Sony A5000 - test

Sony A5000 został zaprezentowany podczas targów CES 2014. Najmniejszy i najlżejszy bezlusterkowiec z Wi-Fi i wymiennymi obiektywami kryje w sobie 20-megapikselową matrycę oraz odchylany o 180 stopni ekran.
0

Autor: Patryk Wiśniewski

24 Styczeń 2014
Artykuł na: 23-28 minut

5. Menu

Menu A5000 zostało podzielone na sześć zakładek oznaczonych, które wyświetlają się na pierwszej stronie. Po wejściu w jedną z zakładek wyświetla się nam pasek ikon. Rozwijają się one w prawą stronę, więc nie ma problemu z niekończącymi się kolumnami. Niestety, czasem w poszukiwaniu interesującego nas parametru musimy przejrzeć wielu zakładek lub być świetnie zaznajomieni z menu głównym.

Kafelkowy wygład menu

Menu fotografowania

Menu ustawień

Menu Wi-Fi

Menu odtwarzania

Menu aplikacji

Menu ustawień własnych

Tryby odtwarzania

Pod względem odtwarzania zdjęć Sony A5000, oferuje wszystko, co niezbędne w bardzo przystępnej i klarownej formie. Zdjęcia przeglądamy przy pomocy tarczy obrotowej lub nawigatora. Jest to wygodny sposób, który nie sprawia żadnych problemów.

O liczbie wyświetlanych na zdjęciu informacji decydujemy przy pomocy górnego przycisku na nawigatorze. Do dyspozycji mamy podstawowe informacje, histogram i pokazywanie obszarów prześwietlonych.

Poza tym zdjęcia możemy powiększać oraz pomniejszać. Film oraz zdjęcia znajdują się w jednym folderze, więc nie musimy się przeklikiwać pomiędzy nimi. Najnowszego bezlusterkowca możemy także pochwalić za przewijanie powiększeń.

+ czytelne i proste w obsłudze menu główne

+ tryb odtwarzania

+ przewijanie powiększeń

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Instax SQUARE SQ1 - test aparatu natychmiastowego
Następca, a właściwie młodszy brat modelu SQ6, ma być aparatem, z którego zdjęcia po prostu zawsze się udają. Czy jest tak faktycznie? Wystrzelaliśmy kilka paczek...
14
0
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Nikon Z6 II i Z7 II - pierwsze wrażenia
Najnowsze korpusy Nikona obiecują wiele, ale z pozoru nie wnoszą rewolucji w temacie bezlusterkowej pełnej klatki. Jak wypadają w rzeczywistości? Nowe puszki trafiły w...
25
3
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
Leica S3 - pierwsze wnioski i zdjęcia przykładowe
W nasze ręce, na jeden dzień, wpadł pierwszy w Polsce egzemplarz średnioformatowej lustrzanki z 64-milionowym sensorem o proporcjach 3:2. Czy po dwóch latach od...
18
3
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)