XVIII Targi Film Video Foto 2015

Autor: Maciej Luśtyk

23 Marzec 2015
Artykuł na: 6-9 minut
Już w najbliższy czwartek 26 marca 2015 roku w Łodzi rozpocznie się kolejna, osiemnasta edycja targów Film Video Foto. Targi będą okazją by zapoznać się z nowościami oferowanymi przez polskich i zagranicznych producentów sprzętu filmowego i fotograficznego.

Odbywające się w dniach 26-28 marca 2015 targi Film Video Foto pozwolą wszystkim osobom związanym z branżą fotograficzną i filmową na zaznajomienie się i przetestowanie najnowszych rozwiązań sprzętowych na rynku. Swoją ofertę zaprezentuje ponad 130 firm, w tym między innymi Canon, Nikon, Olympus, Sony, Panasonic, Epson, Manfrotto, Bowens, Eizo, Tokina, i Hoya.

Oprócz prezentacji sprzętowych targi będą miejscem ponad 60 bezpłatnych warsztatów, prezentacji i spotkań podzielonych na 3 bloki tematyczne: fotografia, film oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu. Na targi zawitają też znani fotografowie, w tym Robert Wolański i Tomasz Tomaszewski, którzy zaprezentują swoje prace i poprowadzą warsztaty. Osoby, które nie mogą przyjechać na targi do Łodzi, będą mogły śledzić internetową relację z targów prowadzoną przez Fotograficzny Program bez Nazwy.

Targi rozpoczną się 26 marca 2015 roku o godzinie 10:00 i potrwają do 28 marca do godziny 17:00. Koszt jednodniowego biletu wynosi 16 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). Kupując bilet przez internet za bilet normalny zapłacimy 12 zł, a także uzyskamy możliwość kupienia 3-dniowego karnetu dla profesjonalistów w cenie 24 zł. Targi odbywają się w Hali EXPO-ŁODŹ przy al. Politechniki 4 w Łodzi.

Więcej informacji i pełen program targów znajdziemy na stronie filmvideofoto.pl.

Informacja prasowa:

W dniach 26 - 28 marca 2015r. odbędą się XVIII Targi FILM VIDEO FOTO. Jest to największa w Europie Środkowo-Wschodniej impreza wystawiennicza dedykowana tej branży. Przez 3 dni swoje święto będą mieć wszyscy ci, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym. Tegoroczna edycja wydarzenia stworzy niepowtarzalną okazję poznania nowości oferowanych przez polskich i światowych producentów, dystrybutorów sprzętu i usługodawców.

Branża film, video, foto należy do najszybciej rozwijających się. Każdy rok przynosi zmiany i nowinki techniczne, które pozwalają tworzyć profesjonalne materiały nawet przy pomocy amatorskiego sprzętu. Temu trendowi sprzyjają oczywiście media społecznościowe, umożliwiające dzielenie się swoimi dziełami praktycznie bez ograniczeń. Oferta wystawców, w szczególności prezentowane podczas targów nowości i program targów FVF odpowiada nowym trendom. Tegoroczna edycja targów wzbogacona została o atrakcje, łączące energię i kreatywność miłośników filmu i fotografii z know-how największych światowych marek. Taka więź gwarantuje, że w projekt będą mogli zaangażować się wszyscy - wystawcy, odwiedzający i przedstawiciele branży. Będzie to również doskonała okazja do promocji swojej oferty i pomysłów oraz zdobycia cennych doświadczeń

Ofertę zaprezentuje ponad 130 firm. Zwiedzający dostaną szansę zobaczenia i przetestowania szerokiego asortymentu produktów. Wśród wiodących i czołowych producentów sprzętu foto-video znajdą się m.in.: firmy Sony Polska i Panasonic. Na stoisku firmy Beiks zaprezentowany zostanie sprzęt marek: Nikon, Canon, Olympus. Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń wielkoformatowych, druku oraz oświetlenia zaprezentują firmy: Epson, Medikon, Elfo. Produkty Manfrotto, Gitzo, Bowens zaprezentuje firma Foto 7. Ofertę dedykowaną dla specjalistów z zakresu fotografii i edycji wideo pokaże firma Eizo Polska. Nowe produkty marek: Tokina, Genesis, Quantuum, Hoya przedstawi firma Next 77. Statywy oraz akcesoria foto dostępne będą na stoisku firmy Foton. Tablety graficzne Wacom oraz oprogramowanie do montażu audio-video Sony Creative Software zaprezentuje firma Pixonet. Z kolei różnorodną ofertę fotoalbumów, fotoksiażek oraz ramek pokaże firma Najlepszefoto.pl, Barański oraz Digitalalbum.pl. Dzięki marce Noritsu zwiedzający będą mieli okazję poznać nowoczesny rynek usług fotograficznych i oprogramowania „Photo&Book”. To tylko fragment tego co będzie można obejrzeć, poznać i przetestować.

