"Hades?" Tomasza Tomaszewskiego w warszawskim Domu Polonii

0
Marcin Grabowiecki
6 Styczeń 2010
Artykuł na: 2-3 minuty
Press Club Polska oraz Tomasz Tomaszewski zapraszają na wystawę zatytułowaną "Hades?". Zobaczymy na niej zdjęcia fotografa z podpisami Dariusza Kortko. Wystawę można oglądać od 14 stycznia w warszawskim Domu Polonii.
fot. Tomasz Tomaszewski
Zapraszamy na otwarcie wystawy Tomasza Tomaszewskiego zatytułowanej "Hades?", które odbędzie się w środę, 13 stycznia o godz. 18:00 w warszawskm Domu Polonii. Część ekspozycji zostanie pokazana na zewnątrz, ale większość znajdzie się w holu wejściowym Domu Polonii.

Wystawa jest fragmentem projektu fotograficznego "Cześć Pracy", objętego patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP, Pana Bogdana Zdrojewskiego. Materiał Tomaszewskiego został już wyróżniony w 2009 roku pierwszą nagrodą w amerykańskim konkursie SocialDocumentary.net.

Moją intencją było uhonorowanie ludzi ciężkiej, fizycznej pracy. Robotników. Wybrałem Górny Śląsk, gdzie etos pracy, tradycje oraz rytuały z nim związane, wydawały mi się najbardziej żywe, widoczne i barwne - pisze fotograf.

Warszawska prezentacja to doskonała okazja, żeby zobaczyć najnowsze prace wybitnego twórcy fotografii prasowej.

Tomasz Tomaszewski - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, agencji Visum Archiv w Hamburgu, agencji Image Collection w Waszyngtonie oraz American Society of Magazine Photographers. Zajmuje się fotografią prasową, publikował swoje zdjęcia zarówno w najważniejszych pismach polskich jak i w największych magazynach zagranicznych, między innymi: Stern, Paris Match, GEO, New York Times, Time, Fortune, Vogue, Die Zeit, Elle. Wydał kilka książek autorskich: OSTATNI - Współcześni Żydzi Polscy (tekst Małgorzata Niezabitowska), W poszukiwaniu Ameryki (tekst Małgorzata Niezabitowska), Cyganie Polscy (tekst Jerzy Ficowski), W Centrum, Niezwykła Hiszpania, Rzut Beretem oraz ilustrował swoimi pracami kilkanaście prac zbiorowych. Autor wielu wystaw indywidualnych w USA, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Izraelu, Japonii, Holandii, Włoszech, Irlandii, Niemczech, Polsce i na Madagaskarze. Laureat polskich oraz międzynarodowych nagród fotograficznych. Od dwudziestu lat współpracuje z magazynem National Geographic, w którym opublikował 18. esejów fotograficznych, a od roku 1999 jest głównym konsultantem jego polskiej edycji. Uczy fotografii w Polsce, USA, Niemczech i we Włoszech.

Więcej fotografii z projektu "Cześć pracy" znajdziemy na stronie autorskiej fotografa: www.tomasztomaszewski.com.

Tomasz TomaszewskiHades?
Termin: 14.01-13.02

Dom Polonii
Krakowskie Przedmieście 64
Warszawa

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Jesienna promocja plecaków Shimoda i zupełnie nowa linia Action X
Wygoda i bezkompromisowa funkcjonalność nawet w najtrudniejszych warunkach - jeżeli w wyborze sprzętu fotograficznego kierujecie się tą zasadą, plecaki Shimoda mają spełnić Wasze oczekiwania....
0
0
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
80
2
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)