Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Menu i tryby odtwarzania

EOS 650D to kolejna odsłona amatorskiej lustrzanki od Canona. Najnowszy model oferuje nową, 18-megapikselową matrycę CMOS w rozmiarze APS-C, oraz dotykowy i odchylany ekran LCD o rozdzielczości ponad miliona punktów. Poza tym 650D oferuje zdjęcia seryjne 5 kl/s i nowy tryb autofokusa w trybie live view oraz podczas filmowania.
0

Autor: Marcin Falana

31 Sierpień 2012
Artykuł na: 38-48 minut
Spis treści

5. Menu i tryby odtwarzania

Menu

Ogólna budowa menu EOS-a 650D nie zmieniła się zasadniczo od poprzednika. Nadal mamy do czynienia z zakładkami rozwijanymi w bok, co zwiększa przejrzystość menu głównego ponieważ nie musimy przewijać w dół niekończących się funkcji. Na ekranie widoczne są wszystkie pozycje danej zakładki.

Menu fotografowania

Menu podglądu na żywo

Menu filmowania

Po przesunięciu dźwigni włączającej aparat na pozycję filmowania w menu pojawia się menu dedykowane do filmu.

Menu odtwarzania

Menu ustawień

Moje menu

Ciekawym rozwiązaniem jest zakładka Moje Menu. Użytkownik ma możliwość skonfigurowania jej według własnych potrzeb. Wybieramy Moje Menu - tworzenie i obsługa i rejestrujemy funkcje, z których często korzystamy i chcemy mieć do nich szybki dostęp.

Tryby odtwarzania

Żeby wyświetlić zdjęcie wystarczy nacisnąć przycisk oznaczony niebieskim trójkątem. Na całej powierzchni monitora pojawi się ostatnio wykonana fotografia. Strzałkami nawigatora (prawo/lewo) można przewijać do kolejnych i poprzednich zdjęć. Mamy również możliwość podglądu zdjęcia, przez określony w menu czas, tuż po jego zrobieniu.

przycisk INFO

Przycisk INFO umożliwia dostęp do histogramu, histogramu RGB, alarmu prześwietleń i innych informacji dotyczących między innymi parametrów ekspozycji, czułości, numeru i wielkości zdjęcia.

powiększanie zdjęć i wyświetlanie miniatur

Zdjęcia powiększamy za pomocą przycisku z lupką +. Po uruchomieniu tej funkcji na monitorze widoczny jest mały prostokąt, na którym widzimy, który fragment zdjęcia jest powiększony. Lupka - zmniejsza zdjęcie i pozwala na wyświetlenie 4 lub 9 miniaturek.

W modelu 650D mamy jeszcze jedną możliwość edycji wykonanych zdjęć. Wystarczy wcisnąć przycisk Q i dostajemy się do menu podręcznego odtwarzania w którym możemy uruchomić ochronę obrazów, obrócić go, przypisać ocenę, zastosować filtry artystyczne czy zmienić rozmiar zdjęcia.

przycisk Q w trybie odtwarzania

Podsumowanie

Menu Canona 650D pozwala na szybką i bezproblemową obsługę. Bez większych problemów odnajduje interesujące nas funkcje. Na plus trzeba zaliczyć zakładkę Moje menu. Możemy także pochwalić delikatne zmiany układu graficznego. Jeżeli chodzi o odtwarzanie zdjęć także trudno się do czegoś przyczepić. Do dyspozycji mamy bogate informacje, alarm prześwietlenia czy przewijanie powiększeń.

+ przejrzyste menu

+ zakładka moje menu

+ przewijanie powiększeń

+ histogram, histogram RGB

+ alarm prześwietleń

+ czytelne informacje o zdjęciu

Spis treści
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Leica Q2 Monochrom - pierwsze wrażenia i zdjęcia testowe [RAW]
Jak fotografuje się pełnoklatkowym kompaktem z czarno-białą matrycą 46 Mp? W nasze ręce trafił jeden z pierwszych egzemplarzy nowe Leiki Q2 Monochrome!
34
0
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Fujifilm X-S10 - pierwsze wrażenia i wnioski
Pod względem możliwości to prawie X-T4. Pod względem ergonomii – wygodniejsze X-T30. Czy najnowszy X-S10 to najlepszy amatorski aparat APS-C na rynku? Na papierze...
15
5
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Fujifilm X-S10 - zdjęcia przykładowe
Najnowszy Fujifilm X-S10 ma oferować wszystko co najlepsze, ale w bardziej kompaktowym i przede wszystkim tańszym body. Zobaczcie jak prezentują się zdjęcia z tej...
11
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (4)