Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Nikon Coolpix A - test

Coolpix A to najnowszy aparat kompaktowy firmy Nikon. Korpus wielkością jest zbliżony do innych zaawansowanych kompaktów jednak oferuje swoim użytkownikom 16-megapikselową matrycę w rozmiarze APS-C. Zobaczcie jak ten model poradził sobie w naszym teście.

0

Autor: Patryk Wiśniewski

19 Kwiecień 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

Nikon Coolpix A to bardzo ciekawa propozycja na rynku fotograficznym. Najnowszy kompakt japońskiego producenta to zupełne zaprzeczenie bezlusterkowców Nikona. Coolpix A ma dużą matrycę, tradycyjną gorącą stopkę, stylowe wykonanie, tarczę trybów, krótko mówiąc wszystko to, czego oczekuje zaawansowany użytkownik znalazło się w tym aparacie. Jeżeli dodamy do tego obiektyw, który daje ekwiwalent 28mm ze światłem f/2.8 to otrzymujemy naprawdę dobrze zapowiadający się produkt.

Na tle innych zaawansowanych kompaktów aparat prezentuje się ponadprzeciętnie. Rozmiarami jest zbliżony do takich propozycji jak Panasonic Lumix LX7, Olympus XZ-2, czy Fujifilm X20. Jest jednak od nich zdecydowanie droższy. Przy cenie w okolicy 4500 złotych bezpośrednim konkurentem propozycji Nikona jest oczywiście Fujifilm X100s, który jednak oferuje wbudowany wizjer oraz jaśniejszy o jedną działkę obiektyw oraz Sigma DP1, która ma podobną ogniskową, jest jednak wyraźnie większa, czy niedawno zaprezentowany Ricoh GR V.

Zapraszamy do lektury naszego testu.

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Budowa i ergonomia
  4. Optyka
  5. Fotografowanie
  6. Jakość zdjęć
  7. Podsumowanie
  8. Zdjęcia do pobrania
Spis treści

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Fujifilm X-S10 ma oferować wszystko co najlepsze, ale w bardziej kompaktowym i przede wszystkim tańszym body. Zobaczcie jak prezentują się zdjęcia z tej...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)