Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Jeśli do tej pory mieliście opory przed wypróbowaniem jej możliwości, być może zachęcą was do tego obszerne kursy udostępnione przez producenta.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Czy jednak wiedzieliście, że większość z tych funkcji możecie mieć za darmo? To właśnie oferuje nam DaVinci Resolve 15, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Zaawansowana edycja wideo za darmo

Oprócz tego, program firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty.

 

Co jednak najciekawsze, w wersji podstawowej program dostępny jest całkowicie za darmo, a główną różnicą między wersją płatną (299 dolarów) jest brak funkcji kolaboracji, mniejsza liczba wgranych efektów, ograniczenie do rozdzielczości 4K (osoby filmujące aparatami i tak nie mają styczności z wyższymi) oraz brak profili obiektywów oraz funkcji odszumiania obrazu. Wielu osobom pracującym w pojedynkę i tworzącym materiały na potrzeby publikacji internetowych darmowa wersja powinna więc w zupełności wystarczyć.

8 godzin tutoriali - edycja w DaVinci Resolve od A do Z

Jak zwykle w przypadku pracy z nowym programem, największą przeszkodą jest zapoznanie się z innym środowiskiem pracy. Aby ten proces ułatwić Blackmagic udostępniło w sumie 8 godzin darmowych wideokursów, przeprowadzających nas szczegółowo przez kompletny proces edycji materiałów wideo w DaVinci Resolve. Otrzymujemy więc poradniki na temat narzędzi montażu, gradacji kolorystycznej, edycji audio czy zarządzania materiałem (kompletną playlistę znajdziecie tutaj). Wszystko to podane w przystępnej i łatwej do zrozumienia formie.

 

Filmy instruktażowe dostępne są w języku angielskim, ale dzięki funkcji tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Program DaVinci Resolve dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Mac OS, Windows i Linux pod adresem blackmagicdesign.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5