Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

XVIII Targi Film Video Foto 2015

0

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2015
Artykuł na: 9-16 minut
Już w najbliższy czwartek 26 marca 2015 roku w Łodzi rozpocznie się kolejna, osiemnasta edycja targów Film Video Foto. Targi będą okazją by zapoznać się z nowościami oferowanymi przez polskich i zagranicznych producentów sprzętu filmowego i fotograficznego.

Odbywające się w dniach 26-28 marca 2015 targi Film Video Foto pozwolą wszystkim osobom związanym z branżą fotograficzną i filmową na zaznajomienie się i przetestowanie najnowszych rozwiązań sprzętowych na rynku. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 130 firm, w tym między innymi Canon, Nikon, Olympus, Sony, Panasonic, Epson, Manfrotto, Bowens, Eizo, Tokina, i Hoya.

Oprócz prezentacji sprzętowych targi będą miejscem ponad 60 bezpłatnych warsztatów, prezentacji i spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne: fotografia, film oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu. Na targi zawitają też znani fotografowie, w tym Robert Wolański i Tomasz Tomaszewski, którzy zaprezentują swoje prace i poprowadzą warsztaty. Osoby, które nie mogą przyjechać na targi do Łodzi, będą mogły śledzić internetową relację z targów prowadzoną przez Fotograficzny Program bez Nazwy.

Targi rozpoczną się 26 marca 2015 roku o godzinie 10:00 i potrwają do 28 marca do godziny 17:00. Koszt jednodniowego biletu wynosi 16 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Kupując bilet przez internet za bilet normalny zapłacimy 12 zł, a także uzyskamy możliwość kupienia 3-dniowego karnetu dla profesjonalistów w cenie 24 zł. Targi odbywają się w Hali EXPO-ŁODŹ przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Więcej informacji i pełen program targów znajdziemy na stronie filmvideofoto.pl.

Informacja prasowa:

W dniach 26 - 28 marca 2015r. odbędą się XVIII Targi FILM VIDEO FOTO. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza wystawiennicza dedykowana tej branży. Przez 3 dni swoje święto będą mieć wszyscy ci, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegoroczna edycja wydarzenia stworzy niepowtarzalną okazję poznania nowości oferowanych przez polskich i światowych producentów, dystrybutorów sprzętu i usługodawców.

Branża film, video, foto należy do najszybciej rozwijających się. Każdy rok przynosi zmiany i nowinki techniczne, które pozwalają tworzyć profesjonalne materiały nawet przy pomocy amatorskiego sprzętu. Temu trendowi sprzyjają oczywiście media społecznościowe, umożliwiające dzielenie się swoimi dziełami praktycznie bez ograniczeń. Oferta wystawców, w szczególności prezentowane podczas targów nowości i program targów FVF odpowiada nowym trendom. Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o atrakcje, łączące energię i kreatywność miłośników filmu i fotografii z know-how największych światowych marek. Taka więź gwarantuje, że w projekt będą mogli zaangażować się wszyscy - wystawcy, odwiedzający i przedstawiciele branży. Będzie to również doskonała okazja do promocji swojej oferty i pomysłów oraz zdobycia cennych doświadczeń

Ofertę zaprezentuje ponad 130 firm. Zwiedzający dostaną szansę zobaczenia i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. Wśród wiodących i czołowych producentów sprzętu foto-video znajdą się m.in.: firmy Sony Polska i Panasonic. Na stoisku firmy Beiks zaprezentowany zostanie sprzęt marek: Nikon, Canon, Olympus. Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń wielkoformatowych, druku oraz oświetlenia zaprezentują firmy: Epson, Medikon, Elfo. Produkty Manfrotto, Gitzo, Bowens zaprezentuje firma Foto 7. Ofertę dedykowaną dla specjalistów z zakresu fotografii i edycji wideo pokaże firma Eizo Polska. Nowe produkty marek: Tokina, Genesis, Quantuum, Hoya przedstawi firma Next 77. Statywy oraz akcesoria foto dostępne będą na stoisku firmy Foton. Tablety graficzne Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-video Sony Creative Software zaprezentuje firma Pixonet. Z kolei różnorodną ofertę fotoalbumów, fotoksiażek oraz ramek pokaże firma Najlepszefoto.pl, Barański oraz Digitalalbum.pl. Dzięki marce Noritsu zwiedzający będą mieli okazję poznać nowoczesny rynek usług fotograficznych i oprogramowania „Photo&Book”. To tylko fragment tego co będzie można obejrzeć, poznać i przetestować.

