Wystawa "Edward Hartwig - Stulecie urodzin" w Starej Galerii ZPAF

Warszawska Stara Galeria ZPAF serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 7 listopada o godz. 18:00 na wernisaż wystawy "Edward Hartwig - Stulecie urodzin". To część programu przybliżającego wieloaspektowy dorobek artysty, którym OW ZPAF chce uczcić setną rocznicę urodzin Hartwiga.
fot. Edward Hartwig
Wystawa "Edward Hartwig - Stulecie urodzin" odbywa sie w ramach "Stulecia urodzin Edwarda Hartwiga" przygotowanego przez OW ZPAF.

Jak zapewniają kuratorzy wystawy Ewa Hartwig-Fijałkowska i Tomasz Mościcki będzie to wystawa - niespodzianka, pokazująca nowe fotograficzne oblicze jednego z najwybitniejszych polskich fotografów, znanego wszystkim zarówno z piktorialnych krajobrazów jak i awangardowych prac z pogranicza fotografii i grafiki z lat 60. Większość z ponad setki eksponowanych na wystawie zdjęć to nieznane dotychczas portrety mieszkańców Lublina, zachowane na szklanych negatywach na strychu kamienicy, gdzie Hartwigowie mieszkali przed wojną. Negatywy zostały odkryte zaledwie kilka lat temu, przy okazji remontu budynku. Portrety wykonane w studio, w latach 20. ubiegłego wieku stanowią fascynujący dokument społeczności, mody a także ówczesnej techniki portretowej. Fotografie te pokazują nieznany dotąd rozdział w twórczości Edwarda Hartwiga.

Wystawa przygotowana we współpracy z Galerią Prospero w Lubinie i Galerią im. Edwarda Hartwiga w Domu Pracy Twórczej w Wigrach.

Edward Hartwig - Stulecie urodzin
Wernisaż: 7.11, godz. 18:00
Termin: 8-27.11

Stara Galeria ZPAF
Pl. Zamkowy 8
Warszawa
Komentarze
Polecane artykuły
Tenba Fulton 14L - test plecaka
21 Maj 2019
Nowa linia Fulton to miejskie plecaki fotograficzne dla osób, które oprócz sprzętu chcą zabrać także rzeczy codziennego użytku i akcesoria, a przy tym zadbać o bezpieczeństwo i dobrze się prezentować. Sprawdzamy czy rzeczywiście spełniają te oczekiwania.
1
Panasonic Lumix S1 - test aparatu
6 Maj 2019
Lumix S1 to tańszy model z zaprezentowanego niedawno duetu pełnoklatkowych bezlusterkowców Panasonika. Z matrycą o mniejszej rozdzielczości, ale z bardziej rozwiniętym trybem filmowym, ma przyciągać szerokie rzesze profesjonalistów szukających uniwersalnego i niezawodnego body. Sprawdźmy, czy podstawowa pełna klatka Lumix ma szansę spełnić ich oczekiwania!
0
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
10
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
12