Jerzy Lewczyński

Wszystkie artykuły z tagiem: "Jerzy Lewczyński" w serwisie fotopolis.pl:
Archeologia fotografii - reaktywacja. Retrospektywa Jerzego Lewczyńskiego w Galerii Katowice
Jeden z najznakomitszych artystów polskiej fotografii. Twórca koncepcji archeologii fotografii, autor pierwszej polskiej antologii fotografii. Prace Jerzego Lewczyńskiego od 3 kwietnia zostaną wystawione na ekspozycji w Katowicach.
29 Mar 2019
Redakcja Fotopolis
0
"Dalej" - wystawa z okazji 10-lecia istnienia Galerii Obok ZPAF
Warszawska Galeria Obok ZPAF kończy właśnie dziesięć lat. W związku z tym w tym roku możemy spodziewać się wielu szczególnych wystaw. Nowy sezon galeria rozpoczyna wystawą zbiorową okręgu śląskiego ZPAF, poświęconą pamięci Jerzego Lewczyńskiego. Wernisaż już w najbliższą środę, 6 stycznia.
4 Sty 2016
Maciej Luśtyk
0
“Zdzisław Beksiński. Listy do Jerzego Lewczyńskiego” - publikacja i wystawa
Nakładem Czytelni Sztuki ukazała się książka “Zdzisław Beksiński. Listy do Jerzego Lewczyńskiego”, którą opracowała i wstępem opatrzyła Olga Ptak. Do 8 marca w Gliwicach możemy także oglądać wystawę fotografii Zdzisława Beksińskiego, którą przygotowało z własnej kolekcji Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Jej kuratorem jest Adam Sobota.
19 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
Znalezione negatywy Jerzego Lewczyńskiego w Asymetrii
Galeria Asymetria zaprasza na wystawę Jerzego Lewczyńskiego “Znalezione w NY (1979)”, która zostanie otwarta 14 lutego o godz. 19:00.
11 Lut 2015
Marcin Grabowiecki
0
“Świt” Jerzego Lewczyńskiego w Zamościu
Zapraszamy do Galerii Fotografii "Ratusz" w Zamościu na wystawę, niedawno zmarłego, Jerzego Lewczyńskiego. Wernisaż w środę, 9 lipca o godz. 17:00.
8 Lip 2014
Marcin Grabowiecki
0
Jerzy Lewczyński nie żyje
Do naszej redakcji dotarła przed chwilą bardzo smutna wiadomość. Zmarł jeden z najwybitniejszych polskich fotografów - Jerzy Lewczyński.
2 Lip 2014
Marcin Grabowiecki
0
Finisaż wystawy prac Jerzego Lewczyńskiego i Jana Lessaera w Galerii Asymetria
Galeria Asymetria zaprasza w czwartek 16 maja na godz. 19:00 na finisaż wystawy "BHP, historia pewnej wyobraźni", z udziałem Andrzeja Koniakowskiego i Krzysztofa Pijarskiego, którzy opowiedzą o twórczości Jerzego Lewczyńskiego.
14 Maj 2013
Marcin Grabowiecki
0
Polskie książki na liście Best Books of 2012 magazynu Photo-Eye
Aż 5 polskich publikacji znalazło się na prestiżowej liście najlepszych książek 2012 roku magazynu Photo-Eye. Gratulujemy!
7 Gru 2012
Marcin Grabowiecki
0
Książka "Jerzozwierz. Portrety i autoportrety Jerzego Lewczyńskiego"
Nakładem Muzeum w Gliwicach, w serii Czytelnia Sztuki, ukazała się książka "Jerzozwierz. Portrety i autoportrety Jerzego Lewczyńskiego" autorstwa Olgi Ptak. Publikacja zawiera zapisy rozmów z fotografem, liczne anegdoty i wspomnienia z nim związane, kilkanaście autoportretów oraz arcyciekawe i nigdy dotąd nie publikowane fragmenty listów, jakie malarz Zdzisław Beksiński pisał do swojego przyjaciela.
5 Gru 2012
Marcin Grabowiecki
0
Pakiet promocyjny Czytelni Sztuki
Czytelnia Sztuki ma specjalną ofertę dla miłośników twórczości Jerzego Lewczyńskiego. Teraz możecie kupić zestaw książek: "Jerzozwierz" Olgi Ptak, "Jerzy Lewczyński. Pamięć obrazu" Wojciecha Nowickiego oraz film "Świat z widzenia. O fotografiach Jerzego Lewczyńskiego" Piotra Weycherta w atrakcyjnej cenie 100 zł. Polecamy!
30 Lis 2012
Marcin Grabowiecki
0