Na gości targów czeka bogata oferta 60 warsztatów, prezentacji i spotkań o tematyce związanej z fotografią, filmem, czy edycją obrazu. Udział w nich jest bezpłatny. Imprezy towarzyszące FVF podzielone są na bloki tematyczne: filmowanie, fotografia oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu. Panasonic zaprezentuje m.in. najnowsze kamery. Nikon przedstawi nowości z branży fotograficznej: lustrzanki i aparaty kompaktowe. Z myślą o miłośnikach fotografowania przygotowana została prezentacja poświęcona aparatom Sony A7, a także wykorzystaniu obiektywu szerokokątnego w fotografii prasowej oraz warsztacie przybliżającym pracę fotografa sportowego. Dla pasjonatów fotografii artystycznej przygotowane zostały spotkania pt. „Impresjonizm i ekspresjonizm w fotografii” oraz „Miasto malowane światłem, czyli tworzenie kreatywnych pocztówek”. Epson - światowej klasy producent drukarek, skanerów i projektorów zaprezentuje technologię druku atramentowego stosowaną w drukarkach fotograficznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się warsztaty pt. „Akt artystyczny w Photoshop” prezentujący, w jaki sposób, przy pomocy programu graficznego do obróbki cyfrowej, przeobrazić zdjęcia wykonane w domowym studio w akty artystyczne. Czwarty blok tematyczny to cykl przygotowany specjalnie na łódzką imprezę przez EIZO Polska - pod hasłem „Kolor pod kontrolą”. Znajdą się w niej prezentacje poświęcone „monitorom do zadań specjalnych” oraz „O naturze barw, czyli kiedy monitor pokaże mi prawdziwe kolory?”.

Z firmą Sony na targi Film Video Foto przyjadą doskonali fotografowie m.in. Robert Wolański oraz Tomasz Tomaszewski – uznany polski fotograf i ambasador marki Sony. Artyści zaprezentują swoje prace, poprowadzą również warsztaty.
Osoby, którym nie uda się przyjechać do Łodzi, będą mogły śledzić tragi on-line. Fotograficzny Program bez Nazwy, patron medialny imprezy, podobnie jak w ubiegłych latach, przez trzy dni przeprowadzi relację na żywo.

Godziny zwiedzania:

26 marca 2015 (czwartek) - od 10:00 do 18:00
27 marca 2015 (piątek) - od 10:00 do 18:00
28 marca 2015 (sobota) - od 10:00 do 17:00

Bilety:

bilet jednorazowy normalny (zakup online) ważny tylko 27 lub 28.03 - 12.00 PLN
bilet jednorazowy normalny (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03 - 16.00 PLN
bilet jednorazowy ulgowy (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03 - 10.00 PLN
karta dla profesjonalistów on-line (3-dniowa zakup) - 25.00 PLN

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Visual Crafters - LAF AM i Masik Production łączą siły
Na polskim rynku agencyjno-produkcyjnym dochodzi do ciekawej fuzji. Od teraz LAF AM i Masik Production bedą działać pod wspólnym szyldem Visual Crafters, który ma być...
3
0
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Koniec Photokiny. Słynne targi fotograficzne zawieszone do odwołania
Organizatorzy poinformowali o bezterminowym zawieszeniu targów sprzętu foto i wideo Photokina w Kolonii. Powód: "spadki na rynku obrazowania”.
33
1
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Fotoreporter raniony przez policję będzie żądał milionowego odszkodowania
Zdjęcie ranionego fotoreportera Tygodnika Solidarność Tomasza Gutrego 11 listopada 2020 roku błyskawicznie obiegło wszystkie media. Postrzelony fotograf będzie domagać...
111
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)