Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8 - test

Pomimo że Olympus w swojej ofercie ma już obiektyw dający ekwiwalent 34mm, producent zdecydował się na zaprezentowanie konstrukcji o takiej ogniskowej. Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8, jest od swojego starszego brata jaśniejszy i większy. Został także wyposażony w cichy silnik MSC. Zobaczcie jak najnowszy obiektyw Olympusa poradził sobie w naszym teście.
Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/1,8 to dość dziwna propozycja japońskiego producenta. Obiektyw dołącza do grupy stałoogniskowych obiektywów premium sygnowanych przez Zuiko. Dziwi jednak fakt, że producent zdecydował się zaprezentować obiektyw o takiej samej ogniskowej jak pierwsza stałka zaprezentowana do systemu Mikro Cztery Trzecie - Olympus M.Zuiko 17mm f/2,8, a którego parametry niezbyt odbiegają od Panasonika Lumiksa G 20mm f/1,7.


Jak widać obiektyw nie jest rekordzistą w swojej klasie. Nie jest najjaśniejszy, ani najmniejszy jest za to najdroższy. Za najnowszą propozycją Olympusa musimy zapłacić prawie dwa razy więcej niż za wcześniej wspomniane obiektywy. Czy w takim razie M.Zuiko Digital 17mm f/1,8 będzie w stanie prześcignąć swoich najbliższych konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:

Komentarze
Polecane artykuły
Capture One Pro 12 pod lupą House of Retouching
3 Maj 2019
Capture One Pro 12 pojawił się na rynku już jakiś czas temu. Czy inżynierom udało się stworzyć kolejne narzędzia, które wycisną ostatnie soki z plików RAW i czy wypracowali nowe sposoby na przyśpieszenie pracy? A może pojawiły się bardziej zaawansowane opcje retuszu?
0
Panasonic Lumix G90 - pierwszy wybór, nie tylko dla fotografa
1 Maj 2019
Najnowszy Panasonic Lumix G90 to najlepsze cechy poprzednika i jeszcze bardziej zaawansowany tryb wideo, zbliżający go do topowych filmujących modeli z serii Lumix.
0
Łukasz Bożycki: pierwsza zima z Olympusem OM-D E-M1X
6 Kwi 2019
Fotografia przyrodnicza to pasmo niepowodzeń, które od czasu do czasu przerywane jest drobnym sukcesem. W dużym stopniu zależy on od możliwości i znajomości naszego sprzętu.
2
Okiem zawodowca: Lumix S1 i S1R
28 Mar 2019
Fotografka National Geographic, kreatywny portrecista, utytułowany fotoreporter publikujący w prasie... Zobaczcie, co o nowych pełnoklatkowych korpusach Panasonic mówią profesjonalni fotografowie.
0