Fujifilm XF1 - test

Fujifilm XF1 to kieszonkowy, kompakt premium wyposażony w składany obiektyw, który na szerokim kącie oferuje jasność f/1.8. Poza tym XF1 charakteryzuje się nietuzinkowym wzornictwem i dość dużą jak na kompakt matrycą, którą znamy z modelu X10.
1
Marcin Falana
21 Grudzień 2012
Artykuł na: 29-37 minut
Fujifilm XF1 to zaawansowany, stylowy i kieszonkowy kompakt premium wyposażony w 12-megapikselową matrycę CMOS o przekątnej 2/3 cala. Identyczna matryca znalazła się w aparacie Fujifilm X10. Poza tym XF1 oferuje szerokokątny obiektyw o ekwiwalencie ogniskowej 25-100 mm i świetle f/1.8-4.9.

Cechą wyróżniającą XF1 jest chowany obiektyw, który po złożeniu prawie całkowicie składa się do obudowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu aparat staje się niedużą, poręczną kostką.

Fujifilm XF1 także wzornictwem nawiązuje do całej linii aparatów X. XF1 jest dostępny w trzech wersjach kolorystycznych: czarnej, brązowej i czerwonej z pasującym kolorystycznie etui w zestawie. Trzeba przyznać, że pod tym względem Fujifilm dba o klienta, a raczej o klientkę, do której elegancki XF1 jest kierowany.

Najbliższą konkurencją dla Fujifilm XF1 są takie aparaty jak Sony RX100, Panasonic Lumix LX7 / Leica D-Lux 6 , Olympus XZ-2, Canony PowerShot S110, G12, G1 X czy Samsung EX2F. Na rynku przyjdzie mu także zmierzyć się z tańszymi bezlusterkowcami jak Olympus E-PM2 czy Nikon 1 J1.

1. Wstęp
2. Specyfikacja
3. Ergonomia i funkcje przycisków
4. Budowa i obsługa
5. Menu i tryby odtwarzania
6. Fotografowanie
7. Jakość zdjęć
8. Podsumowanie
9. Zdjęcia do pobrania

]

Poprzednia

Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
Nikon Z50 - zdjęcia przykładowe
W nasze ręce wpadł już produkcyjny model najnowszego bezlusterkowca APS-C Nikona. Zobaczcie jak radzi sobie w praktyce.
8
13
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Leica SL2 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja modelu SL, wprowadzająca usprawnienia niemal na każdej płaszczyźnie, ma być klejnotem w koronie systemu L-Mount, będąc przy okazji cieszącym oko,...
10
27
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-Pro3 to odważna kontynuacja "dalmierzowej" serii aparatów systemu X. Oprócz specyficznej konstrukcji odchylanego ekranu aparat otrzymał jednak także zupełnie nowe wnętrze. Zobaczcie...
16
12
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (9)