GoPro HERO 7 Black - Podsumowanie

Najnowsza generacja kamerki GoPro to przede wszystkim wyjątkowo wydajna stabilizacja, funkcja streamingu i tryb HDR. GoPro Hero 7 przetestował dla nas Tomasz Gotfryd.

Autor: Redakcja Fotopolis

28 Wrzesień 2018
Artykuł na: 6-9 minut
Spis treści

 

Nowe GoPro Hero 7 Black oceniam bardzo pozytywnie - genialna stabilizacja zapewnia świetną jakość nawet przy bardzo dynamicznych sportach. Co prawda to nie to samo, co gimbal, który daje jednak więcej możliwości (np. płynny obrót z ruchu nadgarstka), ale ważny jest fakt, że nosimy mniej sprzętu. A mniej sprzętu to mniej problemów i zdrowszy kręgosłup.

Kapitalnie prezentują są opcje hyperlapsów, filmy 4K 60 kl./s, Full HD 240 kl./s, a lekkie pliki rejestrowane w kodeku H.265 bardzo ułatwiają postprodukcję. Dźwięk dostarczany przez 3 mikrofony jest przyzwoity. Troszkę słabiej jest z jakością fotografii. Tu wciąż odrobinę brakuje do pełni szczęścia. Opcja Superphoto działa nieźle w ustawieniu Auto ale już HDR zdecydowanie wymaga poprawki. Być może uda się to jednak załatwić aktualizacją firmware’u .

Pozostaje jeszcze kwestia baterii… Jak zwykle w przypadku GoPro, mamy tę godzinkę z hakiem. Mimo wszystko przy takich mocach przerobowych, a naprawdę niewiele większych profesjonalnych kamer ma takie opcje, uważam że jest nieźle.

A cena? Kamera ma kosztować około 1800 zł i wydaje mi się że jak na taki wielozadaniowy kombajn - warto.

Tomasz Gotfryd - Fotograf i filmowiec, pasjonat podróży oraz sportów ekstremalnych. Wykładowca filmu i animacji w Wyższej Szkole Europejskiej.

Podziękowania: Serdecznie dziękuję całej ekipie pomagającej w realizacji tego testu, w szczególności Rafałowi Wąsikowi za "kapitalne" jazdy testowe czterystu konnym Infinity, Adamowi Boguckiemu za wspólne skoki na Zakrzówku i grzyby do jajecznicy, riderom Kubie Pietrasiewiczowi i Damianowi Żołądkiewiczowi za nagrywy motocrossowe, a także Annie Gotfryd-Koleckiej oraz Marcie Dębskiej za testy pływackie i timelapsowe.

Więcej informacji o autorze znajdziecie pod adresem tomaszgotfryd.com.

Spis treści

Następna

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
21
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
54
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)