Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Canon EOS 100D - Menu

W trakcie tegorocznych targów w Łodzi Canon zaprezentował dwie nowe lustrzanki. O ile EOS 700D nie wzbudził specjalnych emocji, to najmniejsza lustrzanka APS-C na rynku, czyli Canon EOS 100D prezentuje się dość ciekawie na tle swoich konkurentów.

0

Autor: Patryk Wiśniewski

31 Maj 2013
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

Ogólna budowa menu EOS-a 100D jest spójna z serią amatorskich korpusów Canona. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki. Jedynym odstępstwem od tej reguły jest menu filmowania, które jest dostępne po uruchomieniu tego trybu.

Menu fotografowania

Menu podglądu na żywo

Menu filmu

Menu trybu odtwarzania

Menu ustawień

Moje menu

Tryby odtwarzania

Aby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć dedykowany klawisz. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu. Tryb odtwarzania możemy także obsługiwać przy pomocy dotykowego ekranu LCD.

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń, o ile wcześniej ustawiliśmy te opcję w menu głównym, i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.

Zdjęcia powiększamy i pomniejszamy za pomocą przycisków z lupką lub dotykowo. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4,9 lub wypełnienia całego ekranu miniaturkami.

Podsumowanie

Menu Canona 100D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajdujemy interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy dużą liczbę informacji, alarm prześwietleń czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu

+ zakładka moje menu

+ przewijanie powiększeń

+ histogram, histogram RGB

+ alarm prześwietleń

+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R6 - test aparatu
Canon EOS R6 - test aparatu
Choć to EOS R5 zgarnął całą uwagę fotografów podczas lipcowych premier, dużo ciekawszym i bardziej praktycznym aparatem może okazać się mniej zaawansowany model EOS R6. Czy to wreszcie...
6
5
Nikon D780 - test aparatu
Nikon D780 - test aparatu
Nikon nie rezygnuje jeszcze ostatecznie z lustrzanek. Sprawdźmy co oferuje długo wyczekiwany następca, jednej z najpopularniejszych pełnych klatek na rynku.
22
6
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (6)