Podsumowanie

Na rynku właśnie pojawił się długo oczekiwany EOS 6D Mark II, niestety w cenie, której znacznie bliżej do starszego, ale bardziej zaawansowanego modelu 5D III, niż do poprzednika. W internecie huczy też na temat przeciętnych osiągów nowej matrycy. Czy nie lepiej więc zainwestować w leciwy, ale uznany model 5D?

Autor: Maciej Luśtyk

4 Sierpień 2017
Artykuł na: 17-22 minuty
Spis treści

Podsumowanie

Jak mogliśmy się przekonać, obydwa aparaty pod względem wydajności i jakości zdjęć prezentują się niemal identycznie. Na który lepiej się więc zdecydować? Model 6D Mark II wygrywa bardziej przystępnym, wzbogaconym o obracany ekran i funkcje dotykowe interfejsem, nieco bardziej wydajną baterią, większą (ale nieznacznie) rozdzielczością, balansem bieli z priorytetem bieli, systemem Dual Pixel AF oraz lepszą pracą w kontrastowych warunkach. Od EOS-a 5D Mark III jest też znacznie młodszy, co sprawia, że dłużej będzie wspierany przez producenta.

Mimo to, Canon EOS 5D Mark III, nawet mimo 5 lat na karku nadal dominuje pod względem ergonomii, skuteczności systemu AF, migawki czy chociażby możliwości trybu filmowego. Oferuje też lepszy wizjer, a także, lub może przede wszystkim, dwa wejścia na karty pamięci, co dla wielu fotografujących jest sprawą kluczową. Do tego tysiące zadowolonych użytkowników może poświadczyć o jego niezawodności. Droższy jest przy tym od modelu 6D Mark II o niecały tysiąc złotych.

Czy warto więc dokładać, by kupić starszy aparat? Naszym zdaniem tak, choć wszystko oczywiście zależy od jego przeznaczenia. 5D Mark III na pewno lepiej sprawdzi się w pracy zawodowej. Bardziej przyda się także osobom nastawionym na filmowanie, bo choć nie oferuje systemu Dual Pixel AF, to pozwala na zapis materiału z większą przepływnością, a dodatkowo możemy na nim zainstalować znacznie rozszerzające jego możliwości oprogramowanie Magic Lantern.

EOS-a 6D Mark II rekomendujemy osobom, dla których liczą się gabaryty i wygoda obsługi oraz tym, którym bardziej zaawansowane aspekty specyfikacji modelu 5D Mark III nie są zwyczajnie niezbędne do pracy.

 

Dodaj ocenę i odbierz darmowy e-book
Digital Camera Polska
Spis treści

Następna

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
20
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
53
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
18
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (3)