Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

Autor: Maciej Luśtyk

5 Luty 2019
Artykuł na: 2-3 minuty

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Jeśli do tej pory mieliście opory przed wypróbowaniem jej możliwości, być może zachęcą was do tego obszerne kursy udostępnione przez producenta.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Czy jednak wiedzieliście, że większość z tych funkcji możecie mieć za darmo? To właśnie oferuje nam DaVinci Resolve 15, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Zaawansowana edycja wideo za darmo

Oprócz tego, program firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty.

 

Co jednak najciekawsze, w wersji podstawowej program dostępny jest całkowicie za darmo, a główną różnicą między wersją płatną (299 dolarów) jest brak funkcji kolaboracji, mniejsza liczba wgranych efektów, ograniczenie do rozdzielczości 4K (osoby filmujące aparatami i tak nie mają styczności z wyższymi) oraz brak profili obiektywów oraz funkcji odszumiania obrazu. Wielu osobom pracującym w pojedynkę i tworzącym materiały na potrzeby publikacji internetowych darmowa wersja powinna więc w zupełności wystarczyć.

8 godzin tutoriali - edycja w DaVinci Resolve od A do Z

Jak zwykle w przypadku pracy z nowym programem, największą przeszkodą jest zapoznanie się z innym środowiskiem pracy. Aby ten proces ułatwić Blackmagic udostępniło w sumie 8 godzin darmowych wideokursów, przeprowadzających nas szczegółowo przez kompletny proces edycji materiałów wideo w DaVinci Resolve. Otrzymujemy więc poradniki na temat narzędzi montażu, gradacji kolorystycznej, edycji audio czy zarządzania materiałem (kompletną playlistę znajdziecie tutaj). Wszystko to podane w przystępnej i łatwej do zrozumienia formie.

 

Filmy instruktażowe dostępne są w języku angielskim, ale dzięki funkcji tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Program DaVinci Resolve dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Mac OS, Windows i Linux pod adresem blackmagicdesign.com.

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem.

Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Jak zmienić kolor dowolnej rzeczy w Photoshopie - najwygodniejszy sposób (2021)
Dowiedz się jak łatwo i skutecznie zmienić kolor produktów, ubrań i innych rzeczy w programie Adobe Photoshop.
10
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Jak w Photoshopie odtworzyć efekt użycia kolorowych filtrów żelowych?
Tworzenie w Photoshopie efektów świetlnych nie należy do najprostszych, szczególnie w edycji portretu. Unmesh z PiXimperfect w swoim tutorialu w przejrzysty sposób pokazuje jak do zdjęcia...
0
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Photoshop - usuń niechciane obiekty z tekstur w perspektywie
Choć usuwanie obiektów ze zdjęć w Photoshopie nie należy do bardzo trudnych, niektóre przypadki potrafią spędzić sen z powiek. Na szczęście prawie nigdy nie okaże się...
14
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)