Szyk, styl, ekspresja - intensywne warsztaty fotografii modowej z Quadralite

Autor: Redakcja Fotopolis

1 Lipiec 2022
Artykuł na: 6-9 minut

Quadralite zaprasza do Krakowa na intensywne warsztaty fotografii modowej z Adrianną Sołtys. Start 5 sierpnia o 10.00.

Materiał partnera

Olśniewające stylizacje od niezależnych polskich projektantów, zjawiskowa biżuteria i praca w profesjonalnym zespole – to wszystko, a także wiele innych atrakcji znajdziesz na najnowszych warsztatach marki Quadralite, które odbędą się w dniu 05.08.2022 w studio Poddasze w Krakowie. Swoim doświadczeniem, przemyśleniami i wskazówkami podzieli się z uczestnikami Adrianna Sołtys - profesjonalna fotografka mody, specjalizująca się w zdjęciach reklamowych. Pod jej czujnym okiem przeniesiemy się do odległego wymiaru, pełnego gustownych stylizacji i błysków fleszy.

Drzwi do świata fotografii mody

Obecnie ze zdjęciami modowymi mamy styczność praktycznie każdego dnia - fotografie pięknych stylizacji, akcesoriów i biżuterii otaczają nas z każdej strony, na okładkach magazynów, w sklepach internetowych czy na billboardach reklamowych. Klienci nieustannie szukają kreatywnych fotografów do podjęcia współprac, ale takich, którzy potrafią panować nad planem, budować ekipę i kreować historie. Te elementy postaramy się przybliżyć podczas warsztatów. Przybliżymy Ci temat fotografii mody i zainspirujemy do dalszych działań.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Podczas 8 intensywnych godzin spędzonych w studio i jego okolicach poznacie podstawy tej prestiżowej dziedziny fotografii, które są niezbędne do komfortowej i efektywnej pracy na planie zdjęciowym. Część teoretyczna przybliży Wam zagadnienia związane z fotografowaniem w profesjonalnym studio, oraz kooperacją w zespole produkcyjnym. Nauka kontynuowana będzie na zajęciach praktycznych, podczas których poznacie tajniki efektywnej pracy w przestrzeni studyjnej oraz podczas realizacji zdjęć plenerowych.

Warsztaty odbędą się w kameralnej, 8-osobowej grupie, w której każdy z uczestników będzie miał możliwość swobodnej pracy oraz wyniesienia jak największych korzyści – wiedzy teoretycznej i rzeczowych zadań praktycznych. Uczestnicy zostaną podzieleni na 4-osobowe podgrupy, dla zwiększenia swobody podczas pracy. Do zdjęć zrobionych tego dnia zapozują dwie modelki – z pierwszą z nich wykonany zostanie kreatywny edytorial, natomiast druga zagra główną rolę w zdjęciach reklamowych i komercyjnych. Warsztaty będą także idealną okazją do współpracy z zaproszonymi projektantami, którzy zaprezentują swoje najciekawsze kreacje.

Program warsztatów

Nasze sierpniowe spotkanie podzielone będzie na dwie części. Pierwszy fragment warsztatów dotyczyć będzie zagadnień teoretycznych, które zostaną wnikliwe wytłumaczone przez rozpoczęciem części praktycznej. Właściwa praca na planie zdjęciowym odbędzie się najpierw w pomieszczeniach studyjnych, a następnie przejdziemy do fotografowania w plenerze.

Część teoretyczna:

 • czym jest fotografia mody?
 • czy fotografia mody jest trudna?
 • współpraca w zespole - za co odpowiadają członkowie ekipy i jak ją zbudować
 • wprowadzenie do edytorialu - czyli puszczamy wodze wyobraźni
 • spontan czy z planem? jak zabrać się za pre-produkcję sesji

Część praktyczna

Praca w studio:

 • fotografia odzieży do katalogów i e-commerce
 • co sprawdzi się prawie zawsze - miękkie światło w praktyce
 • jak dopasować światło do ubrania? Oświetlanie różnych materiałów
 • fotografia reklamowa (biżuteria na modelce)
 • łączenie błysku i światła zastanego dla przyjemnych ujęć

Plener:

 • mobilność na lokacjach, czyli jaki sprzęt zabrać i jak nim świecić
 • sesja lifestyle, czyli jak sprzedać ubranie nastrojem
 • sesja edytorial z autorskimi stylizacjami, czyli opowiadamy historię

Do zdjęć zapozują Elonora Jaroshchynko i Anna Skirta. Za stylizacje odpowiedzialna będzie Patrycja Dziewit. Pracuje jako kostiumografka przy produkcjach TTV, jej stylizacja była latem na okładce portugalskiego VOGUE.

Adrianna Sołtys - sylwetka prowadzącej

Profesjonalna fotografka modowa, uwieczniająca najpiękniejsze kreacje od 2015 roku. Na co dzień zajmuje się fotografią reklamową - głównie w zakresie fotografii produktowej oraz mody. Większość swojego życia spędza w studio fotograficznym, pracując przy świetle błyskowym i poznając jego wszelkie tajniki. Na koncie posiada współprace z wieloma polskimi markami, takimi jak m.in. W. Kruk, ESOTIQ czy Affect Polska. Jej edytoriale zamieszczane były również w wielu branżowych magazynach – w portfolio fotografki znaleźć można publikacje w takich tytułach jak KALTBLUT, Make-Up Trendy, Lśnienie czy nawet Vogue Photo Italia.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 5 sierpnia 2022 w godz. 10.00-17.00 w krakowskim Studio Poddasze, przy ul. Grabowskiego 8/8. Koszt udziału w warsztatach wynosu 794 zł.

Więcej informacji i możliwość zapisu na stronie store.quadralite.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum Fotografii
Gdy zdajesz sobie sprawę, że żyłeś w sekcie - „Szczęśliwa wina” Jagody Valkov w Społecznym Centrum...
Społeczne Centrum Fotografii zaprasza na wystawę indywidualną Jagody Valkov. Ekspozycja „Szczęśliwa wina” bierze na warsztat wspomnienia
1
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Weź udział w CEWE PHOTO AWARD 2023 - do wygrania 1000 nagród o wartości 250 000 euro
Trwa nabór zgłoszeń do konkursu fotograficznego CEWE Photo Award 2023. Do wygrania podróż, sprzęt fotograficzny i vouchery na produkty CEWE. A za każde zgłoszenie...
4
Obsesje relacji - związki międzyludzkie w obiektywie 4 polskich fotografek
Obsesje relacji - związki międzyludzkie w obiektywie 4 polskich fotografek
Galeria Centrala zaprasza do Poznania na wystawę „Obsesje relacji”, która podsumowuje rok w ramach sabatów fotograficznych - cyklicznych spotkań dla kobiet zajmujących...
1
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)