z najważniejszych fotografów XX wieku? Poznajcie historię Gordona Parksa
7 Lut 2019
Filmowiec, kompozytor, pisarz i jeden z najbardziej rozpoznawalnych dokumentalistów XX wieku. Zobaczcie jak rozwijała się wyjątkowa kariera Gordona Parksa.
0
Jury konkursu Fotoreporter Roku 2018 nie przyznało głównej nagrody. Zobaczcie najlepsze zdjęcia z kategorii
4 Lut 2019
Jak co roku, na początku lutego Stowarzyszenie Fotoreporterów nagradza najlepszych polskich fotografów prasowych. Tym razem tytułu Fotoreportera Roku jednak nie przyznano.
0