Znamy wyniki Grand Press Photo 2023: Wojciech Grzędziński ponownie Fotografem Roku!

Autor: Redakcja Fotopolis

23 Maj 2023
Artykuł na: 2-3 minuty

Wojciech Grzędziński jest autorem Zdjęcia Roku Grand Press Photo 2023. Nagrodzona fotografia przedstawia ukraińskich ratowników uwalniających spod gruzów ofiarę ostrzału. Grzędziński tytuł Fotografa Roku zdobywa drugi rok z rzędu i ponownie tematem zdjęcia jest wojna na Ukrainie.

Dziś wieczorem na uroczystej gali rozstrzygnięto Grand Press Photo 2023. Organizowany przez magazyn „Press” od 2005 roku jest najbardziej prestiżowym polskim konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów.

Spośród 49 zdjęć, które tydzień temu zakwalifikowały się do finału, jury w składzie: przewodniczący Konstantinos Tsakalidis (Grecja), Anna Bedyńska, Evgeniy Maloletka (Ukraina), Weronika Mirowska oraz Andrzej Zygmuntowicz wyłonili zwycięzców.

Zdjęcie Roku Grand Press Photo 2023

Grand Prix konkursu Grand Press Photo 2023 zdobył Wojciech Grzędziński. Zdjęcia pokazuje ukraińskich ratowników, którzy ratują spod gruzów mieszkania na ósmym piętrze skrajnie wyczerpaną i wychłodzoną kobietę. Zdjęcie to zdobywa także pierwszą nagrodę w kategorii Single – Current events.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej edycji Wojciech Grzędziński również zdobył Grand Prix. Tematem zwycięskiego zdjęcia była również wojna w Ukrainie.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Transformacja i uwalnianie - nadchodzi Fotofestiwal 2024
Premiery polskich projektów, zdjęcia międzynarodowych gwiazd fotografii, najciekawsze tematy fotograficzne sezonu i prace młodych twórców - Fotofestiwal ogłosił program blisko...
7
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Konkursy foto i wideo z okazji Festiwalu Fotoforma 2024
Nadchodzi II edycja Festiwalu Fotoforma! Już 13 i 14 czerwca 2024 r. to wyjątkowe wydarzenie ponownie zagości na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. 2 dni inspiracji i edukacji,...
10
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
To jeden z najciekawszych polskich festiwali. "Północ" tematem przewodnim 10. edycji W Ramach Sopotu
Jubileuszowa 10. edycja Festiwalu Fotografii w Ramach Sopotu rozpoczyna się we wrześniu, natomiast już 8 kwietnia do Sopotu przyjeżdżają tegoroczni rezydenci: Jacek Poremba, Antonina...
4
Powiązane artykuły