MindShift rotation180 Panorama - test

Plecak MindShift rotation180 Panorama to nowość na polskim rynku. To także innowacyjne podejście do plecaków fotograficznych skierowanych do aktywnych użytkowników. Dzięki ruchomemu pasowi biodrowemu mamy mieć bardzo szybki i bezpieczny dostęp do naszego sprzętu. Czy tak jest w rzeczywistości, dowiecie się z lektury naszego testu.

Autor: Patryk Wiśniewski

31 Lipiec 2014
Artykuł na: 17-22 minuty

4. Podsumowanie

MindShift rotation180 Panorama to nowatorskie podejście do plecaka fotograficznego. Najistotniejsze jest jednak to, że ta próba jest bardzo udana. Amerykański plecak to przemyślany produkt, który został skierowany do aktywnych użytkowników. Rozmiary, pakowność i waga są tak dobrane, że możemy swobodnie wykonywać większość sportów, a także pakować się w trakcie zwiedzania w mieście. Cieszy możliwość zabrania ze sobą statywu. Szkoda, że producent nie zdecydował się na dodanie większej liczby kieszeni na zewnątrz plecaka.

Zobacz wszystkie zdjęcia (5)

Plecak jest bardzo dobrze wykonany. Materiałom nic nie można zarzucić - po kilku miesiącach użytkowania nie wykazywały śladów zużycia, przebarwień etc. System nośny to kolejny mocny punkt tej propozycji. Bardzo dobrze się sprawdza w praktyce. Plecak pewnie leży, nie przemieszcza się niepotrzebnie, a jednocześnie dość dobrze się wentyluje, dzięki dobrze zaprojektowanemu tyłowi.

Cieszy dyskretny wygląd, jak na plecak fotograficzny. Dopóki nie wyciągniemy insertu na brzuch, właściwie wyglądamy jak z niewielkim plecakiem trekkingowym. Sama komora na sprzęt sprawia, że jest to jedna z ciekawszych tego typu propozycji na rynku. Nie musimy plecaka ściągać, przewieszać przez jedno ramię, kłaść na ziemi. Do sprzętu mamy szybki i bezproblemowy dostęp. Jednocześnie blokada insertu jest na tyle skuteczna, że nie musimy się martwić o przypadkowe wypadnięcie naszego aparatu. Ponadto komora została zabezpieczona dodatkową taśmą.

Jedynymi minusami propozycji Amerykanów są brak pokrywy przeciwdeszczowej i cena. Za MindShift rotation180 Panorama musimy zapłacić w Polsce aż 750 złotych, co nie jest małą kwotą. Aktywni użytkownicy mogą sprawdzić tańszy plecak od Lowepro Sport 200 AW, ale on nie oferuje tak innowacyjnej komory na sprzęt.

+ dyskretny wygląd, jak na plecak fotograficzny

+ obszerna komora fotograficzna

+ nowatorskie rozwiązanie insertu fotograficznego

+ bardzo wygodny system nośny

+ osobna kieszeń na bukłak

+ oddzielone kieszenie

+ dobre materiały, dobre wykonanie

+ praktycznie brak śladów zużycia po kilku miesiącach używania

+ dość duża pojemność

+ innowacyjna komora na sprzęt

- brak pokrywy przeciwdeszczowej w zestawie

- dość wysoka cen

Następna

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Akcesoria
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Wandrd All-new Prvke 21 - test plecaka dla fotografa
Czy ten stosunkowo mały plecak z wyjmowanym wkładem, to idealne rozwiązanie dla fotografów z podstawowym zestawem foto? Plecak fotograficzny Wandrd All-new Prvke 21 sprawdziliśmy podczas...
20
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
Leofoto Ranger LSR-324C + LH-40 - test statywu dla każdego
To pełnowymiarowy ale nadal kompaktowy i stosunkowo lekki karbonowy statyw o uniwersalnym zastosowaniu. Być może najlepszy w swojej klasie, choć mamy pewne zastrzeżenia. Oto nasze wnioski po...
38
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
Wygodnie z aparatem podczas górskich wędrówek? Test uchwytu Peak Design Capture V3
W góry jeżdżę kilka razy w roku, ale przyznam się, że aparat nie zawsze mi towarzyszy. Mój plecak, mimo posiadania komory na aparat, nie zachęca mnie do sięgania po sprzęt w trakcie wędrówki....
44
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)