Podsumowanie XIX edycji Targów Film Video Foto 2016

0

Autor: Michał Chrzanowski

14 Kwiecień 2016
Artykuł na: 6-9 minut

Ponad 16 tysięcy uczestników, 150 wystawców, przeszło 100 warsztatów, seminariów i spotkań i 8 wystaw fotograficznych - tak w liczbach prezentują się łódzkie Targi Film Video Foto 2016.

Za nami XIX edycja łódzkich Targów Film Video Foto. Jest to największa impreza branżowa w Polsce, która pozwala wszystkim osobom związanym z fotografią i filmem na zaznajomienie się z nowinkami technicznymi. Podczas trwania targów prezentowana jest szeroka oferta najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych i filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku, a także postprodukcji.

Tegoroczna imprezę odwiedziło ponad 16 tysięcy osób, które przez trzy dni miały możliwość zapoznania się z bogatą ofertą ponad 150 wystawców, wzięcia udziału w ponad 100 warsztatach, seminariach i spotkaniach oraz obejrzenia 8 wystaw fotograficznych.

“Podczas targów zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści mogli poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, m.in. z fotografiki ulicznej czy kulinarnej, wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w fotografii i filmowaniu lub spotkać się z Jackiem Boneckim, Adamem Nurkiewiczem, Jakubem Kaźmierczykiem i wieloma innymi, znakomitymi fotografami” - mówią organizatorzy XIX Targów FVF.

W dziewięciu salach konferencyjnych zorganizowano łącznie ponad 100 warsztatów, wykładów i prezentacji podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmowaniem, obróbką obrazu i drukiem. Uczestnicy, dzięki spotkaniom z Piotrem Stosem, Marcinem Dobasem czy Markiem Arcimowiczem, mogli zagłębić się również w tajemnice podwodnego i podróżniczego fotografowania. Wielką popularnością cieszył się także wykład Tomasza Tomaszewskiego, który opowiadał o tym dlaczego warto fotografować w Polsce.

“Zachętą do rozpoczęcia przygody z aparatem była możliwość bezpośredniego spotkania z artystami w Strefie Sztuki” - podkreślają organizatorzy. “Zaproszeni goście opowiadali o swojej drodze w fotografii, inspiracjach, sposobach pracy i dotychczasowym dorobku artystycznym. W spotkaniach uczestniczyli, m.in. Arkadiusz Branicki, Renata Młynarczyk czy Dariusz Klimczak” - dodają.

Jak co roku, podczas Targów FVF wręczone zostały  medale oraz wyróżnienia dla najlepszych produktów prezentowanych na targach. Pierwsze miejsce w kategorii foto zajęła firma Alstor  Sp. J. za monitor EIZO ColorEdge CG248. Taką samą lokatę zajęła również w kategorii video za pamięć masową Promise Pegasus2 R4. Podczas Targów miało miejsce także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom konkursu fotograficznego „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Główną nagrodę, czyli Grand Prix FILM VIDEO FOTO otrzymał Paweł Augustyniak za fotografię „Gwiezdne Łagiewniki”.

Poniżej prezentujemy krótką fotorelację z XIX edycji łódzkich Targów Film Video Foto 2016.

Zobacz wszystkie zdjęcia (9)

Więcej informacji o Targach FVF możecie znaleźć na stronie www.targi.lodz.pl.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza Hanemana
Historyczne zdjęcia powstańczej Warszawy mogą być twoje. Niebawem rusza aukcja odbitek Eugeniusza...
Zdjęcie Eugeniusza Hanemana to jeden z niewielu dokumentalnych zapisów stolicy okresu powstania. 7 listopada na specjalnej...
0
0
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Powraca Nikon Photo Contest. Do wygrania aparaty i 500 tys. jenów
Rusza kolejna edycja prestiżowego, organizowanego co dwa lata konkursu Nikon Photo Contest (2020-2021). Tematy przewodnie nadchodzącej edycji to łączność i...
0
1
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
Helmut Newton na ulicach Berlina – plenerowa wystawa na 100 urodziny mistrza prowokacji
31 października, w dniu urodzin fotografa, Fundacja Helmuta Newtona otworzy największą jak do tej pory plenerową wystawę, prezentującą przegląd jego...
3
0
Powiązane artykuły