Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8 - test

Pomimo że Olympus w swojej ofercie ma już obiektyw dający ekwiwalent 34mm, producent zdecydował się na zaprezentowanie konstrukcji o takiej ogniskowej. Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8, jest od swojego starszego brata jaśniejszy i większy. Został także wyposażony w cichy silnik MSC. Zobaczcie jak najnowszy obiektyw Olympusa poradził sobie w naszym teście.
0
Patryk Wiśniewski
22 Listopad 2012
Artykuł na: minutę
Spis treści
Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/1,8 to dość dziwna propozycja japońskiego producenta. Obiektyw dołącza do grupy stałoogniskowych obiektywów premium sygnowanych przez Zuiko. Dziwi jednak fakt, że producent zdecydował się zaprezentować obiektyw o takiej samej ogniskowej jak pierwsza stałka zaprezentowana do systemu Mikro Cztery Trzecie - Olympus M.Zuiko 17mm f/2,8, a którego parametry niezbyt odbiegają od Panasonika Lumiksa G 20mm f/1,7.


Jak widać obiektyw nie jest rekordzistą w swojej klasie. Nie jest najjaśniejszy, ani najmniejszy jest za to najdroższy. Za najnowszą propozycją Olympusa musimy zapłacić prawie dwa razy więcej niż za wcześniej wspomniane obiektywy. Czy w takim razie M.Zuiko Digital 17mm f/1,8 będzie w stanie prześcignąć swoich najbliższych konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

poprz.

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3 - zdjęcia przykładowe
Olympus M.Zuiko Digital ED 12-200 mm f/3.5-6.3 - zdjęcia przykładowe
Niespotykany zakres ogniskowych o ekwiwalencie 24-400 mm, zaawansowana optyka, szybki AF, a także kompaktowa i w pełni uszczelniona konstrukcja - tak nowy uniwersalny...
12
2
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu
Canon RF 85 mm f/1.2L USM - test obiektywu
Canon RF 85 mm f/1.2L USM ma wyznaczać nowe standardy w segmencie jasnych, portretowych szkieł. Sprawdźmy zatem, czy producent dokonał rewolucji i faktycznie...
9
6
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
40
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)