Konstrukcja

Obiektyw Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM miał swoją premierę we wrześniu 2012 roku. To jasne, szerokokątne szkło zaprojektowane do pracy z cyfrowymi lustrzankami pełnoklatkowymi. Przekonajcie się jak wypadło w naszym teście.
Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Spis treści
Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM - test Specyfikacja Konstrukcja Autofokus Stabilizacja Rozdzielczość RAW Rozdzielczość JPEG Rozmycie Aberracja chromatyczna Dystorsja Winietowanie Odblaski Podsumowanie Zdjęcia do pobrania

3. Konstrukcja

Obiektyw Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM wykonany jest z metalu. Konstrukcja jest solidna i wytrzymała. Szkło wyróżnia się eleganckim i nowoczesnym wzornictwem. Projekt jest przy tym prosty i oszczędny.

Przedni dekielek ma podwójny uchwyt (na krawędzi i od wewnątrz), co jest bardzo przydatne i wygodne. W skład zestawu handlowego, oprócz przedniego dekielka, wchodzi tylny dekielek, pokrowiec oraz osłona przeciwsłoneczna.

Obiektyw nie należy do najmniejszych, ale z pełnoklatkową lustrzanką jest dobrze wyważony.

Szkło posiada metalowy bagnet, wyposażony w czerwoną kropkę wskazującą miejsce mocowania obiektywu. Minusem może być brak gumowej uszczelki. Pierścień ustawiania ostrości pokryty jest rowkowaną gumą. Rowkowania znajdziemy również w części bliżej korpusu (od dołu). Z góry umieszczone jest okienko, za którym ukryta jest odległość zdjęciowa. Z lewej strony znalazł się, tradycyjnie, przełącznik ustawiania ostrości (AF/ MF). Opcja AF jest wyróżniona białym kolorem, co może być przydatne.

Na obiektywie widnieje również informacja o tym, że został wykonany w Japonii. To powinno być gwarantem dobrej jakości wykonania.

Litera "A" informuje nas o tym, że szkło pochodzi z serii Art", oznaczającej profesjonalne obiektywy z dużym otworem względnym (według nowej klasyfikacji Sigmy).

Obiektyw składa się z 13 elementów w 11 grupach (aż 7 z nich jest wykonanych ze specjalnych szkieł SLD, FLD oraz w kształcie asferycznym). Średnica mocowania filtra wynosi 67 mm, a minimalna odległość ostrzenia to 30 cm. W konstrukcji szkła zastosowano 9-listkową, zaokrągloną przesłonę, pracującą w zakresie f/1.4-f/16. Kąt widzenia obiektywu to 63,4 stopnie (w przypadku pełnej klatki).

Obiektyw został wyposażony w zasilany falami ultradźwiękowymi silnik HSM (Hyper Sonic Motor), który w trybie automatycznego ustawiania ostrości ma pracować szybko i niemal bezgłośnie.

Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM waży 665 g, a jej wymiary to 77 x 94 mm.

1. Wstęp

2. Specyfikacja

3. Konstrukcja

4. Autofokus

5. Stabilizacja

6. Rozdzielczość RAW

7. Rozdzielczość JPEG

8. Rozmycie

9. Aberracja chromatyczna

10. Dystorsja

11. Winietowanie

12. Odblaski

13. Podsumowanie

14. Zdjęcia do pobrania

Spis treści
Sigma 35 mm f/1.4 DG HSM - test Specyfikacja Konstrukcja Autofokus Stabilizacja Rozdzielczość RAW Rozdzielczość JPEG Rozmycie Aberracja chromatyczna Dystorsja Winietowanie Odblaski Podsumowanie Zdjęcia do pobrania
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: test
logo logo
Magazyny
Zamów