Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

"Hades?" Tomasza Tomaszewskiego w Katowicach

0

Autor: Marcin Grabowiecki

17 Luty 2010
Artykuł na: 6-9 minut
Najnowszy cykl Tomasza Tomaszewskiego zatytułowany "Hades?" był realizowany na Śląsku. Po Warszawie przyszedł czas na jego prezentację w miejscu, w którym powstawał. Fotografie, za pomocą których fotograf oddaje hołd ludziom pracy zobaczymy w Górnośląskim Centrum Kultury w Katowicach. Wernisaż w piątek, 19 lutego o godz. 18:00.
fot. Tomasz Tomaszewski

Organizatorzy zapowiadają wystawę, jako jedno z najciekawszych wydarzeń kulturalnych, jakie odbędą się w tym roku na Śląsku. Fotograf spędził na Śląsku pół roku, fotografując region takim, jakim go widział. (...) Należy także dodać, że w poznawaniu Górnego Śląska towarzyszył Tomaszewskiemu wytrawny znawca tego regionu Dariusz Kortko, redaktor naczelny katowickiej "Gazety Wyborczej". Jest on także swoistym współautorem tej wystawy - to właśnie jego podpisy uzupełniają fotografie Tomaszewskiego, tworząc nieodłączną i niezwykle intrygującą opowieść o Górnym Śląsku.

O tym jak Tomaszewski pracował nad projektem możecie przyczytać w naszym artykule.

Wystawa "Hades?" prezentowana w Galerii Piętro Wyżej Górnośląskiego Centrum Kultury w Katowicach to fragment większego projektu "Cześć pracy", objętego honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP Bogdana Zdrojewskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie spotkanie warsztatowe z Tomaszem Tomaszewskim "Opowiadanie historii obrazem", które odbędzie się 20 lutego, w godzinach 10.00-15.00 w Galerii Piętro Wyżej.

Tomasz Tomaszewski - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Więcej fotografii z projektu "Cześć pracy" znajdziemy na stronie autorskiej fotografa: www.tomasztomaszewski.com.

Tomasz TomaszewskiHades?

Wernisaż: 19.02.2010, godz. 18:00
Termin: 20.02-21.03.2010

"Opowiadanie historii obrazem"
Spotkanie warsztatowe z Tomaszem Tomaszewskim
Termin: 20.02.2010, godz. 10.00-15.00, sala 411

Galeria Piętro Wyżej
Górnośląskie Centrum Kultury
Pl. Sejmu śląskiego 2
Katowice

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
0
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)