Vifrew - kamera sportowa w formie słuchawek

Autor: Wojtek Skrzypczyński

17 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Vifrew to projekt nowatorskiej kamery sportowej w formie znanej nam ze słuchawek bluetooth. Czy to może się udać?

Na platformie crowdfoundingowej indiegogo.com możemy znaleźć projekty, których zbiórki w niedługim czasie wystartują. Tak można trafić na Vifrew - kamerę sportową inną niż dotychczas.

Kamera, a może jednak nie?

Twórcy Vifrew mogą nas wszystkich bardzo zaskoczyć. Ich produkt oferuje coś, czego na rynku kamer sportowych jeszcze nie było. Kamera zakładana jest jak słuchawki bluetooth (z technologią przewodnictwa kostnego) i zresztą taką funkcję też spełnia, przez zastosowanie głośników stereo i mikrofonu.

Najważniejszym jest jednak to, że mamy wolne ręce. Urządzenie rejestrujące znajduje się przy naszym lewym uchu na wysokości lini wzroku. Dotychczasowe kamery sportowe nie pozwalały w łatwy sposób realizować ujęć z wysokości naszych oczu, teraz to będzie możliwe, a zarazem banalnie proste. Rejestracje włączymy za pomocą jednego kliknięcia.

Kamera i słuchawki

Vifrew nagrywa obraz w 2,7K HD co może nie jest wynikiem imponującym, ale wystarczająco dobrym aby zainteresować się możliwościami tej kamery. Urządzenie oferuje nam technologię redukcji drgań, co na pewno przyda się przy aktywnościach sportowych.

Kamera wyposażona jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób sparujemy ją z naszym telefonem, co pozwoli nam dodatkowo odbierać połączenia i rozmawiać. Vifrew posiada również łącze WiFi, które umożliwi nam łatwe przesyłanie nagranych materiałów na nasz telefon. Urządzenie wspierać ma także asystentów głosowych pokroju Siri czy Google Assistant.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Głównymi zaletami kamery są wielofunkcyjność, niewielkie rozmiary (niewiele przewyższające typowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego) oraz waga (zaledwie 60 g). Słuchawki spełniają swoje zadanie również w czasie nagrywania materiału wideo. Oznacza to, że możemy kontynuować rozmowę bądź słuchać muzyki w czasie rejestracji.

Cena i dostępność

Projekt jeszcze nie wystartował na platformie crowdfondingowej dlatego ani cena, ani data premiery nie są jeszcze znane. Jeśli dojdzie do zbiórki to napewno przypomnimy Wam o tym ciekawym produkcie.

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Nowy analogowy kompakt Pentaxa zostanie pokazany już latem
Powoli dobiega końca epopeja związana z wprowadzaniem na rynek pierwszego współczesnego analogowego kompaktu. Jak dowiadujemy się z najnowszych materiałów Pentax Film Project, aparat...
36
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Fujifilm X100VI – większa rozdzielczość, szybszy AF i po raz pierwszy stabilizacja matrycy
Szósta generacja najbardziej stylowego aparatu Fujifilm to przede wszystkim lepsze podzespoły i większa wydajność. Obiektyw pozostaje bez zmian. Aparat pojawi się też w wersji limitowanej z...
29
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Nadchodzi Leica SL3 - wyciekły pierwsze szczegóły specyfikacji
Według plotek, już w marcu ujrzymy najnowszą odsłonę flagowego pełnoklatkowego bezlusterkowca marki Leica. Oto, co oferować ma nadchodzący modele Leica SL3.
13
Powiązane artykuły