Edward Hartwig

Wszystkie artykuły z tagiem: "Edward Hartwig" w serwisie fotopolis.pl:
Wystawa Edwarda Hartwiga na Zamku Królewskim w Warszawie
Już w najbliższy poniedziałek 3 marca o godz. 18:00 na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się otwarcie wystawy fotograficznej "Zamglenia i kolory", która poświęcona jest twórczości Edwarda Hartwiga - jednego z najwybitniejszych fotografów XX wieku. Prace pochodzą ze zbiorów córki artysty - Danuty Saulewicz.
28 Lut 2014
Marcin Grabowiecki
0
Aukcja fotografii kolekcjonerskiej w Starej Galerii ZPAF
Mamy propozycję dla wszystkich, którzy chcą sprawić sobie lub innym oryginalny prezent mikołajkowy. W niedzielę, 6 grudnia o godz. 12:00 w Starej Galerii ZPAF odbędzie się V Jesienna Aukcja Polskiej Fotografii. Będzie można na niej nabyć prace znanych i cenionych autorów zainspirowanych twórczością Edwarda Hartwiga.
30 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Spotkanie poświęcone Edwardowi Hartwigowi w Starej Galerii ZPAF
Zapraszamy na spotkanie poświęcone Edwardowi Hartwigowi, które odbędzie się w najbliższy poniedziałek, 23 listopada o godz. 18:00 w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
19 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Wykład Zbigniewa Tomaszczuka "Twórczość Edwarda Hartwiga" w  Starej Galerii ZPAF
W poniedziałek, 16 listopada, o godz. 18:00 OW ZPAF zaprasza na wykład Zbigniewa Tomaszczuka "Twórczość Edwarda Hartwiga". Ilustrowana prezentacja jednego z czołowych historyków fotografii w Polsce jest częścią obchodów stulecia urodzin Edwarda Hartwiga i dopełnieniem wystawy, którą można obecnie oglądać w Starej Galerii ZPAF w Warszawie.
13 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Wystawa "Edward Hartwig - Stulecie urodzin" w Starej Galerii ZPAF
Warszawska Stara Galeria ZPAF serdecznie zaprasza w najbliższą sobotę, 7 listopada o godz. 18:00 na wernisaż wystawy "Edward Hartwig - Stulecie urodzin". To część programu przybliżającego wieloaspektowy dorobek artysty, którym OW ZPAF chce uczcić setną rocznicę urodzin Hartwiga.
5 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
Stulecie urodzin Edwarda Hartwiga w OW ZPAF
Właśnie minęło 100 lat od urodzin Edwarda Hartwiga, jednego z najbardziej aktywnych i znaczących fotografów polskich 20. wieku. Z tej okazji Okręg Warszawski ZPAF przygotował program przybliżający wieloaspektowy dorobek artysty i pokazujący jego dzieło w kontekście zarówno trendów artystycznych 20. wieku jak i jej wpływu na fotografię polską. Na program złoży się wystawa, cykl spotkań, bogato ilustrowany album, a także aukcja fotografii, której mocnym akcentem są fotografie Edwarda Hartwiga...
3 Lis 2009
Marcin Grabowiecki
0
I Zjazd Miłośników Starej Fotografii i Aparatów w Lublinie
Już dziś, 30 marca w Lublinie w Klubie Literackim Alchemia odbędzie się pierwszy Zjazd Miłośników Starej Fotografii oraz dawnych, zabytkowych aparatów. Podczas wieczoru ruszy też Hartwig Projekt. Uczestnicy spotkania wraz z zaproszonymi przez organizatorów gośćmi, rozpoczną pracę nad cyklem zdjęć, które wykonają w miejscach fotografowanych niegdyś przez Edwarda Hartwiga. Wstęp wolny. Początek o godzinie 19.
30 Mar 2009
ms
0
Majdanek w fotografii Edwarda Hartwiga
Państwowe Muzeum na Majdanku w Lublinie zaprasza na wystawę prac jednego z najważniejszych polskich fotografów - Edwarda Hartwiga. Na ekspozycji można zobaczyć siedemnaście zdjęć, powstałych w latach 1950 - 1970. Poza walorami artystycznymi, charakterystycznymi dla artysty fotografie mają ogromną wartość dokumentalną, bowiem pokazują Majdanek, jakiego już dzisiaj nie ma.
8 Kwi 2008
Marta Sinior
0
Edward Hartwig "Człowiek z aparatem fotograficznym"
W najbliższy piątek, 22 czerwca 2007 roku w Domu Pracy Twórczej w Wigrach zostanie otwarta wystawa fotografii jednej z najważniejszych postaci polskiej fotogarfii - Edwarda Hartwiga. Wraz z otwarciem zostanie odsłonięta tablica nadająca Galerii Fotografii DPT w Wigrach imię mistrza. Na ekspozycji zostaną zaprezentowane zdjęcia Hartwiga z podróży, podczas których utrwalał ludzi z aparatem fotograficznym.
21 Cze 2007
Marta Sinior
0
Odszedł Edward Hartwig (1909-2003)
Edward Hartwig, jedna z najważniejszych postaci polskiej fotografii artystycznej, zmarł we wtorkowy wieczór 28 października 2003, w warszawskim szpitalu. Miał 94 lata. Nabożeństwo żałobne odbędzie się 6 listopada na warszawskich Powązkach.
30 Paź 2003
Marta Majewska
0