Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Samsung Galaxy S6 - Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6

Mieliśmy okazję przetestować nowy flagowy smartfon ze stajni Samsunga. Model Galaxy S6 wyposażono w super jasny obiektyw o świetle f/1.9 i optyczną stabilizację obrazu. Zobaczcie jak aparat najnowszego modelu w rodzinie Galaxy poradził sobie w naszym teście.

2

Autor: Maciej Luśtyk

30 Kwiecień 2015
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

 

W tym dziale pokażemy, jak Samsung Galaxy S6 poradził sobie z fotografowaniem w plenerze. Aparat w najnowszym flagowcu Samsunga, tak jak w modelu wcześniejszym, pozwala na fotografowanie w zakresie ISO 100-800, co choć nie jest zbyt dużym spektrum to powinno wystarczyć nam w większości sytuacji i zapobiegnie nieumyślnemu fotografowaniu na wysokich czułościach gdzie obraz jest już bardzo zdegradowany,

Podczas fotografowania przy czułości ISO 100 aparat, jak na smarfony, oferuje naprawdę fantastyczną jakość obrazu i żywe kolory. Nie uświadczymy też szumów. W maksymalnym przybliżeniu dostrzeżemy pewne rozmydlenie obrazu, jest to jednak kwestia małej matrycy aparatów w telefonie, a duża oferowana rozdzielczość umożliwi nam wykonanie przyzwoitej jakości odbitek.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Przy czułości ISO 200 zaczynamy dostrzegać bardzo lekkie szumy, obraz jednak ciągle jest bardzo żywy i szczegółowy. Różnica między najniższą czułością jest naprawdę niewielka.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Większy spadek w jakość zdjęć obserwujemy przy czułości ISO 400. Pojawiają się bardziej widoczne szumy i obserwujemy większą utratę szczegółowości obrazu, jednak ogólna jakość ciągle stoi na bardzo dobrym poziomie.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Przy najwyższej czułości ISO 800 obserwujemy już znaczną degradację obrazu w zacienionych partiach obrazu i znaczny wzrost zaszumienia. O ile w dobrym oświetleniu ogólna jakość obrazu wciąż będzie nad wyraz przyzwoita, to w gorszych warunkach ciężko będzie doszukać się szczegółów w maksymalnym powiększeniu.

Zobacz wszystkie zdjęcia (2)

Dzięki matrycy o rozmiarze 1/2,6 cala i przysłonie f/1.9 jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo małą głębię ostrości i miłe dla oka, plastyczne rozmycie, które do tej pory kojarzyło się jedynie z zaawansowanymi aparatami. Znajdzie to zastosowanie szczególnie w fotografii makro i podczas wykonywania portretów.

Aparat bardzo ładnie oddaje koloryt skóry i radzi sobie doskonale nawet w przypadku fotografowania pod słońce. Bliki i flary pojawiają się bardzo sporadycznie i są na tyle niewielkie, że nie wpłyną na końcowy rezultat zdjęcia.

Podsumowanie tej części:

+ żywe kolory

+ wysoka jakość obrazu

+ plastyczne rozmycie dzięki obiektywowi f/1.9

+ bardzo sporadyczne występowanie blików i flar

- znaczna utrata szczegółów przy wyższych czułościach

Spis treści

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Mobile
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Sony Xperia 1 II - zdjęcia przykładowe
Najnowsza flagowa Xperia to telefon, którym producent wracać ma do boju o miano najlepszego fotograficznego smartfona. Mieliśmy już okazję sprawdzić, jak radzi sobie w...
14
4
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Google Pixel 3 i Pixel 3 XL - oficjalne zdjęcia przykładowe
Jesteście ciekawi, jak w praktyce wypadają najnowsze smartfony Google? Zobaczcie oficjalne zdjęcia przykładowe wykonane zaprezentowanymi modelami Pixel 3 i Pixel 3...
5
2
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro - test
Huawei P20 Pro, który jako pierwszy na rynku wyposażony został w 3 moduły aparatów i “sztuczną inteligencję”, na nowo definiować ma pojęcie fotograficznego smartfona....
18
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (19)