Startują XX targi FILM VIDEO FOTO

Autor:

30 Marzec 2017
Artykuł na: 6-9 minut

Dziś rozpoczęły się XX jubileuszowe targi sprzętu fotograficznego, filmowego, audio-wideo oraz technologii multimedialnych. Największa impreza branżowa w Polsce będzie nie lada gratką dla wszystkich fanów sztuki filmowej i fotograficznej. Zobaczcie, co przygotowali organizatorzy.

Podczas tegorocznej edycji targów FILM VIDEO FOTO pojawiło się blisko 130 firm, wśród których znajdziecie wiodących producentów oraz dystrybutorów branży foto i video. Wystawcy zaprezentują bogatą oraz różnorodną ofertę sprzętu i akcesoriów fotograficznych, filmowych oraz technologii multimedialnych. Targi są doskonałą okazją do śledzenia najnowszych trendów i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. To także świetne miejsce do nawiązania i podtrzymywania kontaktów biznesowych, wymiany doświadczeń oraz dyskusji o zmieniających się trendach w branży.

Imprezie tradycyjnie już towarzyszy wiele warsztatów, seminariów, prezentacji oraz spotkań, skierowanych zarówno do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i do amatorów. Dzięki bogatemu programowi imprez towarzyszących, każdy może rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje podążając śladami najlepszych.

PROGRAM TARGÓW:

Cykl warsztatów i szkoleń dotyczących fotografowania:

 • 6 kwietnia w godz. 12:10 - 13:00 w Sali C na temat fotografii portretowej opowie Tomasz Tomkowiak, specjalizujący się w sesjach komercyjnych, a także zdjęciach typu glamour, beauty, fashion i nude.
 • 6 kwietnia w godz. 14:10 – 15:00 w Sali B Karol Nienartowicz przedstawi zainteresowanym jak wygląda fotografowanie niezwykłych zjawisk, biwakowanie
  w trudno dostępnych miejscach i trudy pracy fotografa górskiego. Na wykład zaprasza CEWE.
 • 7 kwietnia w godz. 16:00 – 17:30 w Sali D odbędzie się seminarium na temat pełnoklatkowych aparatów Sony i ich zastosowania w fotografii komercyjnej – gościem marki będzie Robert Wolański.
 • 8 kwietnia o godz. 11:10 w Sali B zapraszamy na „Odloty Hesji”, czyli spotkanie ze Sławkiem „hesją” Krajniewskim, który opowie jak zrobić dobre zdjęcie, zachwycające różnorodnością i artystycznym podejściem – nie tylko lotnicze.
 • Przez wszystkie dni Targów będzie odbywać się cykl warsztatów organizowanych przez markę Sony. W Sali D zainteresowani dowiedzą się: jak filmować aparatami Sony; jak wygląda praca Marka Arcimowicza dla National Geographic; jak fotografować zjawiska astronomiczne dowiemy się od Karola Wójcickiego. W Sali A, w godzinach 11:00 – 12:00 i 14:00 – 15:00 (6 i 7 kwietnia) oraz 10:15 – 11:00 oraz 13:00 – 14:00 (8 kwietnia), Wiktor Franko przedstawi w czasie warsztatów organizowanych przez najlepszefoto.pl jak zrobić piękne malarskie zdjęcia i dlaczego sprzęt jest na użytek fotografa, a nie odwrotnie.
 • 6 kwietnia (o godzinie 16:10) oraz 7 kwietnia (13:10) w Auli odbędzie się spotkanie z Jackiem Boneckim, który wszystkim zainteresowanym fotografia mobilną opowie o tym, że smartfon jest pożytecznym narzędziem fotografa. Organizatorem jest marka LG Electronics.

fot. Marcin Pożoga

Warsztaty związane ze sztuką filmowania:

 • 6 kwietnia o godz. 13:10 w Sali A, „O filmie lotniczym i wątkach lotniczych, czyli jak wygląda praca nad filmem” opowie kapitan pilot Wiesław Henryk Kwapisz.
 • Również 6 kwietnia, w godzinach 16:10 – 18:00, zapraszamy do Sali A na seminarium, podczas którego wszyscy zainteresowani pogłębią swoją wiedzę na temat specjalistycznych ujęć filmowych, ruchach kamery i dynamice w obrazie.  Organizatorem wydarzenia są WINMAR Specjaliści Foto-Video, Mastershot Film Festiwal oraz Cam-L Studio.
 • 7 kwietnia w godz. 15:10 – 16:00 w Sali A ABC Filmowania i WINMAR Specjaliści Foto-Video poprowadzą spotkanie „Reportaż ślubny – jak to dobrze zrobić”, czyli warsztaty filmowe związane z rejestracją filmu ślubnego.
 • 8 kwietnia, na temat użycia kamer GoPro w produkcjach filmowych opowie Wacław Mączyński z Poznańskiej Wytwórni Filmowej. Zapraszamy o godzinie 13:10 do Sali B.

