Vifrew - kamera sportowa w formie słuchawek

Autor: Wojtek Skrzypczyński

17 Marzec 2020
Artykuł na: 2-3 minuty

Vifrew to projekt nowatorskiej kamery sportowej w formie znanej nam ze słuchawek bluetooth. Czy to może się udać?

Na platformie crowdfoundingowej indiegogo.com możemy znaleźć projekty, których zbiórki w niedługim czasie wystartują. Tak można trafić na Vifrew - kamerę sportową inną niż dotychczas.

Kamera, a może jednak nie?

Twórcy Vifrew mogą nas wszystkich bardzo zaskoczyć. Ich produkt oferuje coś, czego na rynku kamer sportowych jeszcze nie było. Kamera zakładana jest jak słuchawki bluetooth (z technologią przewodnictwa kostnego) i zresztą taką funkcję też spełnia, przez zastosowanie głośników stereo i mikrofonu.

Najważniejszym jest jednak to, że mamy wolne ręce. Urządzenie rejestrujące znajduje się przy naszym lewym uchu na wysokości lini wzroku. Dotychczasowe kamery sportowe nie pozwalały w łatwy sposób realizować ujęć z wysokości naszych oczu, teraz to będzie możliwe, a zarazem banalnie proste. Rejestracje włączymy za pomocą jednego kliknięcia.

Kamera i słuchawki

Vifrew nagrywa obraz w 2,7K HD co może nie jest wynikiem imponującym, ale wystarczająco dobrym aby zainteresować się możliwościami tej kamery. Urządzenie oferuje nam technologię redukcji drgań, co na pewno przyda się przy aktywnościach sportowych.

Kamera wyposażona jest w moduł Bluetooth, dzięki czemu w łatwy sposób sparujemy ją z naszym telefonem, co pozwoli nam dodatkowo odbierać połączenia i rozmawiać. Vifrew posiada również łącze WiFi, które umożliwi nam łatwe przesyłanie nagranych materiałów na nasz telefon. Urządzenie wspierać ma także asystentów głosowych pokroju Siri czy Google Assistant.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Głównymi zaletami kamery są wielofunkcyjność, niewielkie rozmiary (niewiele przewyższające typowe słuchawki z technologią przewodnictwa kostnego) oraz waga (zaledwie 60 g). Słuchawki spełniają swoje zadanie również w czasie nagrywania materiału wideo. Oznacza to, że możemy kontynuować rozmowę bądź słuchać muzyki w czasie rejestracji.

Cena i dostępność

Projekt jeszcze nie wystartował na platformie crowdfondingowej dlatego ani cena, ani data premiery nie są jeszcze znane. Jeśli dojdzie do zbiórki to napewno przypomnimy Wam o tym ciekawym produkcie.

Skopiuj link

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
GoPro HERO 10 Black - więcej, mocniej, lepiej
Najnowsza kamera sportowa GoPro wprowadza wachlarz istotnych aktualizacji. Nowy procesor pozwolił na zwiększenie rozdzielczości, lepszą pracę w słabym świetle, a także...
8
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon EOS R3 - nowy bezlusterkowy król wkracza na rynek
Canon zaprezentował pierwszy typowo reporterski korpus bezlusterkowy. Aparat ma ma być nowoczesną alternatywą dla lustrzankowej serii EOS-1D X i pretenduje do miana...
11
 Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Leica Q2 ‘007 Edition’ - limitowana wersja aparatu dla fanów Jamesa Bonda
Długo wyczekiwany “No Time to Die” już wkrótce w kinach. Z tej okazji Leica przygotowała limitowaną wersję aparatu Q2, która stylistycznie nawiązuje do filmów o agencie 007.
12
Powiązane artykuły