Sony A5000 - test

Sony A5000 został zaprezentowany podczas targów CES 2014. Najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowiec z Wi-Fi i wymiennymi obiektywami kryje w sobie 20-megapikselową matrycę oraz odchylany o 180 stopni ekran.
0
Patryk Wiśniewski
24 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut

5. Menu
Menu A5000 zostało podzielone na sześć zakładek oznaczonych, które wyświetlają się na pierwszej stronie. Po wejściu w jedną z zakładek wyświetla się nam pasek ikon. Rozwijają się one w prawą stronę, więc nie ma problemu z niekończącymi się kolumnami. Niestety, czasem w poszukiwaniu interesującego nas parametru musimy przejrzeć wielu zakładek lub być świetnie zaznajomieni z menu głównym.

Kafelkowy wygład menu


Menu fotografowania


Menu ustawień


Menu Wi-Fi


Menu odtwarzania


Menu aplikacji


Menu ustawień własnych


Tryby odtwarzania
Pod względem odtwarzania zdjęć Sony A5000, oferuje wszystko, co niezbędne w bardzo przystępnej i klarownej formie. Zdjęcia przeglądamy przy pomocy tarczy obrotowej lub nawigatora. Jest to wygodny sposób, który nie sprawia żadnych problemów.

O liczbie wyświetlanych na zdjęciu informacji decydujemy przy pomocy górnego przycisku na nawigatorze. Do dyspozycji mamy podstawowe informacje, histogram i pokazywanie obszarów prześwietlonych.


Poza tym zdjęcia możemy powiększać oraz pomniejszać. Film oraz zdjęcia znajdują się w jednym folderze, więc nie musimy się przeklikiwać pomiędzy nimi. Najnowszego bezlusterkowca możemy także pochwalić za przewijanie powiększeń.

+ czytelne i proste w obsłudze menu główne
+ tryb odtwarzania
+ przewijanie powiększeń

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Fujifilm X-A7 - pierwsze wrażenia
Najnowszy przedstawiciel podstawowej linii bezlusterkowców systemu Fuji X stara się zaakcentować swoje filmowe aspiracje, które dotąd nie były mocną stroną tej serii aparatów japońskiego...
7
0
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Sony A9 II - pierwsze wrażenia
Czy druga generacja A9 to na pewno niewielka aktualizacja, czy może jednak znaczący krok do świata zawodowych fotoreporterów? Po sesji w ośrodku sportowym, mamy już...
11
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)