Wystawa i warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim w Białymstoku

15 czerwca w Białymstoku odbędą się warsztaty "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj", których celem jest omówienie procesu tworzenia obrazu. Impreza towarzyszy wystawie Tomasza Tomaszewskiego "Hades?", której otwarcie nastapi dzień wcześniej o godz. 18:00. Tego samego wieczoru fotograf opowie o swojej współpracy z magazynem National Geographic.
(c) M. Glinicki
Centrum Druku Foto Futura we współpracy z Centrum im. Ludwika Zamenhofa zapraszają na warsztaty "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj", które odbędą się 15 czerwca 2010 w Białymstoku w godz. 10:00-20:00. Koszt: 50 zł. Przewidywana ilość uczestników - 150 osób. Celem warsztatów "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj" jest omówienie procesu tworzenia obrazu - od pomysłu rodzącego się w głowie fotografa poprzez przeniesienie go na matrycę aparatu cyfrowego, jego edycję graficzną, wydruk na różnych materiałach i zabezpieczenie, aż po prezentację multimedialną.

Uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi urządzeniami do druku cyfrowego i atramentowego służącymi do przenoszenia obrazu na papier, płótno, folie, płyty CD/DVD, ich usztywnianie, laminowanie i oprawę. Dla organizatorów ważne jest również popularyzowanie wiedzy n/t zarządzania kolorem, poznania znaczenia i zalet korzystania z profili ICC.

Warsztaty skierowane są do różnych grup zainteresowań: fotografów, fotoedytorów, grafików komputerowych, pracowników agencji reklamowych, drukarni (usługi proofingowe, druk cyfrowy na żądanie, ze zmiennymi danymi) oraz do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu fotografii i przetwarzania obrazu.

Warsztaty poprzedzi wystawa fotografii Tomasza Tomaszewskiego "Hades?", której wernisaż odbędzie się 14 czerwca w Centrum Zamenhofa w Białymstoku o godz. 18:00 (po wernisażu, o godz. 19:00 spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim zatytułowane "23 lata współpracy z Magazynem National Geographic".)

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie: www.futura.pl.


Warsztaty: Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj
Termin: 15.06.2010

Wystawa: Tomasz Tomaszewski "Hades?"
Wernisaż: 14.05.2010, godz. 18:00

Spotkanie "23 lata współpracy z Magazynem National Geographic"
Termin: 14.05, godz. 19:00

Centrum Zamenhofa
ul. Warszawska 19
Białystok
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
“Prace artystów takich jak on są bardzo potrzebne”. Poznaliśmy zwycięzcę Sony World Photography Awards 2019
17 Kwi 2019
Podczas dzisiejszej gali finałowej konkursu SWPA 2018 poznaliśmy laureatów sekcji profesjonalnej oraz zwycięzcę tytułu Fotografa Roku. Tym razem otrzymał go włoski fotoreporter Federico Borella. Zobaczcie nagrodzone prace.
3
Szymon Brodziak uznany najlepszym twórcą fotografii czarno-białej na świecie w konkursie One Eyeland
17 Kwi 2019
Fotograf z Polski zdobył główna nagrodę w konkursie fotografii czarno-białej, organizowanym przez platformę One Eyeland, zrzeszającą zawodowych fotografów z całego świata.
1
Fotograficzne Nagrody Pulitzera 2019
17 Kwi 2019
Za nami kolejne rozdanie Nagród Pulitzera. W kategoriach Feature Photography i Breaking News Photography to prestiżowe wyróżnienie otrzymali Lorenzo Tugnoli z The Washington Post oraz redakcja Reuters.
2
„Bez taryfy ulgowej” - o pracy ze średnim formatem w fotografii podróżniczej rozmawiamy z Jackiem Boneckim
13 Kwi 2019
Jak postrzega zmiany w branży z perspektywy 50-latka? Dlaczego do pracy w terenie zabiera średni format i czemu mimo to fotografuje w JPEG-ach? O aparatach, sztuce patrzenia i radzeniu sobie z ograniczeniami, w dniu jego 50. urodzin rozmawiamy z Jackiem Boneckim.
5