Samsung Galaxy S6 - Ergonomia i wykonanie Samsung Galaxy S6

Mieliśmy okazję przetestować nowy flagowy smartfon ze stajni Samsunga. Model Galaxy S6 wyposażono w super jasny obiektyw o świetle f/1.9 i optyczną stabilizację obrazu. Zobaczcie jak aparat najnowszego modelu w rodzinie Galaxy poradził sobie w naszym teście.

Skomentuj Kopiuj link
Posłuchaj
00:00
Spis treści
Samsung Galaxy S6 - test Ergonomia i wykonanie Samsung Galaxy S6 Tryb fotografowania i użytkowanie Samsunga S6 Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6 Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów w Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 vs S5 vs Sony Xperia Z3 Samsung Galaxy S6 - podsumowanie Galaxy S6 - Zdjęcia Przykładowe

 

Samsung Galaxy S6 na pierwszy rzut oka w niewielkim stopniu różni się od swojego poprzednika. Nowy model otrzymał jednak bardziej elegancką obudowę, wykonaną ze szkła i metalu. Szklany jest również tylny panel, co, mimo faktu, że jest to Gorilla Glass 4, rodzi pewne wątpliwości jeśli chodzi jego wytrzymałość i podatność na zbicie. Niemniej jednak obudowa robi wrażenie solidnej, została precyzyjnie wykończona i mimo użycia zdawałoby się ciężkich materiałów, pozostaje bardzo lekka. Waga telefonu to tylko 138 g.

Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6

Tak jak w przypadku wielu najnowszych smartfonów, mamy do czynienia z zamkniętą konstrukcją uniemożliwiającą wymianę baterii, czy rozszerzenie pamięci telefonu za pomocą karty SD. Samsung postanowił pójść ścieżką obraną przez Apple, co w przypadku użytkowników systemu Android, ceniących sobie możliwość ingerencji w telefon, może nie być dobrym posunięciem.

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że obudowa Samsunga Galaxy S6, odwrotnie niż u poprzednika. nie jest wodoodporna. Nie rozumiemy czemu konstruktorzy pozbawili telefon tej atrakcyjnej dla wielu funkcji, która czyniła flagowca Samsunga naprawdę wyjątkowym.

W modelu S6 zobaczymy znacznie większy moduł aparatu, niż miało to miejsce w przypadku poprzednika. Prawdopodobnie z powodu zaimplementowania systemu optycznej stabilizacji, aparat dość widocznie wystaje poza cienką obudowę telefonu. Niestety z tego powodu szkiełko aparatu jest najbardziej podatne na zarysowania, ponieważ w momencie gdy aparat leży „na plecach”, moduł aparatu jest właśnie miejscem, na którym się opiera się cała konstrukcja.

Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6

Pochwalić należy natomiast ergonomię telefonu. Mimo, że mamy do czynienia z dość dużym ekranem, smartfon jest dobrze wyważony i wygodnie leży w dłoni, dzięki czemu bez zbędnej gimnastyki dosięgniemy każde miejsce wyświetlacza za pomocą kciuka. Telefon wybudzamy za pomocą włącznika umieszczonego po prawej stronie obudowy. Po drugiej stronie znajdziemy przyciski regulowania głośności, które w trybie fotografowania służą za spust migawki. Jak zobaczycie w następnym rozdziale, lepiej by było gdyby też zostały umieszczone po prawej stronie.

Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6

Złącze słuchawkowe i USB zostały umieszczone na spodniej krawędzi telefonu, co jest chyba najwygodniejszym możliwym rozwiązaniem, gdyż pozwala na wygodną kontrolę nad urządzeniem nawet

Podsumowanie tej części:

+ solidne wykonanie

+ stylowa obudowa

+ duży, jasny ekran

+ waga 138 g

+ dobre umiejscowienie złączy

- wystający moduł aparatu

- brak odporności na wodę i kurz

- brak możliwości wymiany baterii i zainstalowania karty SD

Spis treści
Samsung Galaxy S6 - test Ergonomia i wykonanie Samsung Galaxy S6 Tryb fotografowania i użytkowanie Samsunga S6 Jakość zdjęć - Samsung Galaxy S6 Reprodukcja szczegółów i odwzorowanie kolorów w Samsung Galaxy S6 Samsung Galaxy S6 vs S5 vs Sony Xperia Z3 Samsung Galaxy S6 - podsumowanie Galaxy S6 - Zdjęcia Przykładowe
Komentarze
Przeczytaj także
Zobacz więcej z tagiem: smartfon
logo logo
Magazyny
Zamów