Na gości targów czeka bogata oferta 60 warsztatów, prezentacji i spotkań o tematyce związanej z fotografią, filmem, czy edycją obrazu. Udział w nich jest bezpłatny. Imprezy towarzyszące FVF podzielone są na bloki tematyczne: filmowanie, fotografia oraz druk i cyfrowa obróbka obrazu. Panasonic zaprezentuje m.in. najnowsze kamery. Nikon przedstawi nowości z branży fotograficznej: lustrzanki i aparaty kompaktowe. Z myślą o miłośnikach fotografowania przygotowana została prezentacja poświęcona aparatom Sony A7, a także wykorzystaniu obiektywu szerokokątnego w fotografii prasowej oraz warsztacie przybliżającym pracę fotografa sportowego. Dla pasjonatów fotografii artystycznej przygotowane zostały spotkania pt. „Impresjonizm i ekspresjonizm w fotografii” oraz „Miasto malowane światłem, czyli tworzenie kreatywnych pocztówek”. Epson - światowej klasy producent drukarek, skanerów i projektorów zaprezentuje technologię druku atramentowego stosowaną w drukarkach fotograficznych. Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się warsztaty pt. „Akt artystyczny w Photoshop” prezentujący, w jaki sposób, przy pomocy programu graficznego do obróbki cyfrowej, przeobrazić zdjęcia wykonane w domowym studio w akty artystyczne. Czwarty blok tematyczny to cykl przygotowany specjalnie na łódzką imprezę przez EIZO Polska - pod hasłem „Kolor pod kontrolą”. Znajdą się w niej prezentacje poświęcone „monitorom do zadań specjalnych” oraz „O naturze barw, czyli kiedy monitor pokaże mi prawdziwe kolory?”.

Z firmą Sony na targi Film Video Foto przyjadą doskonali fotografowie m.in. Robert Wolański oraz Tomasz Tomaszewski – uznany polski fotograf i ambasador marki Sony. Artyści zaprezentują swoje prace, poprowadzą również warsztaty.
Osoby, którym nie uda się przyjechać do Łodzi, będą mogły śledzić tragi on-line. Fotograficzny Program bez Nazwy, patron medialny imprezy, podobnie jak w ubiegłych latach, przez trzy dni przeprowadzi relację na żywo.

Godziny zwiedzania:

26 marca 2015 (czwartek) - od 10:00 do 18:00
27 marca 2015 (piątek) - od 10:00 do 18:00
28 marca 2015 (sobota) - od 10:00 do 17:00

Bilety:

bilet jednorazowy normalny (zakup online) ważny tylko 27 lub 28.03 - 12.00 PLN
bilet jednorazowy normalny (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03 - 16.00 PLN
bilet jednorazowy ulgowy (zakup w kasie) ważny tylko 27 lub 28.03 - 10.00 PLN
karta dla profesjonalistów on-line (3-dniowa zakup) - 25.00 PLN

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Branża
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Największa agencja prasowa w Wielkiej Brytanii będzie korzystać ze sprzętu Sony
Sony Europe ogłasza rozpoczęcie współpracy, w wyniku której staje się dostawcą sprzętu fotograficznego i wideo dla fotografów i wideoreporterów PA Media Group...
1
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Sytuacja w Afganistanie na jednym zdjęciu - talibska propaganda naśmiewa się z USA
Nieoczekiwanie talibowie wykonali prawdopodobnie jedno z najważniejszych zdjęć tego roku. Rekreacja fotografii „Sztandar nad Iwo Jimą” Joego Rosenthala, naśmiewająca...
7
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie postrzelenia fotoreportera Tomasza Gutrego
Podczas zeszłorocznego Marszu Niepodległości doszło do postrzelenia fotoreportera Tygodnika Solidarność przez policję. Tomasz Gutry miał domagać się milionowego...
9
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)