Sony A33 i A55 nagrywają krócej w ciepłe dni

Na japońskiej stronie koncernu Sony pojawiła się informacja na temat maksymalnego czasu nagrywania sekwencji filmowych nowymi aparatami SLT-A33 i SLT-A55. Okazuje się, że zależy on od temperatury otoczenia i tego, czy użyta została stabilizacja matrycy.

Na {LNK|http://support.d-imaging.sony.co.jp/www/dslr/information/news/top_slt-a55a33.html;japońskiej stronie koncernu Sony pojawiła się informacja na temat maksymalnego czasu nagrywania sekwencji filmowych nowymi aparatami z półprzepuszczalnym lustrem - SLT-A33 i SLT-A55. Producent zwraca uwagę, że zależy on od temperatury otoczenia i tego, czy w trakcie filmowania zostanie użyta stabilizacja obrazu. Zależności te ilustruje powyższa tabelka. Okazuje się, że w niesprzyjających warunkach (temperatura zewnętrzna +30 stopni Celsjusza, stabilizacja włączona) Sony A55 potrafi rejestrować sekwencje o długości tylko 6 minut. Co w tej sytuacji radzi producent? Unikanie bezpośredniego nasłonecznienia, używanie w miarę możliwości statywu i wyłączanie aparatu gdy nie jest używany.]
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
0
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12