Samsung Galaxy S6 - Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6

Mieliśmy okazję przetestować nowy flagowy smartfon ze stajni Samsunga. Model Galaxy S6 wyposażono w super jasny obiektyw o świetle f/1.9 i optyczną stabilizację obrazu. Zobaczcie jak aparat najnowszego modelu w rodzinie Galaxy poradził sobie w naszym teście.

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Spis treści
Samsung Galaxy S6 - test Ergonomia i wykonanie Samsung Galaxy S6 Tryb fotografowania i użytkowanie Samsunga S6 Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6 Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów w Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 vs S5 vs Sony Xperia Z3 Samsung Galaxy S6 - podsumowanie Galaxy S6 - Zdjęcia Przykładowe

 

W tym dziale pokażemy, jak Samsung Galaxy S6 poradził sobie z fotografowaniem w plenerze. Aparat w najnowszym flagowcu Samsunga, tak jak w modelu wcześniejszym, pozwala na fotografowanie w zakresie ISO 100-800, co choć nie jest zbyt dużym spektrum to powinno wystarczyć nam w większości sytuacji i zapobiegnie nieumyślnemu fotografowaniu na wysokich czułościach gdzie obraz jest już bardzo zdegradowany,

Podczas fotografowania przy czułości ISO 100 aparat, jak na smarfony, oferuje naprawdę fantastyczną jakość obrazu i żywe kolory. Nie uświadczymy też szumów. W maksymalnym przybliżeniu dostrzeżemy pewne rozmydlenie obrazu, jest to jednak kwestia małej matrycy aparatów w telefonie, a duża oferowana rozdzielczość umożliwi nam wykonanie przyzwoitej jakości odbitek.

ISO 100, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100% ISO 100, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100%

Przy czułości ISO 200 zaczynamy dostrzegać bardzo lekkie szumy, obraz jednak ciągle jest bardzo żywy i szczegółowy. Różnica między najniższą czułością jest naprawdę niewielka.

ISO 200, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100% ISO 200, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100%

Większy spadek w jakość zdjęć obserwujemy przy czułości ISO 400. Pojawiają się bardziej widoczne szumy i obserwujemy większą utratę szczegółowości obrazu, jednak ogólna jakość ciągle stoi na bardzo dobrym poziomie.

ISO 400, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100% ISO 400, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100%

Przy najwyższej czułości ISO 800 obserwujemy już znaczną degradację obrazu w zacienionych partiach obrazu i znaczny wzrost zaszumienia. O ile w dobrym oświetleniu ogólna jakość obrazu wciąż będzie nad wyraz przyzwoita, to w gorszych warunkach ciężko będzie doszukać się szczegółów w maksymalnym powiększeniu.

ISO 800, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100% ISO 800, na górze: pełen kadr, na dole: powiększenie 100%

Dzięki matrycy o rozmiarze 1/2,6 cala i przysłonie f/1.9 jesteśmy w stanie osiągnąć bardzo małą głębię ostrości i miłe dla oka, plastyczne rozmycie, które do tej pory kojarzyło się jedynie z zaawansowanymi aparatami. Znajdzie to zastosowanie szczególnie w fotografii makro i podczas wykonywania portretów.

Aparat bardzo ładnie oddaje koloryt skóry i radzi sobie doskonale nawet w przypadku fotografowania pod słońce. Bliki i flary pojawiają się bardzo sporadycznie i są na tyle niewielkie, że nie wpłyną na końcowy rezultat zdjęcia.

Podsumowanie tej części:

+ żywe kolory

+ wysoka jakość obrazu

+ plastyczne rozmycie dzięki obiektywowi f/1.9

+ bardzo sporadyczne występowanie blików i flar

- znaczna utrata szczegółów przy wyższych czułościach

Spis treści
Samsung Galaxy S6 - test Ergonomia i wykonanie Samsung Galaxy S6 Tryb fotografowania i użytkowanie Samsunga S6 Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6 Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów w Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 vs S5 vs Sony Xperia Z3 Samsung Galaxy S6 - podsumowanie Galaxy S6 - Zdjęcia Przykładowe
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: smartfon
logo logo
Magazyny
Zamów