ŚwiatłoSiła powraca we wrześniu. To ponad 50 wykładów i warsztatów, możliwość testowania nowości i wiele więcej

Autor: Redakcja Fotopolis

7 Sierpień 2023
Artykuł na: 6-9 minut

Cyfrowe.pl zaprasza wszystkich pasjonatów fotografii i filmu do Stoczni Gdańskiej, gdzie w dniach 6-7 września 2023 r odbędzie się druga edycja festiwalu ŚwiatłoSiła. To 2 dni fotograficznych aktywności, najnowszy sprzęt, unikalne promocje na  i... możliwość wygrania aparatu Canon EOS R8.

Materiał partnera

2 dni inspiracji, ponad 50 wykładów i warsztatów, otwarte studio, foto spacery z nagrodami, przegląd portfolio, wypożyczalnia sprzętu, konkurs fotograficzny, ponad 50 marek i dostawców rozwiązań foto-video. Na miejscu dostępni będą również nasi specjaliści B2B oraz z Lepszego Filmu. Do tego unikalne promocje na sprzęt, możliwość zakupu od ręki u naszych specjalistów, na co dzień reprezentujących salony Cyfrowe.pl i wiele innych atrakcji.

Zapisz się już dziś i zgarnij darmową wejściówkę!

Stwórz z nami najlepszy foto-video festiwal w Polsce!

Zapraszamy Cię na stocznię do Europejskiego Centrum Solidarności, do najbardziej fotogenicznego miejsca w Gdańsku! Chłoń inspirację, baw się i poszerzaj horyzonty! Poczuj moc historii i stwórz coś nowego - wspólnie z miłośnikami fotografii i filmu z całej Polski.

Wybierz ścieżkę #LepszaFotografia lub #LepszyFilm i ucz się od najlepszych w Polsce.

Możesz się tu uczyć, imprezować, zwiedzać, konkurować, wygrywać, ćwiczyć pod okiem mistrzów, pokazać swoje portfolio, obejrzeć wystawę, przetestować najnowszy sprzęt foto-video, zrobić zakupy w super promocji i przede wszystkim – stworzyć mnóstwo dobrych kadrów i poznać nowych znajomych z branży! Stocznia to miejsce, w którym technologia spotyka się ze sztuką. To jedyne w swoim rodzaju wydarzenie kulturalne na mapie Polski. Łączy w sobie ideę wielu znanych formatów, tak aby przeżycia uczestników mogły być w końcu kompletne.

Spoiwem bogatej oferty festiwalu jest hasło zawarte w jego nazwie. Fotografia i film bez światła po prostu nie istnieją! Mamy ponadto nadzieję, że miejsce o bogatej wolnościowej historii, które wybraliśmy na tło festiwalu, uwolni (dosłownie i w przenośni) Waszą kreatywność i wyobraźnię!

Brzmi interesująco? Dajcie znać swoim znajomym i odwiedźcie razem Europejskie Centrum Solidarności w dniach 6-7 września 2023! Mamy nadzieję, że termin festiwalu planowany na końcówkę lata, pozwoli Wam przy okazji skorzystać z uroków plażowania i zostaniecie w Trójmieście na dłużej!

W tym samym czasie w Trójmieście odbywają się jeszcze inne ciekawe wydarzenia: festiwal fotografii “W ramach Sopotu” a niedługo po naszej ŚwiatłoSile odbędzie się  “Festiwal Polskich Filmów Fabularnych” w Gdyni. Odkrywaj z nami kolejne atrakcje i sprawdź, czyich opowieści posłuchasz niebawem na wykładach i warsztatach. Harmonogram już niebawem.

Sfotografuj rewolucję i zgarnij nagrody o wartości ponad 10 tysięcy złotych!

Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R8 z obiektywem RF 50 mm f/1.8. Wszystkie wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie w trakcie festiwalu ŚwiatłoSiła w Gdańsku. Termin zgłoszeń upływa 11 sierpnia 2023 o godzinie 15:00.

Może w Waszym życiu zaszła jakaś rewolucyjna zmiana albo byliście świadkami wydarzeń społecznych, politycznych, przyrodniczych, po których nastąpił jakiś przełom? Czekamy na Wasze rewolucyjne fotografie. Pokażcie swoją interpretację tego hasła!

Jak się zgłosić?

  1. Wyślij do nas max 3 swoich zdjęć o tematyce REWOLUCJA (każde wgraj jako osobne zgłoszenie)
  2. Zgłoszenia przyjmujemy na stronie https://swiatlosila.pl/konkurs/
  3. Maksymalna waga pliku 1 MB, maksymalny rozmiar 2000 px
  4. Podaj swoje dane kontaktowe (imię, nazwisko, nr telefonu i mail)
  5. Czas na zgłoszenia upływa 11 sierpnia 2023 o godzinie 15:00.

Zwycięskie prace wyłoni jury w składzie: Jerzy Hejber (Sopockie Szkoły Fotografii), Arkadiusz Gola (Instytut Twórczej Fotografii w Opavie), Łukasz Skwiot (Canon), Jakub Kaźmierczyk (Canon), Dariusz Zatoka (laureat poprzedniej edycji konkursu w temacie “Wolność”), Jarosław Respondek (Cyfrowe.pl). Szczegółowy opis zasad i regulamin: https://swiatlosila.pl/konkurs/

Canon EOS R8 - o nagrodzie:

Canon EOS R8 to lekki, przyjazny w podróży, pełnoklatkowy aparat bezlusterkowy Canon. Oferuje potężne możliwości fotograficzne i wideo zarówno dla fotografów, jak i twórców treści multimedialnych. Wykorzystując nowo opracowaną matrycę, którą można znaleźć również w modelu EOS R6 Mark II, R8 wyposażono w 24,2-megapikselową matrycę CMOS w połączeniu z procesorem DIGIC X. To połączenie zapewnia wyjątkową wydajność zdjęć, imponujące 10-bitowe wideo 4K 60p i szybki autofokus.  W zestawie z uniwersalnym obiektywem RF 50 mm f/1.8. Po prostu chwyć za niego i wyraź siebie!

Zgłoszone prace będą publikowane na facebookowej grupie Canon Board, SM Cyfrowe.pl oraz na naszym blogu. Obserwuj, żeby się zainspirować! Partnerem konkursu jest Canon Polska.

Kiedy i gdzie?

Festiwal ŚwiatłoSiła odbędzie się w dniach 6-7 września 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Stoczni Gdańskiej.

Więcej informacji i pełny harmonogram wydarzenia znajdziecie na stronie swiatlosila.pl.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
„Tu jest wojna” - wystawa zdjęć Wojtka Grzędzińskiego z tekstami Pawła Reszki
Leica Store & Gallery Warszawa zaprasza na wystawę fotografii wybitnego polskiego fotoreportera Wojtka Grzędzińskiego. Fotografiom towarzyszą teksty Pawła Reszki, znanego dziennikarza,...
2
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Bryan Schutmaat po raz pierwszy w Polsce. Kowalsky Gallery zaprasza na wystawę County Road
Na zdjęciach pokazuje ludzi oraz krajobrazy zachodniej części USA w sposób daleki od tego co można zobaczyć w mediach. Z wystawą County Road Bryan Schutmaat zawita do Bochni.
2
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
„Bebok” - wystawa Karoliny Jonderko w Białymstoku
Galeria Śledzińskich zaprasza na wystawę jednej z najbardziej utalentowanych polskich dokumentalistek. Projekt „Bebok” powstał w ramach zeszłorocznej Kolekcji Wrzesińskiej i opowiada o...
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (2)