Vifrew - kamera sportowa w formie słuchawek

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

17 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Vifrew to projekt nowatorskiej kamery sportowej w formie znanej nam ze słuchawek bluetooth. Czy to może się udać?

Na platformie crowdfoundingowej indiegogo.com możemy znaleźć projekty, których zbiórki w niedługim czasie wystartują. Tak można trafić na Vifrew - kamerę sportową inną niż dotychczas.

Kamera, a może jednak nie?

Twórcy Vifrew mogą nas wszystkich bardzo zaskoczyć. Ich produkt oferuje coś, czego na rynku kamer sportowych jeszcze nie było. Kamera zakładana jest jak słuchawki bluetooth (z technologią przewodnictwa kostnego) i zresztą taką funkcję też spełnia, przez zastosowanie głośników stereo i mikrofonu.

Najważniejszym jest jednak to, że mamy wolne ręce. Urządzenie rejestrujące znajduje się przy naszym lewym uchu na wysokości lini wzroku. Dotychczasowe kamery sportowe nie pozwalały w łatwy sposób realizować ujęć z wysokości naszych oczu, teraz to będzie możliwe, a zarazem banalnie proste. Rejestracje włączymy za pomocą jednego kliknięcia.

Kamera i słuchawki

Vifrew nagrywa obraz w 2,7K HD co może nie jest wynikiem imponującym, ale wystarczająco dobrym aby zainteresować się możliwościami tej kamery. Urządzenie oferuje nam technologię redukcji drgań, co na pewno przyda się przy aktywnościach sportowych.

Kamera wyposażona jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób sparujemy ją z naszym telefonem, co pozwoli nam dodatkowo odbierać połączenia i rozmawiać. Vifrew posiada również łącze WiFi, które umożliwi nam łatwe przesyłanie nagranych materiałów na nasz telefon. Urządzenie wspierać ma także asystentów głosowych pokroju Siri czy Google Assistant.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Głównymi zaletami kamery są wielofunkcyjność, niewielkie rozmiary (niewiele przewyższające typowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego) oraz waga (zaledwie 60 g). Słuchawki spełniają swoje zadanie również w czasie nagrywania materiału wideo. Oznacza to, że możemy kontynuować rozmowę bądź słuchać muzyki w czasie rejestracji.

Cena i dostępność

Projekt jeszcze nie wystartował na platformie crowdfondingowej dlatego ani cena, ani data premiery nie są jeszcze znane. Jeśli dojdzie do zbiórki to napewno przypomnimy Wam o tym ciekawym produkcie.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Czy tak będzie wyglądał DJI Mavic 3 Pro? Oto, co wiemy o nadchodzącym dronie
Plotki na temat nowego drona z serii Mavic krążą w internecie już od ponad roku, a spodziewana premiera nastąpić ma jeszcze tego lata. Teraz pojawiają się kolejne...
0
0
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Trzy korpusy APS-C z mocowaniem Canon RF na horyzoncie?
Czyżby Canon miał zamiar uruchomić nowy segment w ofercie mocowania RF? Według plotek możemy się spodziewać nie jednego, a nawet trzech nowych modeli APS-C.
0
1
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
A jednak! Wyciekły kolejne zdjęcia Nikona Zfc
Raptem wczoraj informowaliśmy Was o nowym stylizowanym na klasyczne aparaty korpusie Nikona, który niebawem wzbogacić ma ofertę systemu Z. Dzisiaj otrzymujemy jego...
0
0
Powiązane artykuły