Jerzy Lewczyński w Asymetrii

W najbliższy czwartek, 22 kwietnia w warszawskiej Galerii Asymetria Jerzy Lewczyński opowie o Wilhelmie von Blandowskim (1822-1878), niemiecko-polskim fotografie i podróżniku.

Zapraszamy na prelekcję i pokaz przeźroczy Jerzego Lewczyńskiego o Wilhelmie von Blandowskim (1822-1878), niemiecko-polskim fotografie i podróżniku. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 22 kwietnia o godz. 18:00 w Galerii Asymetria. Podczas spotkania zostanie zaprezentowany przegląd etnograficzny mieszkańców Śląska w XIX wieku.

Przy okazji można zobaczyć przygotowaną przez Fundację Archeologia Fotografii wystawę "Fabryka i Forma. Fotografie zakładów przemysłowych Tadeusza Sumińskiego", której kuratorką jest Marta Przybyło-Ibadullajev. Wystawę można oglądać do 15 maja 2010 roku.

W trakcie prelekcji można będzie nabyć kultową publikację Jerzego Lewczyńskiego "Antologia Fotografii Polskiej", której nakład został już wyczerpany w księgarniach.

Prelekcja Jerzego Lewczyńskiego o Wilhelmie von Blandowskim
Termin: 22.04, godz. 18:00

Galeria Asymetria
ul. Nowogrodzka 18a m 8a (4 piętro)
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Nieznane światy na zdjęciach laureatów National Geographic Travel Photographer of the Year 2019
17 Cze 2019
Zobacz uroki najdalszych zakątków naszej planety na zdjęciach laureatów tegorocznego National Geographic Travel Photographer of the Year.
0
Ponad 20 tys. historycznych zdjęć Bliskiego Wschodu dostępnych do pobrania za darmo
4 Cze 2019
Dziś Bliski Wschód przede wszystkim kojarzy się z wojną. Zobaczcie, jak wyglądał w czasach swojej świetności. Arab Image Foundation udostępnia kilkadziesiąt tysięcy archiwalnych zdjęć z krajów arabskich, obejmujących okres od połowy XIX wieku, aż po czasy współczesne.
1
“Wszystko, co odbywa się na zewnątrz okrętu jest niebezpieczne”. O fotografowaniu Marynarki Wojennej rozmawiamy z Mikołajem Nowackim
3 Cze 2019
O nagrodzonym w tegorocznym konkursie Grand Press Photo projekcie „Gry wojenne: Bałtyk” rozmawiamy z jego autorem Mikołajem Nowackim, fotografem National Geographic i ambasadorem Panasonic Lumix .
3
I am Waldviertel – beztroskie dzieciństwo oczami dorosłego
3 Cze 2019
Dzieciństwo. Lato spędzone na wsi u babci. Beztroska zabawa wśród koni i krów, całe dnie na świeżym powietrzu. Holenderska fotografka Carla Kogelman udaje się z aparatem do małej wioski w austriackim regionie Waldviertel. Wraca tam co roku przez sześć lat, by poprzez swoje zdjęcia przenieść nas w ulotną magię dzieciństwa.
1