Trwa 16. edycja targów Film Video Foto w Łodzi

0
Michal Grzegorczyk
22 Marzec 2013
Artykuł na: 4-5 minut
Wczoraj wystartowały łódzkie targi Film Video Foto. Po dniu dla profesjonalistów dziś i jutro stoiska są otwarte dla szerokiej publiczności. Niestety, na targach wyraźnie widać skutki kryzysu - nie ma większości czołowych firm branży fotograficznej.

Wczoraj zaczęły się XVI Targi Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video "Film Video Foto" w Łodzi. Impreza po raz drugi odbywa się w nowej, wygodnej hali wystawienniczej, w której zmieściły się wszystkie stoiska. W korytarzu przed halą można z kolei obejrzeć wystawy zdjęć, w tym "Zdjęcia tygodnia" fotopolis.pl oraz wystawę "Mieszkam tutaj" Izabeli Urbaniak, laureatki Pięcioboju Fotograficznego 2011. A na strudzonych zwiedzaniem czeka rząd wygodnych, fotopolisowych leżaków.

Targi potrwają do jutra. Informacje o godzinach otwarcia, biletach, wystawcach można znaleźć na stronie organizatorów.
Organizatorzy chwalą się, że na targi przybyło ponad 150 wystawców. Niestety, w tym roku zabrakło zdecydowanej większości liczących się producentów z branży fotograficznej, a to oni są przecież największym magnesem przyciągającym na targi zwiedzających. Swoje stoisko, z atrakcją w postaci quadów, które brały udział w rajdzie Dakar, ma koncern Sony. Aparaty Canon można obejrzeć na niewielkim stoisku dystrybutora, firmy Foto-Nova. Na targach nie ma jednak stoisk firm Nikon, Panasonic, Olympus, Samsung, Fujifilm, Pentax, Leica, Sigma... Jeśli ktoś liczy, że pod jednym dachem zobaczy fotograficzne nowości z ostatnich miesięcy będzie zawiedziony - na targach ich najzwyczajniej nie ma.

Dopisali producenci akcesoriów. W Łodzi można obejrzeć między innymi drukarki Epson, lampy Fomei, podłoża Ilford, monitory Eizo, tablety Wacom, akcesoria Hama, Lowepro, SanDisk, obiektywy Zeiss, Tamron. W tym roku jest jeszcze więcej producentów oferujących sprzęt do filmowania lustrzankami i kamerami. Pojawiło się też kilka stoisk firm oferujących filmowanie z powietrza za pomocą zdalnie sterowanych śmigłowców i wielowirnikowców.
W zeszłym roku zwiedzający narzekali na nieco zbyt wąskie przejścia między stoiskami. W tym roku na Łódzkich targach wydaje się, że przejścia są szersze, ale powodem nie jest lepsza organizacja stoisk, a brak zdecydowanej większości dużych producentów, którzy w ubiegłych latach pojawiali się na targach z dużymi ekspozycjami. Czy warto w tym roku jechać do Łodzi? Jeśli celem jest udział w warsztatach i szkoleniach, to oczywiście tak. Jeśli jednak liczycie, że obejrzycie i sprawdzicie ciekawe aparaty zaprezentowane w ostatnich miesiącach, lepiej dokładnie przestudiujcie listę wystawców.

Na koniec tradycyjnie kilka dodatkowych zdjęć z pierwszego dnia targów:
Komentarze
Więcej w kategorii: Poradniki
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Nie wiesz jaki film wybrać? Strona Filmtypes rozwieje twoje wątpliwości
Na początku przygody z fotografią analogową zorientowanie się w dostępnych materiałach i ich właściwościach może przysporzyć bólu głowy. Z pomocą przychodzi nowa...
61
0
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Brak ci motywacji? Oto 29 porad od najbardziej wpływowych fotografów w branży
Gdybyś miał najważniejszą radę odnośnie pracy fotografa, co by to było? Takie pytanie fotograf Taylor Jackson zadał jednym z najbardziej rozpoznawalnych współczesnych...
63
0
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Wybierasz się na zasłużony urlop? Oto sprzętowe pomysły i praktyczne sztuczki, które warto rozważyć
Letni sezon to czas podróży, odkrywania odległych miejsc i… fotografowania. Dlatego przygotowaliśmy kilka praktycznych porad oraz zestawienie przydatnych akcesoriów,...
3
0
Powiązane artykuły