GoPro Fusion, czyli filmy sferyczne 5.2K

Autor: Michał Chrzanowski

29 Wrzesień 2017
Artykuł na: 4-5 minut

GoPro oficjalnie pokazało także Fusion - wodoszczelną kamerę sferyczną, która rejestruje obraz w rozdzielczości 5.2K i ma „wyznaczać zupełnie nowe standardy“.

O GoPro Fusion po raz pierwszy usłyszeliśmy w kwietniu tego roku. Wtedy firma zapowiedziała swoją pierwszą kamerę sferyczną, która ma być tym, na co wszyscy czekaliśmy od kiedy technologia filmów VR ujrzała światło dzienne. Producent zdradził jedynie, że kamera dostarczy obraz 360° w wysokiej rozdzielczości. Nie wiedzieliśmy nic więcej - nawet tego jak będzie wyglądać. Teraz jednak firma odsłoniła już wszystkie karty.

- GoPro Fusion staje się wyznacznikiem nowej epoki, dzięki możliwości rejestracji wciągających filmów sferycznych. Fusion rejestruje wszystko wokół Ciebie, zatem nie musisz martwić się tym, że umknie Ci ujęcie - zapewnia producent.

Mocna specyfikacja, solidne wykonanie i przydatne funkcje

GoPro chyba faktycznie nie przesadziło mówiąc, że Fusion będzie kamerą, na która warto poczekać. Zapewnia ona bowiem rejestrowanie filmów sferycznych w rozdzielczości 5.2K z szybkością 30 kl./s lub 3K z prędkością 60 kl./s oraz fotografowanie w rozdzielczości 18 Mp. Poza tym obraz - zarówno podczas filmowania, jak i fotografowania - będzie stabilizowany. Wydajność zastosowanego systemu ma być porównywalna do tej jaką oferują gimbale, dzięki czemu powinniśmy móc cieszyć się wyjątkową płynnością nagrań. Do tego otrzymujemy także możliwość rejestrowania dźwięku 360 stopni.

Fusion to także szereg przydatnych opcji i rozwiązań. Najciekawiej prezentuje się funkcja OverCapture, która umożliwia stworzenie tradycyjnego filmu z 360-stopniowego materiału. Poza tym - podobnie jak w Hero 6 - mamy możliwość sterowania głosem (kamera rozpoznaje do 10 języków). Jest również tryb Time Lapse Video + Photo, Night Lapse oraz Burst. Poza tym znajdziemy również GPS, akcelerometr, żyroskop i kompas oraz WiFi i Bluetooth.

Nie powinniśmy się obawiać pracy w trudniejszych warunkach - zresztą do takich właśnie zaprojektowano model Fusion. Kompaktowa obudowa jest wodoszczelna, dzięki czemu będziemy w stanie zanurkować do głębokości 5 metrów. Ponadto korpus zawiera mocowane Fusion Grip oraz jest kompatybilny z większością akcesoriów GoPro - również z aplikacją mobilną.

Kamera sferyczna GoPro Fusion jest już dostępna w przedsprzedaży w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Zapłacimy za nią około 700 dolarów. Pierwsze dostawy mają rozpocząć się już w listopadzie tego roku. Niestety polska cena nie jest znana.

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta.

Skopiuj link

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel EVO Lite i Evo Nano - DJI będzie miało problem
Autel pokazał nowe drony reprezentujące zupełnie nowe, konsumenckie serie Lite i Nano. To w sumie 4 różne drony o imponujących możliwościach, które mają być...
6
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Pixii (2021) - kolejna generacja współczesnego aparatu dalmierzowego. Czy tym razem udana?
Francuzi odpowiedzialni za stworzenie oryginalnego aparatu Pixii, prezentują jego kolejną odsłonę czy może raczej aktualizację. Nowa konstrukcja otrzymała usprawniony...
10
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
Nadchodzi DJI Mavic 3 - z matrycą 4/3" i drugim obiektywem tele
W sieci huczy od plotek na temat nadchodzącego drona DJI. Wygląda na to, że konsumencki Mavic może namieszać na rynku profesjonalnego wideo.
10
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)