Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8 - test

Pomimo że Olympus w swojej ofercie ma już obiektyw dający ekwiwalent 34mm, producent zdecydował się na zaprezentowanie konstrukcji o takiej ogniskowej. Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8, jest od swojego starszego brata jaśniejszy i większy. Został także wyposażony w cichy silnik MSC. Zobaczcie jak najnowszy obiektyw Olympusa poradził sobie w naszym teście.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

22 Listopad 2012
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/1,8 to dość dziwna propozycja japońskiego producenta. Obiektyw dołącza do grupy stałoogniskowych obiektywów premium sygnowanych przez Zuiko. Dziwi jednak fakt, że producent zdecydował się zaprezentować obiektyw o takiej samej ogniskowej jak pierwsza stałka zaprezentowana do systemu Mikro Cztery Trzecie - Olympus M.Zuiko 17mm f/2,8, a którego parametry niezbyt odbiegają od Panasonika Lumiksa G 20mm f/1,7.

Jak widać obiektyw nie jest rekordzistą w swojej klasie. Nie jest najjaśniejszy, ani najmniejszy jest za to najdroższy. Za najnowszą propozycją Olympusa musimy zapłacić prawie dwa razy więcej niż za wcześniej wspomniane obiektywy. Czy w takim razie M.Zuiko Digital 17mm f/1,8 będzie w stanie prześcignąć swoich najbliższych konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Samyang AF 35 mm f/1.8 FE - zdjęcia przykładowe
Najnowsza 35-tka Samyanga proponuje alternatywę dla natywnego obiektywu Sony w dużo niższej cenie. Czy przypłacimy to jakością obrazu? Zobaczcie zdjęcia...
14
3
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Irix 45 mm f/1.4 - test obiektywu
Reprezentujący średnią półkę cenową, manualny Irix 45 mm f/1.4 obiecuje wykonanie i rezultaty godne obiektywu wyższej klasy. Sprawdziliśmy jak ta egzotyczna ogniskowa sprawdza się w praktyce.
13
0
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4 - zdjęcia przykładowe
Jakich efektów możemy spodziewać się po profesjonalnym obiektywie standardowym z serii Lumix S? Zobaczcie zdjęcia przykładowe wykonane szkłem Panasonic Lumix S Pro 50 mm f/1.4.
10
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)