Wystawa i warsztaty z Tomaszem Tomaszewskim w Białymstoku

15 czerwca w Białymstoku odbędą się warsztaty "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj", których celem jest omówienie procesu tworzenia obrazu. Impreza towarzyszy wystawie Tomasza Tomaszewskiego "Hades?", której otwarcie nastapi dzień wcześniej o godz. 18:00. Tego samego wieczoru fotograf opowie o swojej współpracy z magazynem National Geographic.
(c) M. Glinicki
Centrum Druku Foto Futura we współpracy z Centrum im. Ludwika Zamenhofa zapraszają na warsztaty "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj", które odbędą się 15 czerwca 2010 w Białymstoku w godz. 10:00-20:00. Koszt: 50 zł. Przewidywana ilość uczestników - 150 osób. Celem warsztatów "Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj" jest omówienie procesu tworzenia obrazu - od pomysłu rodzącego się w głowie fotografa poprzez przeniesienie go na matrycę aparatu cyfrowego, jego edycję graficzną, wydruk na różnych materiałach i zabezpieczenie, aż po prezentację multimedialną.

Uczestnicy zostaną zapoznani z najnowszymi urządzeniami do druku cyfrowego i atramentowego służącymi do przenoszenia obrazu na papier, płótno, folie, płyty CD/DVD, ich usztywnianie, laminowanie i oprawę. Dla organizatorów ważne jest również popularyzowanie wiedzy n/t zarządzania kolorem, poznania znaczenia i zalet korzystania z profili ICC.

Warsztaty skierowane są do różnych grup zainteresowań: fotografów, fotoedytorów, grafików komputerowych, pracowników agencji reklamowych, drukarni (usługi proofingowe, druk cyfrowy na żądanie, ze zmiennymi danymi) oraz do wszystkich osób zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy z zakresu fotografii i przetwarzania obrazu.

Warsztaty poprzedzi wystawa fotografii Tomasza Tomaszewskiego "Hades?", której wernisaż odbędzie się 14 czerwca w Centrum Zamenhofa w Białymstoku o godz. 18:00 (po wernisażu, o godz. 19:00 spotkanie z Tomaszem Tomaszewskim zatytułowane "23 lata współpracy z Magazynem National Geographic".)

Szczegółowe informacje znajdziemy na stronie: www.futura.pl.


Warsztaty: Fotografia i druk cyfrowy. Dzisiaj
Termin: 15.06.2010

Wystawa: Tomasz Tomaszewski "Hades?"
Wernisaż: 14.05.2010, godz. 18:00

Spotkanie "23 lata współpracy z Magazynem National Geographic"
Termin: 14.05, godz. 19:00

Centrum Zamenhofa
ul. Warszawska 19
Białystok
słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
„To forma medytacji“ - o miłości do latania i fotografii opowiada Filip Wolak
21 Lut 2019
Filip Wolak łączy doświadczenia fotografa i pilota, tworząc wyjątkowe zdjęcia świata widzianego z góry. „Lubię niebanalność, prostotę, czystość formy, równowagę, czasem symetrię (lub jej kompletny brak)“ - zaznacza fotograf.
0
World Press Photo 2019 - poznaliśmy najlepsze zdjęcia prasowe minionego roku
20 Lut 2019
Gratka dla wszystkich miłośników fotografii reportażowej najwyższych lotów. World Press Photo Foundation właśnie zaprezentowało zdjęcia nominowane do najważniejszej nagrody przyznawanej fotografom prasowym.
1
Smartfonem też zrobisz świetne zdjęcie. Ponad 40 prac Polaków wyróżnionych w konkursie Mobile Photography Awards 2018
11 Lut 2019
Poznaliśmy wyniki ostatniej edycji największego konkursu fotografii mobilnej. Wśród wyróżnionych znalazło się wyjątkowo dużo Polaków. Mamy też 1 miejsce w kategorii Architektura
0
Mohammad Baghal Asghari: “Ludzie myślą, że fotografia to prosta, bezwartościowa sztuka”
8 Lut 2019
W fotografii najważniejszą rzeczą jest dla mnie odnajdywanie na co dzień ukrytych dla mnie rzeczy: zaznajamianie się z różnymi religiami, poznawanie historii ludzi. Często tych bardzo prostych, którzy są bohaterami naszego codziennego życia - opowiada nam irański fotograf Mohammad Baghal Asghari, autor projektu "Forgotten Dried Land"
0