Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8 - test

Pomimo że Olympus w swojej ofercie ma już obiektyw dający ekwiwalent 34mm, producent zdecydował się na zaprezentowanie konstrukcji o takiej ogniskowej. Olympus M.Zuiko Digital 17 mm f/1,8, jest od swojego starszego brata jaśniejszy i większy. Został także wyposażony w cichy silnik MSC. Zobaczcie jak najnowszy obiektyw Olympusa poradził sobie w naszym teście.
0
Patryk Wiśniewski
22 Listopad 2012
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści
Olympus M. Zuiko Digital 17mm f/1,8 to dość dziwna propozycja japońskiego producenta. Obiektyw dołącza do grupy stałoogniskowych obiektywów premium sygnowanych przez Zuiko. Dziwi jednak fakt, że producent zdecydował się zaprezentować obiektyw o takiej samej ogniskowej jak pierwsza stałka zaprezentowana do systemu Mikro Cztery Trzecie - Olympus M.Zuiko 17mm f/2,8, a którego parametry niezbyt odbiegają od Panasonika Lumiksa G 20mm f/1,7.


Jak widać obiektyw nie jest rekordzistą w swojej klasie. Nie jest najjaśniejszy, ani najmniejszy jest za to najdroższy. Za najnowszą propozycją Olympusa musimy zapłacić prawie dwa razy więcej niż za wcześniej wspomniane obiektywy. Czy w takim razie M.Zuiko Digital 17mm f/1,8 będzie w stanie prześcignąć swoich najbliższych konkurentów?

Test został podzielony na następujące części:

Dodaj ocenę i odbierz darmowy numer DCP
Digital Camera Polska
Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Canon RF 15-35 mm f/2.8L IS USM - zdjęcia przykładowe
Pierwszy obiektyw z reporterskiej "świętej trójcy" systemu R trafił już na rynek. Zobaczcie, jak radzi sobie w praktyce.
13
2
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - test obiektywu
Nowa stałka Tamrona ma być ukoronowaniem linii Superior Performance i pretendentem do miana najlepszego obiektywu 35 mm na rynku. Sprawdzamy jak naprawdę radzi sobie klejnot w koronie japońskiego...
18
4
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD - zdjęcia przykładowe
Optyka z najnowszymi rozwiązaniami, najwyższa jakość i plastyka obrazu, ultraszybki autofokus i odporna budowa - taki ma być najnowszy Tamron SP 35 mm f/1.4 Di USD. Czy rzeczywiście to jedna z...
13
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)