Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Jeśli do tej pory mieliście opory przed wypróbowaniem jej możliwości, być może zachęcą was do tego obszerne kursy udostępnione przez producenta.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Czy jednak wiedzieliście, że większość z tych funkcji możecie mieć za darmo? To właśnie oferuje nam DaVinci Resolve 15, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Zaawansowana edycja wideo za darmo

Oprócz tego, program firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty.

 

Co jednak najciekawsze, w wersji podstawowej program dostępny jest całkowicie za darmo, a główną różnicą między wersją płatną (299 dolarów) jest brak funkcji kolaboracji, mniejsza liczba wgranych efektów, ograniczenie do rozdzielczości 4K (osoby filmujące aparatami i tak nie mają styczności z wyższymi) oraz brak profili obiektywów oraz funkcji odszumiania obrazu. Wielu osobom pracującym w pojedynkę i tworzącym materiały na potrzeby publikacji internetowych darmowa wersja powinna więc w zupełności wystarczyć.

8 godzin tutoriali - edycja w DaVinci Resolve od A do Z

Jak zwykle w przypadku pracy z nowym programem, największą przeszkodą jest zapoznanie się z innym środowiskiem pracy. Aby ten proces ułatwić Blackmagic udostępniło w sumie 8 godzin darmowych wideokursów, przeprowadzających nas szczegółowo przez kompletny proces edycji materiałów wideo w DaVinci Resolve. Otrzymujemy więc poradniki na temat narzędzi montażu, gradacji kolorystycznej, edycji audio czy zarządzania materiałem (kompletną playlistę znajdziecie tutaj). Wszystko to podane w przystępnej i łatwej do zrozumienia formie.

 

Filmy instruktażowe dostępne są w języku angielskim, ale dzięki funkcji tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Program DaVinci Resolve dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Mac OS, Windows i Linux pod adresem blackmagicdesign.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Oscary już w niedzielę. Oto przypomnienie wszystkich filmów, które zdobyły nagrodę za najlepsze zdjęcia
22 Lut 2019
Ponoć jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie fotograficznego oka jest studiowanie obrazów i filmów. A jak już oglądać, to te najlepsze. Oto szybki przekrój przez największe osiągnięcia kinematografii.
0
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0