Chcesz, aby Twoi klienci podczas sesji pozowali jak profesjonalni modele? Ten film podpowie Ci, w jaki sposób oswoić ich z aparatem

1
Michał Chrzanowski
21 Maj 2018
Artykuł na: 4-5 minut

W jaki sposób przygotować naszego początkującego modela, by ten czuł się jak najbardziej naturalnie podczas fotografowania? Odpowiedź poznacie w wideoporadniku przygotowanym przez Justina i Kirby Betancourt.

Profesjonalne sesje zdjęciowe to w głównej mierze praca z profesjonalnymi modelami, którzy wiedzą w jaki sposób pokazać się przed obiektywem - jakie ruchy wykonać i jak ustawić swoje ciało, by wyglądać jak najlepiej. W efekcie nawet najmniej wygodna poza może w kadrze sprawiać wrażenie wyjątkowo naturalnej. Jednak nie każdy fotograf ma luksus pracy z zawodowcami. W znacznej większości sesji zdjęciowych musimy współpracować z osobami, które nie są wyszkolone pod kątem modelingu.

A przecież w portrecie najważniejsza jest fotografowana osoba - to prawda stara jak świat. Jeśli jednak nie czuje się ona naturalnie przed aparatem, to każdy grymas niezadowolenia objawi się na zdjęciach ze zdwojoną siłą. Jak w takim razie przygotować naszego początkującego modela, by ten czuł się jak najlepiej podczas często kilkugodzinnej sesji? Z pomocą przychodzi ponad 8-minutowy film Justina i Kirby Betancourt. Dzielą się oni wskazówkami i sztuczkami, które pozwolą Twoim klientom poczuć spokój i swobodę przed obiektywem.

  • spraw, aby fotografowana osoba czuła się swobodnie - muzyka w tym pomaga
  • do pozowania możesz wykorzystywać elementy znajdujące się wokół Ciebie
  • akcja i ruch są lepsze i naturalniejsze niż statyczna poza
  • mimika i ekspresja są kluczowe
  • fotografowanie z dystansu może pokonać początkowy stres naszego modela
  • nie panikuj jako fotograf, gdy coś idzie nie po Twojej myśli
  • miej kilka asów w rękawie

Powyższy film jest w języku angielskim, ale dzięki funkcji automatycznego tłumaczenia napisów powinien być zrozumiały dla wszystkich. Więcej ciekawych filmów i tutoriali znajdziecie na kanale Justina Betancourta. A jakie są Twoje sposoby na oswojenie klientów z aparatem? Masz jakieś wskazówki lub techniki? Jeśli tak, to koniecznie podziel się nimi w komentarzach.

zdjęcie główne: pexels.com

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Tutoriale
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Zobacz, jak dodać skórze złoty blask w Adobe Photoshop
Wygląd skóry na zdjęciach to obsesja niejednego fotografa i retuszera. Zobacz, jak uzyskać efekt wykorzystywany w postprodukcji sesji beauty.
33
1
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware Fill [WIDEO]
Zła kompozycja to nie problem. Z pomocą przyjdzie Photoshop, a dokładniej narzędzie Content-Aware...
Zobacz w jaki sposób po fakcie poprawić kompozycję zdjęcia za pomocą narzędzia Content-Aware Fill dostępnego w Photoshopie.
10
1
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Photoshop tutorial: wycinanie osób z tła [WIDEO]
Odseparowanie sylwetki od tła zdjęcia może wydawać się skomplikowaną czynnością. Jednak dzięki kilku sztuczkom i narzędziom Photoshopa cała operacja może być bardzo...
18
0
Powiązane artykuły