Nikon Coolpix A - test

Coolpix A to najnowszy aparat kompaktowy firmy Nikon. Korpus wielkością jest zbliżony do innych zaawansowanych kompaktów jednak oferuje swoim użytkownikom 16-megapikselową matrycę w rozmiarze APS-C. Zobaczcie jak ten model poradził sobie w naszym teście.

Autor: Patryk Wiśniewski

19 Kwiecień 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Nikon Coolpix A to bardzo ciekawa propozycja na rynku fotograficznym. Najnowszy kompakt japońskiego producenta to zupełne zaprzeczenie bezlusterkowców Nikona. Coolpix A ma dużą matrycę, tradycyjną gorącą stopkę, stylowe wykonanie, tarczę trybów, krótko mówiąc wszystko to, czego oczekuje zaawansowany użytkownik znalazło się w tym aparacie. Jeżeli dodamy do tego obiektyw, który daje ekwiwalent 28mm ze światłem f/2.8 to otrzymujemy naprawdę dobrze zapowiadający się produkt.

Na tle innych zaawansowanych kompaktów aparat prezentuje się ponadprzeciętnie. Rozmiarami jest zbliżony do takich propozycji jak Panasonic Lumix LX7, Olympus XZ-2, czy Fujifilm X20. Jest jednak od nich zdecydowanie droższy. Przy cenie w okolicy 4500 złotych bezpośrednim konkurentem propozycji Nikona jest oczywiście Fujifilm X100s, który jednak oferuje wbudowany wizjer oraz jaśniejszy o jedną działkę obiektyw oraz Sigma DP1, która ma podobną ogniskową, jest jednak wyraźnie większa, czy niedawno zaprezentowany Ricoh GR V.

Zapraszamy do lektury naszego testu.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Budowa i ergonomia
  4. Optyka
  5. Fotografowanie
  6. Jakość zdjęć
  7. Podsumowanie
  8. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Canon EOS R3 - pierwsze wrażenia
Po miesiącach zapowiedzi, topowy reporterski bezlusterkowy korpus trafia wreszcie na rynek. Jeszcze przed premierą mieliśmy okazję przekonać się czy to rzeczywiście...
21
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm GFX 50S II + Fujinon GF 35-70 mm f/4.5-5.6 WR - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Pierwszy bezlusterkowy aparat średnioformatowy Fujifilm doczekał się wreszcie następcy. GFX 50S II bazuje na tej samej technologii, ale prowadza wiele usprawnień i...
54
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nikon Z fc - zdjęcia przykładowe
Nowy bezlusterkowiec w stylu retro wchodzi na rynek. Obejrzyjcie zdjęcia przykładowe wykonane aparatem Nikon Z fc w zestawie z nowym obiektywem Z 28 mm f/2.8.
20
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)