Warsztaty dotyczące obróbki obrazu:

 • 6-8 kwietnia „Kolory pod Kontrola” - warsztaty organizowane przez firmy Eizo, Olympus i Epson w dniach w Sali konferencyjnej C.
 • 6 kwietnia o godz. 10:15 i 16:10 oraz 7 kwietnia o godz. 11:00, podczas wykładu „Photoshop dla Fotografów”, Grzegorz Róg, ekspert portalu eduweb.pl, opowie o nowościach i ciekawostkach w aplikacjach Photoshop, Camera Raw, Lightroom.
 • Jeżeli chcesz zarabiać na swojej pasji fotografując nie możesz pominąć spotkania z Arturem Radeckim właścicielem portalu wydrukujfotografie.pl - 6 kwietnia o godz. 12:10-13:00 w Sali A.

fot. Marcin Pożoga

Cykl spotkań autorskich ze znanymi fotografami:

 • 6 kwietnia, godz. 15:10, Sala A - Chris Niedenthal
 • 7 kwietnia, godz. 16:00 oraz 8 kwietnia o godz. 10:15, Sala B - Jacek Poremba
 • 6 kwietnia, godz. 15:30, 7 kwietnia, godz. 12:30 i 8 kwietnia, godz. 12:00, Sala D - Marek Arcimowicz
 • 6 kwietnia, godz. 13:10 i 8 kwietnia, godz. 11:35, Sala C - Marcin Dobas

Podobnie, jak w roku ubiegłym nie zabraknie „Strefy Sztuki”, czyli miejsca spotkań z artystami reprezentującymi różne oblicza fotografii oraz prezentującymi swój dotychczasowy dorobek artystyczny. Podczas jubileuszowej edycji będzie można spotkać się, m.in. z: Magdaleną Franczuk, Sonią Firlej, Pawłem Brzezińskim, Arcadiusem Mauritzem czy Yulią Krivich.

Wystawy fotograficzne, przygotowane przez organizatorów i partnerów targów, m.in.:

 • Wystawa wizjonerów Olympusa
 • Wystawa zbiorowa gości „Strefy Sztuki”
 • „Our World Is Beautiful”
 • „Opolskie krajobrazy”
 • „Freckles” Agata Serge

Szczegółowy program dostępny tutaj.

fot. Marcin Pożoga

Targi FILM VIDEO FOTO będą odbywać się w dniach 6-8 kwietnia, w godzinach 10:00 - 18:00 (ostatniego dnia w godz. 10:00 - 16:00) w Hali Expo, przy al. Politechniki 4 w Łodzi. Pierwszy dzień targów (6 kwietnia) przeznaczony jest, jak co roku, dla profesjonalistów na spotkania biznesowe. W tym dniu targi będzie można zwiedzać na podstawie: zaproszeń, kart wielokrotnego wstępu dla profesjonalistów oraz akredytacji dziennikarskich.

Ceny biletów:

Bilet jednodniowy normalny (zakup online) - 15.00 PLN

Bilet jednodniowy normalny (zakup w kasie) - 20.00 PLN

Bilet jednodniowy rodzinny (2+1, 2+2) - zakup w kasie - 35.00 PLN

Karta dla profesjonalistów ( 3-dniowa - zakup on-line) - 30.00 PLN

Karta dla profesjonalistów ( 3-dniowa - zakup w kasie) - 40.00 PLN

Bilet jednodniowy ulgowy (zakup w kasie) - 15.00 PLN

Dzieci do lat 10 - bezpłatnie

 

Więcej informacji znajdziecie pod adresem targi.lodz.pl.

 

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
Darmowe warsztaty z Mariuszem Foreckim w Muzeum Powstania Warszawskiego
MPW zaprasza na spotkanie warsztatowe z utytułowanym fotoreporterem Mariuszem Foreckim, na którym opowie jak robić niebanalne zdjęcia i opowiadać historie w formie fotoreportaży....
5
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” - powrót do przeszłości przedwojennego Wrocławia
„Czas pochwycony” to wyjątkowa wystawa nieznanych zdjęć przedwojennego Wrocławia i historycznego sprzętu fotograficznego we wrocławskim Ossolineum. Można na niej nie tylko obejrzeć...
8
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Zadra - premierowa wystawa Iwony El Tanbouli-Jabłońskiej
Fotografka i dyrektora artystyczna National Geographic Polska odchodzi od relacjonowania bieżących wydarzeń i prezentuje swoją pierwszą serię artystyczną. Zadra to projekt eksplorujący...
4
Powiązane artykuły