Pokochaj światło błyskowe - warsztaty fotograficzne z Quadralite

Autor: Redakcja Fotopolis

4 Lipiec 2022
Artykuł na: 4-5 minut

Quadralite zaprasza na krakowskie warsztaty fotograficzne z Adame Laube, na których poznacie tajniki fotografowania ze światłem błyskowym. Start 20 sierpnia w studiu Poddasze.

Materiał partnera

Rozpocznij przygodę ze światłem błyskowym i zakochaj się w jego możliwościach! Weź udział w warsztatach fotograficznych, organizowanych przez markę Quadralite, które odbędą się 20.08.2022 w krakowskim studio Poddasze i opanuj obsługę lamp błyskowych do perfekcji! Prowadzący Adam Laube przeprowadzi Cię przez wszystkie etapy nauki od podstaw i podzieli się swoją wiedzą na temat pracy w profesjonalnym studio fotograficznym.

Warsztaty kierowane są w głównej mierze do osób, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę ze światłem błyskowym. Jednak z przekazywanej wiedzy mogą również skorzystać fotografowie z nieco większym doświadczeniem, którzy chcą odświeżyć swoją wiedzę dotyczącą błysku.

Poza podstawami obsługi lamp, zaprezentowane zostaną różne ustawienia oświetleniowe, które każdy z uczestników będzie mógł wykorzystać w swojej dalszej pracy. To także wyjątkowa okazja do przetestowania lamp studyjnych i reporterskich z oferty Quadralite oraz poszerzenia swojego portfolio.

Warsztaty odbędą się w grupie 10 osób, która zostanie podzielona na dwa, 5-osobowe zespoły dla zwiększenia komfortu pracy uczestników.  Do wzięcia udziału w warsztatach zaprosiliśmy dwie modelki, które profesjonalnie zapozują każdemu z nich.

Uczestnicy warsztatów będą mieli wyjątkową okazję, aby skorzystać z wielu różnych lamp błyskowych marki Quadralite oraz wypróbować ich możliwości podczas pracy. Będziemy korzystać z lamp studyjnych  serii Move oraz Up! Sprawdzimy przydatność lamp reporterskich (Stroboss, V1) w studiu oraz przetestujemy lampę plenerową Atlas. Skorzystamy także z różnych akcesoriów i zaprezentujemy ich wpływ na kształt i formę rzucanego światła. Bedą to popularne softboxy, beauty dishe, a także strumienica optyczna, dzięki której można osiągnąć wyjątkowo kreatywne efekty.

Program warsztatów

Część teoretyczna - 10.00-11.00

 • Przywitanie uczestników
 • Omówienie sprzętu oraz planu działania w trakcie warsztatów
 • Zapoznanie z teorią błysku, koloru oraz kadrowania
 • Jak stworzyć zespół kreatywny i zarządzać jego pracą?

Część praktyczna - 11.00-15.30

 • Sesja zdjęciowa
 • Zapoznanie z obsługą systemu Navigator oraz lamp błyskowych Quadralite
 • Jak wykorzystywać modyfikatory, żeby uzyskać satysfakcjonujący efekt na zdjęciach?
 • Ustawienie z jedną lampą i softboxem
 • Ustawienie z dwoma lampami – softbox + beauty dish
 • Ustawienie z trzema lampami – softbox + beauty dish + snoot
 • Ustawienie z jedną małą lampą – symulacja światła słonecznego w studio
 • Zapoznanie z techniką clamshell – wykorzystanie lampy i blendy
 • Oświetlenie typu silhouette.

Przerwa lunchowa - 13.00-13.15

Podsumowanie i zakończenie warsztatów - 15.30-16.00

Adam Laube - sylwetka prowadzącego

Fotograf modowy i portretowy. Od najmłodszych lat zafascynowany sztuką wizualną i słowiańskimi klimatami. Późniejsze podróże do UK i Beneluxu pozwoliły mu poszerzyć wiedzę i praktykować fotografię. Aktualnie jako członek zespołu Quadralite tworzy swoje prace w Krakowie.

Dlaczego warto wziąć udział w warsztatach?

Warsztaty Quadralite to idealna okazja na poszerzenie swojego warsztatu fotograficznego  oraz wprowadzenia do niego nowych technik fotograficznych. Dzięki wiedzy przekazanej przez profesjonalnego fotografa, nauczysz się korzystać z lamp błyskowych – zarówno tych studyjnych, jak i reporterskich. Poznasz zarówno ich podstawowe funkcje, jak i te nieco bardziej zaawansowane, dzięki którym uzyskasz na zdjęciach zachwycające efekty. Dodatkowo zapoznasz się także z najpopularniejszymi rodzajami modyfikatorów światła oraz sposobami ich zastosowania, co jest kolejnym krokiem do rozpoczęcia pracy jako profesjonalny fotograf.

Kiedy i gdzie?

Warsztaty odbędą się 20 sierpnia 2022 roku w godz. 10.00-16.00 w Studio Poddasze, przy ul. Ambrożego Grabowskiego 8 w Krakowie. Koszt udziału w wydarzeniu wynosi 399 zł.

Więcej informacji i możliwość zapisu znajdziecie na stronie store.quadralite.eu.

Skopiuj link
Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Dołącz do Next77 na Festiwalu Fotoforma i zgarnij super nagrody
Next77 zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas Festiwalu Fotoforma i wzięcia udziału w specjalnym konkursie! Super nagrody czekają na odwiedzających stoisko o 12:00, 14:00 i...
1
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Indywidualności polskie - wystawa i licytacja zdjęć kultowego portrecisty Krzysztofa Gierałtowskiego
Galeria ARTINFO zaprasza na monograficzną wystawę fotografa-legendy, autora unikalnego, czarno-białego katalogu osobowości polskich - Krzysztofa Gierałtowskiego. Na wystawie przy ul....
7
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE Fotojoker i Sony zapraszają na warsztaty fotograficzne
CEWE FOTOJOKER rozpoczyna serię warsztatów fotograficznych z marką Sony! To 4 inspirujące spotkania poświęcone różnym dziedzinom fotografii, możliwość przetestowania najnowszego...
5
Powiązane artykuły