Targi Film Video Foto 2020 odwołane z powodu epidemii koronawirusa

1

Autor: Maciej Luśtyk

10 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Epidemia chińskiego wirusa zbiera coraz większe żniwo. Po wydarzeniach zagranicznych, także i organizatorzy łódzkich targów Film Video Foto zdecydowali się odwołać imprezę z obawy o zdrowie uczestników. Kiedy odbędzie się kolejna edycja?

Szalejąca od grudnia epidemia wirusa SARS-CoV-2 rozprzestrzenia się po całym świecie, zagrażając już nie tylko zdrowiu, ale także gospodarce. Przez zatrzymanie chińskich fabryk w dużej mierze sparaliżowany jest rynek elektroniki. Co i rusz słyszymy o przesuwaniu premier, opóźnieniach w realizacji zamówień czy też odwoływaniu imprez masowych.

Problemy z realizacją założonych planów sprawiają, że firmy odwołują obecność na imprezach branżowych. Dotyka to także lokalne wydarzenia

W tym roku zdecydowano już m.in. o odwołaniu targów MWC w Barcelonie, CP+ w Yokohamie i przełożeniu terminu amerykańskich targów Photoplus, a z każdym dniem kolejne firmy rezygnują z udziału w targach NAB w Las Vegas. Do tego grona dołączają także znane i lubiane, łódzkie targi Film Video Foto, które po raz pierwszy odbyć się miały w przestrzeni Atlas Arena.

“Szanowni Państwo, branża nowych technologii, która w dużej mierze rozwija się w krajach azjatyckich, wyjątkowo mocno odczuła epidemię „koronawirusa”. Firmy z sektora film / video / foto borykają się z brakiem produktów, zablokowanymi dostawami oraz wstrzymanymi delegacjami służbowymi. W związku z powyższym wiele z nich zmuszone było odwołać swoją obecność na wszystkich imprezach branżowych.” - piszą w oficjalnym komunikacie organizatorzy wydarzenia. “Mając to na względzie Miejska Arena Kultury i Sportu podjęła decyzję o odwołaniu zaplanowanej w dniach 2-4 kwietnia 2020 roku 23. edycji Targi Film Video Foto 2020.”

Kolejna edycja Film Video Foto dopiero za rok

Niestety nie mamy dobrych wieści dla osób, które wyczekiwały tegorocznej edycji imprezy. Kolejna odsłona targów Film Video Foto odbędzie się dopiero w 2021 roku. Szczegóły na temat dokładnej daty wydarzenia organizator ma podać do wiadomości zainteresowanych już wkrótce.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem targi.lodz.pl.

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Portugalski Vogue skrytykowany za okładkę dotyczącą szaleństwa. Czy to już szaleństwo poprawności?
Portugalski Vogue skrytykowany za okładkę dotyczącą szaleństwa. Czy to już szaleństwo poprawności?
Kolejny raz okładka magazynu staje się przedmiotem kontrowersji. Tym razem dotyczą one sposobu przedstawienia choroby psychicznej. Tylko czy wizja artystyczna powinna...
24
0
VirtuRama - powstała wirtualna galeria fotografii. Inauguracyjnie Tomasz Lazar
VirtuRama - powstała wirtualna galeria fotografii. Inauguracyjnie Tomasz Lazar
Choć większość fizycznych wystaw otwiera się już na odwiedzających, nie znaczy to, że tego formuła nie sprawdzi się w dłuższej perspektywie czasu. VirtuRama to...
34
0
Screenshoty jak fotografie? Getty Images będzie “fotografować” e-sport
Screenshoty jak fotografie? Getty Images będzie “fotografować” e-sport
Fotografowie agencji Getty Images będą obsługiwać zawody w grę Gran Turismo, czyli wykonywać “screeny” podczas pojedynków. Czy to jednak nadal fotografia?
17
0
Powiązane artykuły