Targi Film Video Foto 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Epidemia chińskiego wirusa zbiera coraz większe żniwo. Po wydarzeniach zagranicznych, także i organizatorzy łódzkich targów Film Video Foto zdecydowali się odwołać imprezę z obawy o zdrowie uczestników. Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Szalejąca od grudnia epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po całym świecie, zagrażając już nie tylko zdrowiu, ale także gospodarce. Przez zatrzymanie chińskich fabryk w dużej mierze sparaliżowany jest rynek elektroniki. Co i rusz słyszymy o przesuwaniu premier, opóźnieniach w realizacji zamówień czy też odwoływaniu imprez masowych.

Problemy z realizacją założonych planów sprawiają, że firmy odwołują obecność na imprezach branżowych. Dotyka to także lokalne wydarzenia

W tym roku zdecydowano już m.in. o odwołaniu targów MWC w Barcelonie, CP+ w Yokohamie i przełożeniu terminu amerykańskich targów Photoplus, a z każdym dniem kolejne firmy rezygnują z udziału w targach NAB w Las Vegas. Do tego grona dołączają także znane i lubiane, łódzkie targi Film Video Foto, które po raz pierwszy odbyć się miały w przestrzeni Atlas Arena.

“Szanowni Państwo, branża nowych technologii, która w dużej mierze rozwija się w krajach azjatyckich, wyjątkowo mocno odczuła epidemię „koronawirusa”. Firmy z sektora film / video / foto borykają się z brakiem produktów, zablokowanymi dostawami oraz wstrzymanymi delegacjami służbowymi. W związku z powyższym wiele z nich zmuszone było odwołać swoją obecność na wszystkich imprezach branżowych.” - piszą w oficjalnym komunikacie organizatorzy wydarzenia. “Mając to na względzie Miejska Arena Kultury i Sportu podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanej w dniach 2-4 kwietnia 2020 roku 23. edycji Targi Film Video Foto 2020.”

Kolejna edycja Film Video Foto dopiero za rok

Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób, które wyczekiwały tegorocznej edycji imprezy. Kolejna odsłona targów Film Video Foto odbędzie się dopiero w 2021 roku. Szczegóły na temat dokładnej daty wydarzenia organizator ma podać do wiadomości zainteresowanych już wkrótce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem targi.lodz.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jay-Z pozywa fotografa za sprzedaż zdjęć z sesji do jego pierwszej płyty
Jonathan Mannion to znany amerykański fotograf związany z kultura Hiphopową, który m.in. sprzedaje produkty ze swoimi zdjęciami. Teraz znany...
0
0
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na okładce
Sąd apelacyjny podtrzymał wyrok w sprawie Gazety Polskiej - tygodnik umieścić ma przeprosiny na...
Po 4 latach sprawa głośnego fotomontażu na okładce Gazety Polskiej wreszcie dobiega końca. Sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok podtrzymał wyrok z listopada 2020.
0
2
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Siła backupu - Fujifilm odmawia zapłaty haraczu hakerom
Na początku czerwca serwery Fujifilm padły ofiarą hakerów. Co sobie jednak myśleli atakując jednego z najważniejszych graczy rynku backupu?
0
0
Powiązane artykuły