Vifrew - kamera sportowa w formie słuchawek

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

17 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Vifrew to projekt nowatorskiej kamery sportowej w formie znanej nam ze słuchawek bluetooth. Czy to może się udać?

Na platformie crowdfoundingowej indiegogo.com możemy znaleźć projekty, których zbiórki w niedługim czasie wystartują. Tak można trafić na Vifrew - kamerę sportową inną niż dotychczas.

Kamera, a może jednak nie?

Twórcy Vifrew mogą nas wszystkich bardzo zaskoczyć. Ich produkt oferuje coś, czego na rynku kamer sportowych jeszcze nie było. Kamera zakładana jest jak słuchawki bluetooth (z technologią przewodnictwa kostnego) i zresztą taką funkcję też spełnia, przez zastosowanie głośników stereo i mikrofonu.

Najważniejszym jest jednak to, że mamy wolne ręce. Urządzenie rejestrujące znajduje się przy naszym lewym uchu na wysokości lini wzroku. Dotychczasowe kamery sportowe nie pozwalały w łatwy sposób realizować ujęć z wysokości naszych oczu, teraz to będzie możliwe, a zarazem banalnie proste. Rejestracje włączymy za pomocą jednego kliknięcia.

Kamera i słuchawki

Vifrew nagrywa obraz w 2,7K HD co może nie jest wynikiem imponującym, ale wystarczająco dobrym aby zainteresować się możliwościami tej kamery. Urządzenie oferuje nam technologię redukcji drgań, co na pewno przyda się przy aktywnościach sportowych.

Kamera wyposażona jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób sparujemy ją z naszym telefonem, co pozwoli nam dodatkowo odbierać połączenia i rozmawiać. Vifrew posiada również łącze WiFi, które umożliwi nam łatwe przesyłanie nagranych materiałów na nasz telefon. Urządzenie wspierać ma także asystentów głosowych pokroju Siri czy Google Assistant.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Głównymi zaletami kamery są wielofunkcyjność, niewielkie rozmiary (niewiele przewyższające typowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego) oraz waga (zaledwie 60 g). Słuchawki spełniają swoje zadanie również w czasie nagrywania materiału wideo. Oznacza to, że możemy kontynuować rozmowę bądź słuchać muzyki w czasie rejestracji.

Cena i dostępność

Projekt jeszcze nie wystartował na platformie crowdfondingowej dlatego ani cena, ani data premiery nie są jeszcze znane. Jeśli dojdzie do zbiórki to napewno przypomnimy Wam o tym ciekawym produkcie.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony A7S III - filmowy kombajn dla najbardziej wymagających powraca
Sony A7S III - filmowy kombajn dla najbardziej wymagających powraca
Długo oczekiwany model A7S III wreszcie ujrzał światło dzienne. Względem poprzednika oferuje masę usprawnień, ale czy wystarczą one, by spełnić oczekiwania...
52
1
Martwisz się, że Canon EOS R5 lub R6 będzie się przegrzewał? Rozwiązania tego problemu są już w drodze…
Martwisz się, że Canon EOS R5 lub R6 będzie się przegrzewał? Rozwiązania tego problemu są już w...
Od nowego patentu Canona, po rozwiązania firm zewnętrznych. Wszystko wskazuje na to, że ograniczenia długości nagrywania filmów w nowych EOS-ach będzie można przeskoczyć.
15
6
Filmy 5.9K ProRes Raw w Panasonicu S1H. Wystarczy, że zaktualizujesz firmware
Filmy 5.9K ProRes Raw w Panasonicu S1H. Wystarczy, że zaktualizujesz firmware
Już jest! Po aktualizacji darmowego firmware’u pełnoklatkowy Lumix S1H będzie mógł filmować w surowym formacie ProRes Raw w rozdzielczości aż 5.9K
1
3
Powiązane artykuły