Podsumowanie XIX edycji Targów Film Video Foto 2016

Podsumowanie XIX edycji Targów Film Video Foto 2016

Ponad 16 tysięcy uczestników, 150 wystawców, przeszło 100 warsztatów, seminariów i spotkań i 8 wystaw fotograficznych - tak w liczbach prezentują się łódzkie Targi Film Video Foto 2016.

Za nami XIX edycja łódzkich Targów Film Video Foto. Jest to największa impreza branżowa w Polsce, która pozwala wszystkim osobom związanym z fotografią i filmem na zaznajomienie się z nowinkami technicznymi. Podczas trwania targów prezentowana jest szeroka oferta najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych i filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji.

Tegoroczna imprezę odwiedziło ponad 16 tysięcy osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.

“Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z Jackiem Boneckim, Adamem Nurkiewiczem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi fotografami” - mówią organizatorzy XIX Targów FVF.

W dziewięciu salach konferencyjnych zorganizowano łącznie ponad 100 warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmowaniem, obróbką obrazu i drukiem. Uczestnicy, dzięki spotkaniom z Piotrem Stosem, Marcinem Dobasem czy Markiem Arcimowiczem, mogli zagłębić się również w tajemnice podwodnego i podróżniczego fotografowania. Wielką popularnością cieszył się także wykład Tomasza Tomaszewskiego, który opowiadał o tym dlaczego warto fotografować w Polsce.

“Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki” - podkreślają organizatorzy. “Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach uczestniczyli, m.in. Arkadiusz Branicki, Renata Młynarczyk czy Dariusz Klimczak” - dodają.

Jak co roku, podczas Targów FVF wręczone zostały  medale oraz wyróżnienia dla najlepszych produktów prezentowanych na targach. Pierwsze miejsce w kategorii foto zajęła firma Alstor  Sp. J. za monitor EIZO ColorEdge CG248. Taką samą lokatę zajęła również w kategorii video za pamięć masową Promise Pegasus2 R4. Podczas Targów miało miejsce także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Główną nagrodę, czyli Grand Prix FILM VIDEO FOTO otrzymał Paweł Augustyniak za fotografię „Gwiezdne Łagiewniki”.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z XIX edycji łódzkich Targów Film Video Foto 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Więcej informacji o Targach FVF możecie znaleźć na stronie www.targi.lodz.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Polecane artykuły
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1