Podsumowanie XIX edycji Targów Film Video Foto 2016

0
Michał Chrzanowski
14 Kwiecień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Ponad 16 tysięcy uczestników, 150 wystawców, przeszło 100 warsztatów, seminariów i spotkań i 8 wystaw fotograficznych - tak w liczbach prezentują się łódzkie Targi Film Video Foto 2016.

Za nami XIX edycja łódzkich Targów Film Video Foto. Jest to największa impreza branżowa w Polsce, która pozwala wszystkim osobom związanym z fotografią i filmem na zaznajomienie się z nowinkami technicznymi. Podczas trwania targów prezentowana jest szeroka oferta najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych i filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji.

Tegoroczna imprezę odwiedziło ponad 16 tysięcy osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.

“Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z Jackiem Boneckim, Adamem Nurkiewiczem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi fotografami” - mówią organizatorzy XIX Targów FVF.

W dziewięciu salach konferencyjnych zorganizowano łącznie ponad 100 warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmowaniem, obróbką obrazu i drukiem. Uczestnicy, dzięki spotkaniom z Piotrem Stosem, Marcinem Dobasem czy Markiem Arcimowiczem, mogli zagłębić się również w tajemnice podwodnego i podróżniczego fotografowania. Wielką popularnością cieszył się także wykład Tomasza Tomaszewskiego, który opowiadał o tym dlaczego warto fotografować w Polsce.

“Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki” - podkreślają organizatorzy. “Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach uczestniczyli, m.in. Arkadiusz Branicki, Renata Młynarczyk czy Dariusz Klimczak” - dodają.

Jak co roku, podczas Targów FVF wręczone zostały  medale oraz wyróżnienia dla najlepszych produktów prezentowanych na targach. Pierwsze miejsce w kategorii foto zajęła firma Alstor  Sp. J. za monitor EIZO ColorEdge CG248. Taką samą lokatę zajęła również w kategorii video za pamięć masową Promise Pegasus2 R4. Podczas Targów miało miejsce także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Główną nagrodę, czyli Grand Prix FILM VIDEO FOTO otrzymał Paweł Augustyniak za fotografię „Gwiezdne Łagiewniki”.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z XIX edycji łódzkich Targów Film Video Foto 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Więcej informacji o Targach FVF możecie znaleźć na stronie www.targi.lodz.pl.

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Nadciąga Foto Art Festival 2019 - dziesiątki wystaw, warsztatów i spotkań z wybitnymi twórcami
Odbywający się z Bielsku-Białej Foto Art Festival z roku na rok staje się coraz ciekawszą pozycją na polskiej mapie wydarzeń fotograficznych. Najbliższa edycja rusza...
29
0
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Startują 2. Dni Fotografii Alternatywnej. Gratka dla miłośników technik archaicznych
Druga edycja Dni Fotografii Alternatywnej będzie atrakcją dla wszystkich tworzących w technikach archaicznych i alternatywnych. Na otwierającej wystawie “Wokół...
10
0
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza Krajewska autorką nowej Kolekcji Wrzesińskiej
“Album dedykuję tym, którzy zmęczeni są podziałem Polski na dwa kontrastujące kolory”. Zuza...
Projekt Kolekcja Wrzesińska już od niemal dekady przyciąga najważniejsze postacie polskiej fotografii. Tym razem za sterami projektu stanęła znana fotografka mody Zuza...
10
1
Powiązane artykuły