Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Vifrew - kamera sportowa w formie słuchawek

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

17 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Vifrew to projekt nowatorskiej kamery sportowej w formie znanej nam ze słuchawek bluetooth. Czy to może się udać?

Na platformie crowdfoundingowej indiegogo.com możemy znaleźć projekty, których zbiórki w niedługim czasie wystartują. Tak można trafić na Vifrew - kamerę sportową inną niż dotychczas.

Kamera, a może jednak nie?

Twórcy Vifrew mogą nas wszystkich bardzo zaskoczyć. Ich produkt oferuje coś, czego na rynku kamer sportowych jeszcze nie było. Kamera zakładana jest jak słuchawki bluetooth (z technologią przewodnictwa kostnego) i zresztą taką funkcję też spełnia, przez zastosowanie głośników stereo i mikrofonu.

Najważniejszym jest jednak to, że mamy wolne ręce. Urządzenie rejestrujące znajduje się przy naszym lewym uchu na wysokości lini wzroku. Dotychczasowe kamery sportowe nie pozwalały w łatwy sposób realizować ujęć z wysokości naszych oczu, teraz to będzie możliwe, a zarazem banalnie proste. Rejestracje włączymy za pomocą jednego kliknięcia.

Kamera i słuchawki

Vifrew nagrywa obraz w 2,7K HD co może nie jest wynikiem imponującym, ale wystarczająco dobrym aby zainteresować się możliwościami tej kamery. Urządzenie oferuje nam technologię redukcji drgań, co na pewno przyda się przy aktywnościach sportowych.

Kamera wyposażona jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób sparujemy ją z naszym telefonem, co pozwoli nam dodatkowo odbierać połączenia i rozmawiać. Vifrew posiada również łącze WiFi, które umożliwi nam łatwe przesyłanie nagranych materiałów na nasz telefon. Urządzenie wspierać ma także asystentów głosowych pokroju Siri czy Google Assistant.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Głównymi zaletami kamery są wielofunkcyjność, niewielkie rozmiary (niewiele przewyższające typowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego) oraz waga (zaledwie 60 g). Słuchawki spełniają swoje zadanie również w czasie nagrywania materiału wideo. Oznacza to, że możemy kontynuować rozmowę bądź słuchać muzyki w czasie rejestracji.

Cena i dostępność

Projekt jeszcze nie wystartował na platformie crowdfondingowej dlatego ani cena, ani data premiery nie są jeszcze znane. Jeśli dojdzie do zbiórki to napewno przypomnimy Wam o tym ciekawym produkcie.

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Sony FX6 - wszystko, czego potrzebujesz na wejście w świat profesjonalnego wideo
Najnowsza kamera Sony FX6, będąca bezpośrednią konkurencją dla takich konstrukcji jak Canon C70 czy Red Komodo, ma zamiar stać się pierwszym wyborem dla twórców...
9
0
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Leica Q2 Monochrom - pełnoklatkowy kompakt z czarno-białą matrycą
Na ten dzień czekało pewnie wielu fanów fotografii czarno-białej. Na rynku debiutuje pełnoklatkowa Leica Q2 w wersji Monochrom, z 47-megapikselową matrycą. Zobaczcie...
29
7
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Airpeak - Sony wkracza na rynek dronów
Wygląda na to, że DJI może wreszcie doczekać się realnej konkurencji na rynku konsumenckim. Do gry wkracza bowiem japoński gigant technologiczny. Co w kwestii dronów...
18
0
Powiązane artykuły