Sony SLT-A55 - krótki test

Niespełna dwa tygodnie temu testowaliśmy aparat SLT-A33 - jeden z dwóch korpusów Sony z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem. Przedmiotem dzisiejszego testu jest bardziej zaawansowany A55. Wyposażono go w ciekawszą, 16,2-megapiskelową matrycę CMOS oraz moduł GPS. Zaletą tej Alphy jest także tryb zdjęć seryjnych 10 kl/s.

Autor: Damian Bednarzak

12 Listopad 2010
Artykuł na: 9-16 minut

Sony A55 oraz A33 to na tyle podobne korpusy, że postanowiliśmy omówić jedynie różnice między nimi. Z tego względu już na początku testu odsyłamy Was do pierwszego artykułu na temat aparatów Sony SLT: Sony SLT-A55 i SLT-A33 z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem oraz pełnego testu A33. Zarówno idea konstrukcyjna, ergonomia jak i obsługa obu aparatów jest identyczna, natomiast korzyści powinny być widoczne w jakości zdjęć oraz szybkości trybu seryjnego. Jedynym faktem przemawiającym na niekorzyść A55 jest oczywiście nieco wyższa cena.

set12

Test został podzielony na następujące części:

  1. Wstęp
  2. Specyfikacja
  3. Różnice i podobieństwa w stosunku do A33
  4. Jakość zdjęć
  5. Podsumowanie
  6. Zdjęcia do pobrania

Poprzednia

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Aparaty
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Fujifilm X100VI - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Szósta generacja jednego z najbardziej oryginalnych aparatów na rynku wprowadza do serii stabilizowaną matrycę o wysokiej rozdzielczości 40 Mp. To nowe możliwości kadrowania i pracy ze...
18
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VC VXD G2 – test praktyczny (+RAW)
Druga generacja tego nie-do-końca-klasycznego tele to ważne zmiany, które przybliżają go do segmentu profesjonalnego. A pod niektórymi względami nawet je wyprzedza. Co potrafi i dla kogo jest...
39
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
OM System OM-1 Mark II - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
Druga generacja OM System OM-1 przynosi nowe funkcje i jeszcze większą wydajność. Sprawdzamy, jak najnowszy flagowy aparat systemu Micro 4/3 spisuje się w praktyce.
36
Powiązane artykuły