Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Targi Film Video Foto 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Epidemia chińskiego wirusa zbiera coraz większe żniwo. Po wydarzeniach zagranicznych, także i organizatorzy łódzkich targów Film Video Foto zdecydowali się odwołać imprezę z obawy o zdrowie uczestników. Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Szalejąca od grudnia epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po całym świecie, zagrażając już nie tylko zdrowiu, ale także gospodarce. Przez zatrzymanie chińskich fabryk w dużej mierze sparaliżowany jest rynek elektroniki. Co i rusz słyszymy o przesuwaniu premier, opóźnieniach w realizacji zamówień czy też odwoływaniu imprez masowych.

Problemy z realizacją założonych planów sprawiają, że firmy odwołują obecność na imprezach branżowych. Dotyka to także lokalne wydarzenia

W tym roku zdecydowano już m.in. o odwołaniu targów MWC w Barcelonie, CP+ w Yokohamie i przełożeniu terminu amerykańskich targów Photoplus, a z każdym dniem kolejne firmy rezygnują z udziału w targach NAB w Las Vegas. Do tego grona dołączają także znane i lubiane, łódzkie targi Film Video Foto, które po raz pierwszy odbyć się miały w przestrzeni Atlas Arena.

“Szanowni Państwo, branża nowych technologii, która w dużej mierze rozwija się w krajach azjatyckich, wyjątkowo mocno odczuła epidemię „koronawirusa”. Firmy z sektora film / video / foto borykają się z brakiem produktów, zablokowanymi dostawami oraz wstrzymanymi delegacjami służbowymi. W związku z powyższym wiele z nich zmuszone było odwołać swoją obecność na wszystkich imprezach branżowych.” - piszą w oficjalnym komunikacie organizatorzy wydarzenia. “Mając to na względzie Miejska Arena Kultury i Sportu podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanej w dniach 2-4 kwietnia 2020 roku 23. edycji Targi Film Video Foto 2020.”

Kolejna edycja Film Video Foto dopiero za rok

Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób, które wyczekiwały tegorocznej edycji imprezy. Kolejna odsłona targów Film Video Foto odbędzie się dopiero w 2021 roku. Szczegóły na temat dokładnej daty wydarzenia organizator ma podać do wiadomości zainteresowanych już wkrótce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem targi.lodz.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
110
0
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Google Photos kasuje nielimitowaną przestrzeń na zdjęcia. Macie czas do czerwca 2021
Zła wiadomość dla wszystkich, którzy zawierzyli w dożywotnią, nieimitowaną przestrzeń dyskową oferowaną przez aplikację Zdjęcia Google. Od czerwca przyszłego...
34
0
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Ceny filmów Kodak w 2021 znów wzrosną. Warto kupić na zapas?
Kodak Alaris zapowiada podniesienie od nowego roku cen materiałów światłoczułych o nawet 20 procent. Tłumaczy to wzrostem kosztów spowodowanych przez światową pandemią...
6
0
Powiązane artykuły