Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

World Press Photo odwołuje galę konkursową i festiwal z powodu epidemii

0

Autor: Wojtek Skrzypczyński

12 Marzec 2020
Artykuł na: 4-5 minut

Pomimo, że do 16 kwietnia jeszcze ponad miesiąc, organizacja World Press Photo już w tym momencie odwołuje festiwal i galę konkursową związaną z tegorocznymi nagrodami za najlepsze na świecie fotografie prasowe. Decyzja spowodowana jest pandemią koronawirusa.

Planowany festiwal związany z konkursem i gala miały odbyć się w dniach 16-18 kwietnia w Amsterdamie. Fundacja World Press Photo organizująca wydarzenia zdecydowała się jednak nie przesuwać terminu imprezy, a całkowicie odwołać wydarzenie z powodu niepewności odnośnie tego, kiedy kryzys związany z wirusem zostanie zażegnany.

Dobro ludzkości na pierwszym miejscu

fot. Sean Davey, "Bushfire Evacuation Center", nominacja w kategorii Contemporary Issues

Decyzja została podjęta w związku z zarządzeniem Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób o nieorganizowanie spotkań o charakterze masowym. Organizatorzy World Press Photo 2020, jak sami piszą, pomimo zaawansowanych prac nad organizacją wydarzenia, musieli zmienić plany i zdecydować się na jego odwołanie z powodu światowej pandemii wirusa COVID-19.

„Bezpieczeństwo naszej społeczności, personelu i społeczeństwa przeważa nad wszystkimi innymi względami.” - mówią organizatorzy WPP

Wyniki konkursu poznamy online

Dla wielu z nas ta informacja zmienia niewiele. Wyniki konkursu, jak co roku pojawią się na stronie konkursu oraz w większości branżowych gazet, portali informacyjnych i stron związanych z fotografią. Ogłoszenie zwycięzców planowane jest na 16 kwietnia.

Warto też dodać, że pomimo odwołania festiwalu i gali konkursowej, organizatorzy nie zdecydowali się również na odroczenie bądź całkowite anulowanie wystawy prac nagrodzonych. Wystawa jak co roku okrąży cały świat, pierwszy pokaz otworzyć ma się już 18 kwietnia w De Nieuwe Kerk (budynek kościoła przeznaczony na wydarzenia kulturalne) w Amsterdamie.

Polak nominowany do najważniejszej nagrody


fot. Tomasz Kaczor, "Awakening", nominacja do World Press Photo of the Year

Wśród nominowanych prac do głównej nagrody Zdjęcia Roku znalazła się fotografia wykonana przez Tomka Kaczora. Więcej na ten temat znajdziecie w publikowanym na naszych łamach artykule.

Już teraz możemy oglądać wszystkie nominowane zdjęcia na stronie worldpressphoto.org

Autor: Wojtek Skrzypczyński

Z wykształcenia fotograf, aparat wykorzystuje głównie do dokumentacji innych działań, czasem używa kamery do realizacji swoich pomysłów. Interesuje go sztuka współczesna i kino neomodernistyczne. Najbardziej lubi wodę.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Tylko w ten weekend wszystkie kompakty z serii Sony RX100 kupisz 400 zł taniej
Wyjątkowa promocja w sieci CEWE Fotojoker. W dniach 22-24 stycznia wszystkie 7 generacji najlepszego kieszonkowego aparatu kompaktowego kupicie aż 400 zł taniej. W...
39
0
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
Rok na protestach - zdjęcia fotoreporterów na ulicach Warszawy
W ostatnim roku protestowali niemal wszyscy - kobiety, środowisko LGBT, przedsiębiorcy, związkowcy, rolnicy i wielu innych. Galeria Promocyjna i Staromiejski Dom...
37
0
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
26
0
Powiązane artykuły