Canon EOS M - test

Canon EOS M to pierwszy bezlusterkowiec japońskiego producenta, który jako ostatni duży gracz na rynku fotograficznym wszedł w ten segment. EOS M może pochwalić się 18-megapikselową matrycą CMOS w rozmiarze APS-C, hybrydowym autofokusem i dotykowym ekranem LCD. Zapraszamy do pełnego testu.
0
Marcin Falana
8 Luty 2013
Artykuł na: 29-37 minut
Spis treści

5. Menu i odtwarzanie zdjęć

Menu

Menu EOS-a M jest spójne z tym co oferują lustrzanki i bardziej zaawansowane kompakty Canona. Możemy je obsługiwać tradycyjnie za pomocą nawigatora lub dotykowego ekrany LCD. Menu składa się z czterech części, które zostały oznaczone kolorami i podzielone na zakładki rozwijane w poziomie.

menu fotografowania
menu odtwarzania
menu ustawień
menu ustawień zakładka funkcji indywidualnych Fn

Odtwarzanie zdjęć

Pod tym względem Canon M oferuje wszystko co niezbędne i robi to lepiej niż lustrzanki Canona. Do dyspozycji mamy informacje, histogram, alarm prześwietleń czy przewijanie powiększeń.

zmiana wyświetlanej informacji, przycisk INFO.

W przeciwieństwie do lustrzanek EOS M pozwala nam wyświetlić alarm prześwietlenia w jednym z trybów odtwarzania, które zmieniamy przyciskiem INFO. Bez potrzeby zaglądania do menu. Jest to co prawda alarm pokazany na miniaturce, jednak to w zupełności wystarcza.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Jedynym elementem, który może irytować niektórych użytkowników jest obsługa powiększania zdjęć i wyświetlania miniatur tylko za pomocą dotykania ekranu.

Podsumowanie

Menu EOS-a M jest przejrzyste i daje szybki dostęp do interesujących nas parametrów. Plus należy się także za zakładkę Moje menu, którą możemy edytować.EOS M nadrabia zaległości Canona z lustrzanek i daje łatwy dostęp do alarmu prześwietleń. Poza tym daje wszystko co niezbędne.

+ zakładka moje menu

+ łatwy dostęp do alarmu prześwietleń

+ przewijanie powiększeń

- wyświetlanie miniatur/powiększeń tylko za pomocą dotykowego ekranu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Najnowsza lustrzanka Nikon D780 pretenduje do miana najbardziej uniwersalnego aparatu na rynku. Czy jednak warto przesiadać się na nią z i tak świetnego Nikona D750?...
8
0
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Nikon D780 - zdjęcia przykładowe
Najnowszego Nikona D780 można by nazwać lustrzankowym wcieleniem modelu Z6. W końcu dzieli z nim lwią część specyfikacji, także matrycę. Czy jednak możemy oczekiwać po nim takiej samej jakości...
20
6
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Canon EOS-1D X Mark III - pierwsze wrażenia
Najnowszy korpus Canona to zarazem najbardziej zaawansowana lustrzanka w historii. Czy to jednak wystarczy, żeby choć na pewien czas zdystansować konkurencję ze świata...
24
6
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (13)