Światłosiłą jesień się zaczyna - gdański festiwal startuje już 6 września!

Autor: Redakcja Fotopolis

24 Sierpień 2023
Artykuł na: 6-9 minut

W dniach 6-7 września 2023 roku w przestrzeniach Stoczni Gdańskiej odbędzie się 2. edycja festiwalu Światłosiła. To jedyne takie wydarzenie na północy Polski.

Artykuł powstał we współpracy z cyfrowe.pl

W 2022 roku sklep cyfrowe.pl wystartował z nową formułą targów fotograficznych Światłosiła. Formułą o tyle ciekawą, że łączącą typowe prezentacje sprzętu z sekcją warsztatową i możliwością swobodnego testowania przez użytkowników, w scenicznych przestrzeniach Stoczni Gdańskiej.

Festiwal Światłosiła powraca już za niespełna 2 tygodnie z jeszcze większą dawką atrakcji i bardziej rozbudowanym repertuarem. Oto dlaczego w pierwszych dniach września warto wybrać się do Gdańska.

Udział w festiwalu jest darmowy

Wstęp na gdańską Światłosiłę jest bezpłatny. Aby wziąć udział w targach, wystarczy zapisać się na stronie festiwalu i pobrać bezpłatny bilet wstępu.

W ramach darmowej wejściówki otrzymamy 2-dniowy karnet, upoważniający do wejścia na teren festiwalu, który obejmuje m.in. strefę sprzętu ze stoiskami, a także na liczne bezpłatne wykłady i prelekcje prowadzone przez uznanych fotografów i przedstawicieli marek fotograficznych. Wśród nich m.in. zajęcia dotyczące poszczególnych dziedzin fotografii, pracy w filmie i postprodukcji, ale też dotykające zagadnień marketingu czy kwestii prawnych. Do tego unikatowe wydarzenia pokroju warsztatów dla osób niedosłyszących czy spacer połączony z fotografioterapią.

Pełną listę prelegentów znajdziecie na stronie festiwalu.

Warsztaty z najlepszymi i przegląd portfolio

Festiwal Światłosiła to także możliwość wzięcia udziału w kameralnych, eksluzywnych warsztatach z czołowymi polskimi fotografami. W ofercie znajdziemy m.in. zajęcia Masterclass z Tomaszem Zienkiewiczem (portret sensualny), Aleksandrą Szmigiel (fotografia sportowa), Malachit Meadow (fotografia ślubna) i Wiktorem Obrokiem (warsztaty filmowe) oraz nakierowane na specyficzne techniki i zagadnienia warsztaty z serii #LepszaFotografia Start! i #LepszyFilm Start!.

Oprócz tego, na uczestników części warsztatowej czekają liczne fotogry, w ramach których za wykonanie określonych zadań będzie można zdobyć akcesoria fotograficzne - karty pamięci, drukarki a nawet aparaty.

W ramach dodatkowych wydarzeń odbędzie się także przegląd portfolio. Każdy zainteresowany poznaniem opinii o swoich fotografiach może wybrać dwóch recenzentów, którzy poświęcą po 30 minut na omówienie portfolio lub wybranych prac. Wśród oceniających znane osoby ze świata fotografii: Przemek Hoodkevitz (Leica), Paweł Klein (Sopockie Szkoły Fotografii), Malachite Meadow (Canon), Tomasz Maryks (Sopockie Szkoły Fotografii), Łukasz Skwiot (Canon) i Aleksandra Zaborowska (Canon). Liczba miejsc ograniczona.

Udział w wydarzeniach warsztatowych jest dodatkowo płatny. Pełny harmonogram wydarzenia znajdziecie tutaj. Bilety na poszczególne wydarzenia wygodnie kupicie za pośrednictwem strony cyfrowe.pl.

Możliwość przetestowania najnowszego sprzętu

Tegoroczną edycję Światłosiła wspiera ponad 60 marek, które będą prezentować swoje rozwiązania na dedykowanych stoiskach - od najnowszych aparatów i obiektywów, poprzez akcesoria oświetleniowe i rozwiązania do postprodukcji, aż po materiały analogowe i papiery fotograficzne.

Co ważne, gdański festiwal nastawiony jest na swobodny kontakt użytkowników ze sprzętem. Dlatego też wiele marek będzie oferowało możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu na terenie wydarzenia. Aby wszystko przebiegało jak najbardziej bezproblemowo, wypożyczenia będą realizowane „na dowód”, bez konieczności uiszczania kaucji.

Atrakcyjne promocje

Strefa sprzętu podczas festiwalu Światłosiła będzie także fantastyczną okazją do powiększenia naszego fotograficznego i filmowego arsenału. Na stoisku Cyfrowe.pl będzie można nie tylko dotknąć i przetestować wszystkie interesujące nas produkty, ale także zakupić je w niższych cenach.

W czasie trwania festiwalu dostępne będą liczne promocję tylko dla odwiedzających.

Poznaj innych fotografów i odkryj magiczny teren Stoczni Gdańskiej

Gdański festiwal także, a może przede wszystkim, miejsce gdzie łatwo poznasz osoby o podobnych zainteresowaniach. Okazji do tego przysporzy teren Stoczni Gdańskiej i Europejskiego Centrum Solidarności- miejsca pełnego interesujących lokacji i urokliwych zakamarków - w sam raz na przetestowanie sprzętu, zrealizowanie wspólnej sesji fotograficznej czy porozmawianie o fotografii.

W zawiązywaniu relacji (i przetrwaniu całodniowych wykładów) pomogą także bary i restauracje znajdujące się w strefie Gastro (Montownia Foodhall) oraz strefa Chillu w Wydziale Remontowym. Warto zarezerwować sobie także czas na odwiedzenie wystaw historycznych w ECS i wizytę na tarasie widokowym.

Jeszcze się wahasz? Zobacz jak było na zeszłorocznej edycji Światłosiły.

Kiedy i gdzie?

Festiwal Światłosiła 2023 odbędzie się w dniach 6-7 września (środa-czwartek) 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności na terenie Stoczni Gdańskiej.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale wymagana jest rejestracja. Możliwość pobrania wejściówek i zapisania się na wydarzenia towarzyszące znajdziecie na stronie swiatlosila.pl.

Skopiuj link
Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
W poszukiwaniu decydującego momentu - Lucia Mugnolo na wystawie w Szczecinie
Willa Lentza w Szczecinie zaprasza na wystawę Lucii Mugnolo, która zabiera nas do rodzinnego miasta fotografki. „W poszukiwaniu decydującego momentu” zabiera oglądających na wyprawę...
0
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Bruno Barbey. Zawsze w Ruchu - wystawa kultowego fotografa Magnum w Muzeum Narodowym w Warszawie
Choć w swojej 40-letniej karierze odwiedził 5 kontynentów, dokumentując oblicze wielu konfliktów, stale odrzucał łatkę fotografa wojennego. Zamiast tego najbardziej interesowało go...
15
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
"The blue of the far distance" - wystawa laureatki konkursu Talent Roku 2023 w Galerii Pix.House
Pix.House zaprasza na autorską wystawę Emilii Martin, laureatki tegorocznego konkursu fotografii dokumentalnej Talent Roku 2023. Zdjęcia można oglądać do 14 grudnia.
3
Powiązane artykuły