SLT-A55

Wszystkie artykuły z tagiem: "SLT-A55" w serwisie fotopolis.pl:
Sony NEX-3, NEX-5, A33 i A55 - nowy firmware
Zgodnie z zapowiedziami koncern Sony opublikował dziś nowe wersje firmware dla aparatów NEX-3, NEX-5, A33 oraz A55.
20 Cze 2011
Michal Grzegorczyk
0
Zapowiedź nowego firmware do Sony NEX-3, NEX-5, A33 i A55
Przy okazji dzisiejszych premier koncern Sony zapowiedział na 20 czerwca publikację nowych wersji firmware do aparatów NEX-3, NEX-5, A33 i A55.
8 Cze 2011
Michal Grzegorczyk
0
Fotografia sportów zimowych - cz. 4 SESJE NOCNE
W czwartym, ostatnim odcinku naszego cyklu, skupiamy się na zdjęciach nocnych. Podczas naszej sesji Jarek Możdżyński fotografował Kubę Wolaka na railach z użyciem lamp błyskowych i wysokiego ISO. Zobaczcie jak uzyskać taki efekt, przeczytajcie jak pracować z lampami błyskowymi i na co zwracać uwagę podczas nocnych sesji jibbingowych.
9 Mar 2011
Marta Majewska
0
Fotografowanie sportów zimowych - cz. 3 PANORAMY
W kolejnym odcinku naszego cyklu oddalamy się na chwilę od sportowych emocji i skupiamy na zdjęciach, które ciekawie uzupełnią nasz album z zimowego wyjazdu. Górskie krajobrazy aż proszą się o to, żeby je sfotografować, a jednym z najciekawszych sposobów na ich przedstawienie są panoramy. Jarek Możdżyński, pracując z Sony SLT-A55, podpowiada jak ciekawie fotografować piękną, górską scenerię.
25 Lut 2011
Marta Majewska
0
Fotografowanie sportów zimowych - cz. 2: NA STOKU
W dzisiejszym odcinku nie będziemy pisać o fotografowaniu skomplikowanych ewolucji na skoczniach. Nie każdy jeździ przecież jak topowy zawodnik i nie zawsze mamy pod ręką snowpark. Jednak zawsze chcemy mieć fajne, pamiątkowe zdjęcia z wyjazdu w góry. Dlatego tym razem skupimy się na ciekawych i dynamicznych ujęciach na zwykłym stoku. Podobnie jak ostatnio wszystkie zdjęcia Jarek Możdżyński wykonuje aparatem dostępnym większości pasjonatów - Sony A55.
4 Lut 2011
Marta Majewska
0
Fotografia sportów zimowych - cz. 1 SKOKI
Przed większością z nas ferie i zimowe wyjazdy na narty lub snowboard. Dlatego na fotopolis.pl rozpoczynamy dziś nowy cykl porad poświęcony fotografowaniu sportów zimowych. Autorem zdjęć i cennych wskazówek jest Jarek Możdżyński - ceniony w Polsce i za granicą fotograf sportów ekstremalnych. Specjalnie dla czytelników fotopolis.pl Jarek przygotował garść porad i sesję, którą wykonał sprzętem dostępnym dla hobbysty - szybkostrzelnym aparatem Sony SLT-A55. W dzisiejszym odcinku dowiecie się jak...
22 Sty 2011
Marta Majewska
0
Sony SLT-A55 - krótki test
Niespełna dwa tygodnie temu testowaliśmy aparat SLT-A33 - jeden z dwóch korpusów Sony z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem. Przedmiotem dzisiejszego testu jest bardziej zaawansowany A55. Wyposażono go w ciekawszą, 16,2-megapiskelową matrycę CMOS oraz moduł GPS. Zaletą tej Alphy jest także tryb zdjęć seryjnych 10 kl/s.
12 Lis 2010
Damian Bednarzak
0
Sony A33 i A55 nagrywają krócej w ciepłe dni
Na japońskiej stronie koncernu Sony pojawiła się informacja na temat maksymalnego czasu nagrywania sekwencji filmowych nowymi aparatami SLT-A33 i SLT-A55. Okazuje się, że zależy on od temperatury otoczenia i tego, czy użyta została stabilizacja matrycy.
30 Wrz 2010
Michal Grzegorczyk
0
Sony SLT-A55 - pierwsze zdjęcia przykładowe
Dzisiejsza premiera aparatu Sony A55 wzbudziła spore zainteresowanie. Z tym większą przyjemnością zapraszamy do pobrania kilku pierwszych zdjęć przykładowych zrobionych tym aparatem.
24 Sie 2010
Michal Grzegorczyk
0
Sony SLT-A55 i SLT-A33 z nieruchomym, półprzepuszczalnym lustrem
Sony oficjalnie zaprezentowało dwa pierwsze aparaty wyposażone w nieruchome, półprzepuszczalne lustro stale kierujące część wpadającego światła na czujniki AF. 16-megapikselowy Sony A55 i 14-megapikselowy A33 w stosunku do klasycznych lustrzanek mają kilka istotnych zalet: są mniejsze, mają mniej ruchomych mechanizmów, a szybki AF działa również w trakcie filmowania.
24 Sie 2010
Michal Grzegorczyk
0