Targi FILM VIDEO FOTO 2023 już za nami!

Autor: Redakcja Fotopolis

27 Kwiecień 2023
Artykuł na: 4-5 minut

W dniach 20-22 kwietnia zakończyły się targi Film Video Foto w Łodzi. Renoma wydarzenia, które nierozerwalnie wpisane jest w tkankę Łodzi sprawiła, że przez trzy dni odwiedziło nas 6 409 entuzjastów i miłośników, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Ponad 100 światowych marek zaprezentowało najnowsze produkty i premiery oraz innowacyjne rozwiązania wiodących i czołowych producentów i dystrybutorów.

Wydarzenie było niepowtarzalną okazją do wymiany poglądów, myśli, doświadczeń, a także przetestowania najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i video–filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, cyfrowej obróbki obrazu oraz druku przygotowanej specjalnie pod kątem zawodowej fotografii. W tym roku na gości targów czekała bogata oferta warsztatów, prezentacjii spotkań w których każdy mógł rozwinąć swoje umiejętności i kompetencje podążając śladami najlepszych. Dla osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i dla amatorów tych sztuk targi były szansą obcowania i osobistego kontaktu ze światowej rangi artystami.

Wystawcy na targach FILM VIDEO FOTO 2023

Uczestnicy targów zapoznali się i przetestowali m.in. najnowszy aparat z serii Lumix S, model S5II firmy Panasonic. Na stoisku Sony można było obejrzeć pełnoklatkowy aparat do wideoblogów ZV-E1! Firma Nikon zaprezentowala ogłoszony 18 kwietnia obiektyw NIKKOR Z DX 12-28 mm f/3.5-5.6 PZ VR. Kioski samoobsługowe, aparaty cyfrowe z serii X oraz GFX a także najnowsze produkty marki Instax można było znaleźć na stosiku firmy Fujifilm.

Nie zabrakło również światowych marek: FeiyuTech, Newell, Saramonic, Laowa, Sirui czy Infoto. Na targach odbyła się premiera najnowszego monitora graficznego EIZO z serii ColorEdge. Patenty nowatorskiego druku, począwszy od sprzętu po materiały eksploatacyjne i profesjonalne papiery dostępne były na stoiskach firm Epson, Ilford, Noritsu. Szeroką gamę sprzętu do produkcji foto i video, rozwiązania niezbędne do pracy w środowisku wirtualnym, w tym sprzęt do transmisji online na żywo pokazała firma BEiKS. Patona pokazała nowe tuby led. Nie zabrakło również oryginalnych rozwiązań tworzonych z myślą o fotografach a w tym takich marek jak: Peak Design, GlareOne , Elinchrom, Mathorn oraz oferty Cyfrowe.pl. Oświetlenie foto-video, druk fotograficzny i fotografia analogowa przedstawione zostały na stoisku firmy Zeever (dawniej Medikon Polska).

W dostarczeniu wydajnych stacji roboczo-graficznych odwiedzających pomogła firma Hypercube, zaś firma Hyperbook umożliwiła stworzenie idealnego laptopa dostosowanego do indywidualnych potrzeb klienta. Nie zabrakło również marki dronów DJI która zaprezentowała DJI Inspire 3. Rozwiązania i akcesoria do zdalnej produkcji na żywo, Atomos, RGBlink, Hedbox i DZOFilm można było przetestować na stoisku niemieckiej firmy Riwit.

Obiektywy marki IRIX, oświetlenie Godox, a także markę Quadralite zostały wyeksponowane na stoisku firmy Next77. Ofertę albumów, fotoalbumów i innych akcesoriów dla fotografów i filmowców zaprezentowały firmy Foton, Digitalalbum, Snap Albums oraz nPhoto. Podczas Targów FILM VIDEO FOTO nie zabrakło także marek wiodących producentów i dystrybutorów firm takich jak: Fotoforma, Ziba, Altra, Fotopak, Case Pack. Uczestnicy imprezy nie tylko zobaczyli sprzęt, z którym przyjechali wystawcy, ale także przetestowali go na żywo!

FILM VIDEO FOTO 2023 to także potężna dawka wiedzy

Tematyka tegorocznych warsztatów i prezentacji była w tym roku bardzo bogata i urozmaicona. Łącznie ponad 100 godzin wymiany myśli i doświadczeń skierowanych do osób profesjonalnie zajmujących się fotografią i filmem, jak i dla pasjonatów tych sztuk. Uczestnicy warsztatów poznali m.in. ABC fotografii analogowej, dowiedzieli się czym jest malowanie światłem i jaką rolę odgrywa w nim sprzęt, nauczyli się zarządzać barwą w fotografii i dowiedzieli się od czego zacząć budowę własnego studia fotograficznego.

Gratką dla foto i wideo maniaków z pewnością była możliwość udziału w spotkaniach, których tematyka poświęcona będzie fotografii przyrodniczej a konkretnie makrofotografii a także fotografii architektury modernistycznej. Miłośników nowości, zainteresowanych poznaniem sprzętu do obróbki obrazu i pracy z kolorem przedstawionym wieloaspektowo, z pewnością zainteresowały warsztaty „Kolory pod Kontrolą”.

Osobom które zawodowo zajmują się fotografią i wideofilmowaniem z pewnością przydała się wiedza o kreatywnym biznesowym stylu. Na targach prostu z Kataru pojawił się Adam Nurkiewicz - Fotoreporter Roku 2021 oraz laureat nagrody Sportowego Zdjęcia Roku 2022 - który podczas prelekcji i warsztatów przybliżył Wam Świat Arabsko-Muzułmański na przykładzie m.in. ubiegłorocznego Mundialu w Katarze oraz przekazał energię i pasję prosto Zimowych Igrzysk Paraolimpijskich w Pekinie 2022.

W tym roku nie zabrakło również znanych w branży fotografów, którzy zaprezentowali w EXPO Łódź swoje autorskie wystawy. Dziękujemy ze byliście z nami.

Więcej informacji na filmvideofoto.pl

Materiał partnera

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Grand Press Photo 2024 - rusza głosowanie internautów
Jury tegorocznej edycji GPP nominowało do finału 233 fotografie, wykonane przez 56 autorów. Od dzisiaj możecie głosować na ulubione zdjęcia w ramach głosowania internautów.
1
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Program Miasto - poznaliśmy wystawy towarzyszące tegorocznemu Fofotofestiwalowi
Premiery projektów Weroniki Gęsickiej i Magdy Hueckel, powrót na scenę artystyczną Przemka Dzienisa i podsumowanie 13 lat pracy Wełnickiego z tematem śmierci; wystawa wybitnej...
5
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Jak blisko - portrety AI na wystawie w Galerii Fotografii B&B
Galeria B&B w Bielsku-Białej zaprasza na jedną z pierwszych indywidualnych polskich wystaw „zdjęć” stworzonych przy pomocy AI. Projekt Macieja Cieślaka to wizja świata harmonii...
8