Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

Poznaj darmową alternatywę dla Adobe Premiere. Blackmagic udostępnia 8 godzin kursów programu DaVinci Resolve 15

DaVinci Resolve to fantastyczna, a co najważniejsze darmowa alternatywa dla filmowych aplikacji z pakietu Adobe. Jeśli do tej pory mieliście opory przed wypróbowaniem jej możliwości, być może zachęcą was do tego obszerne kursy udostępnione przez producenta.

Pakiet Adobe oferuje świetne możliwości pod względem obróbki materiałów wideo. Czy jednak wiedzieliście, że większość z tych funkcji możecie mieć za darmo? To właśnie oferuje nam DaVinci Resolve 15, który w jednej aplikacji zamyka narzędzie do montażu, zaawansowany edytor audio i program do obsługi efektów specjalnych.

Zaawansowana edycja wideo za darmo

Oprócz tego, program firmy Blackmagic Design ceniony jest za intuicyjną obsługę, lepszą optymalizację pod względem wymagań sprzętowych i świetny panel do gradacji kolorystycznej materiałów wideo. Do tego znacznie upraszcza proces importu i eksportu materiałów i wspiera wszystkie najnowsze formaty.

 

Co jednak najciekawsze, w wersji podstawowej program dostępny jest całkowicie za darmo, a główną różnicą między wersją płatną (299 dolarów) jest brak funkcji kolaboracji, mniejsza liczba wgranych efektów, ograniczenie do rozdzielczości 4K (osoby filmujące aparatami i tak nie mają styczności z wyższymi) oraz brak profili obiektywów oraz funkcji odszumiania obrazu. Wielu osobom pracującym w pojedynkę i tworzącym materiały na potrzeby publikacji internetowych darmowa wersja powinna więc w zupełności wystarczyć.

8 godzin tutoriali - edycja w DaVinci Resolve od A do Z

Jak zwykle w przypadku pracy z nowym programem, największą przeszkodą jest zapoznanie się z innym środowiskiem pracy. Aby ten proces ułatwić Blackmagic udostępniło w sumie 8 godzin darmowych wideokursów, przeprowadzających nas szczegółowo przez kompletny proces edycji materiałów wideo w DaVinci Resolve. Otrzymujemy więc poradniki na temat narzędzi montażu, gradacji kolorystycznej, edycji audio czy zarządzania materiałem (kompletną playlistę znajdziecie tutaj). Wszystko to podane w przystępnej i łatwej do zrozumienia formie.

 

Filmy instruktażowe dostępne są w języku angielskim, ale dzięki funkcji tłumaczenia napisów w serwisie Youtube, powinny być zrozumiałe dla wszystkich.

Program DaVinci Resolve dostępny jest do pobrania za darmo na systemy Mac OS, Windows i Linux pod adresem blackmagicdesign.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
„Wciskając spust migawki, musisz wiedzieć czego szukasz” - rozmowa z Tomaszem Lazarem
19 Cze 2019
O najnowszych projektach, przejściu z ulicy do studia, pracy z aparatem średnioformatowym i tym co robić, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w fotografii ulicznej rozmawiamy z Tomaszem Lazarem.
0
Oto najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Poznaliśmy finalistów konkursu Insight Astronomy Photographer of the Year 2019
18 Cze 2019
Insight Investment Astronomy Photographer of the Year już po raz jedenasty przyznaje nagrody za najlepsze zdjęcia nocnego nieba. Zobaczcie prace tegorocznych finalistów.
0
Nieznane światy na zdjęciach laureatów National Geographic Travel Photographer of the Year 2019
17 Cze 2019
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1