Rusza wystawa Grand Press Photo 2020. Najpierw Warszawa, później Gdańsk

0

Autor: Redakcja Fotopolis

8 Lipiec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

266 najlepszych polskich zdjęć prasowych z tegorocznej edycji konkursu Grand Press Photo od dzisiaj można oglądać na wystawie w Warszawie. W te wakacje wystawa zawita także do Trójmiasta.

Tegoroczna edycja GPP okazała się rekordowa. W sumie do konkursu nadesłano ponad 5 tys. zdjęć, z których jury w składzie: Pieter Ten Hoopen, Beata Łyżwa-Sokół, Maksymilian Rigamonti, Maarten Schilt, Radu Sigheti oraz Andrzej Zygmuntowicz, zakwalifikowało do finału 42 zdjęcia pojedyncze, 15 fotoreportaży, cztery projekty dokumentalne oraz dwa zdjęcia pojedyncze i trzy fotoreportaże w kategorii Young Poland.

Tytuł Zdjęcia Roku otrzymała fotografia Jacka Szydłowskiego z „Dziennika Wschodniego”, przedstawiająca pielęgniarkę z Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, na dyżurze w specjalnym namiocie do segregacji pacjentów podczas pandemii koronawirusa.

Zobacz zdjęcia nagrodzone w Grand Press Photo 2020
GPP 2020 - nagrodzone prace

Poznaliśmy zwycięzców tegorocznej edycji największego polskiego konkursu fotografii prasowej Grand Press Photo. Zobaczcie nagrodzone fotografie. [Czytaj więcej]

Kiedy i gdzie?

W sumie to 266 fotografii, które już teraz można oglądać na darmowej wystawie pokonkursowej, organizowanej w Centrum Handlowym Blue City, przy al. Jerozolimskich 179 w Warszawie.

Wystawa w Warszawie potrwa do 20 lipca, później ruszy do Trójmiasta, gdzie w dniach 1-16 sierpnia 2020 będzie ją można oglądać w gdańskim Teatrze Szekspirowskim, przy ul. Wojciecha Bogusławskiego.

Grand Press Photo

Konkurs Grand Press Photo organizuje od 2005 roku magazyn „Press”. To najbardziej prestiżowy polski konkurs dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Zdjęcia finałowe co roku prezentowane są na wystawie pokonkursowej oraz w albumie podsumowującym daną edycję.

Więcej informacji o wystawie znajdziecie pod adresem grandpressphoto.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Wyjątkowe promocje na bezlusterkowe zestawy Canon w AB Foto - taniej do 3470 zł
Wyjątkowe promocje na bezlusterkowe zestawy Canon w AB Foto - taniej do 3470 zł
Właśnie nadarza się świetna okazja na wejście w bezlusterkowy system Canon EOS R. Aktualnie możemy liczyć zarówno na promocję cashback, jak i specjalne upusty przy...
10
0
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Fofofestiwal 2020 startuje już dziś. Zobacz, co będzie się działo w weekend otwarcia
Przesunięta ze względu na pandemię tegoroczna edycja Fotofestiwalu wreszcie otwiera swoje podwoje. Od dzisiaj można oglądać wystawy główne, ale weekend otwarcia będzie...
20
0
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Irix zaprasza na sierpniowe warsztaty astrofotografii w Bieszczadach
Bieszczady to jedno z najlepszych miejsc w Polsce do fotografowania i obserwowania nocnego nieba. Już 16 sierpnia zainteresowani będą mieli okazję poznać tam tajniki...
19
0
Powiązane artykuły