Zostań w domu, zamów taniej!
Nie wychodź z domu i zamów online swoje ulubione pisma 20% taniej. Skorzystaj z kodu rabatowego: czytajwdomu

Poznaj obiektywy Sigma Cine. Bezpłatne seminarium dla filmowców w sklepach BEiKS

0

Autor: Redakcja Fotopolis

20 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

BEiKS zaprasza na bezpłatne spotkania szkoleniowe dotyczące obiektywów filmowych z linii Sigma Cine. Wydarzenia odbędą się 2 i 3 października w Warszawie i Kraśniku.

Obiektywy SIGMA Cine dedykowane są do profesjonalnych produkcji filmowych. Korpusy obiektywów są wytrzymałe i uszczelnione, posiadają też fluorescencyjne oznaczenia, co  umożliwia bezproblemową obsługę w zaciemnionych przestrzeniach. Z kolei za manualną precyzję  ustawiania ostrości odpowiada pierścień o rotacji 180 stopni. Oprócz tego, otrzymujemy jasność rzędu T1.5 oraz najwyższej klasy układ optyczny.

W linii Prime znajduje się aż 10 modeli obiektywów o ogniskowych pokrywających zakres od 14 do 135 mm. Seria uzupełniających się ogniskowych pozwala na rejestrowanie zróżnicowanych scen od ujęć panoramicznych na ciasnych kardach portretowych kończąc. Szkła dostosowane są do współpracy z matrycami pełnoklatkowymi.

Wszyscy zainteresowani bliżej zapoznać się z nowymi szkłami będą mieli okazję podczas seminariów szkoleniowych, organizowanych przez sklep BEiKS. Spotkania organizowane są z myślą o operatorach filmowych oraz osobach zawodowo zajmujących się produkcjami wideo. Mile widziani będą też studenci kierunków filmowych. Podczas spotkania prowadzący, znany polski operator Jerzy Rudziński poruszy wiele aspektów związanych z pracą z obiektywami, m.in.:

  • jak rozumieć  4K, 6K oraz 8K  w realizacji obrazu za pomocą tej linii optyki,
  • charakter ich winietowania w zależności od realizowanego formatu, zestawiając wyniki z porównywalnymi obiektywami 
  • sposób odwzorowania płaszczyzny ostrości podczas realizacji zdjęć
  • rozproszenie światła oraz zachowanie optyki podczas filmowaniu kontrastowych obiektów oświetlonych kontrastowym światłem
  • jednorodność odwzorowania barw w liniach ART i Cine
  • zachowanie się optyki po zastosowaniu konwerterów Metabones 0,71x
  • automatyczne ostrzenie aparatami Sony A6500, A7s i A9 w trudnych warunkach oświetleniowych

Kiedy i gdzie

Spotkania odbędą się 2 i 3 października 2018 roku. Pierwsze w nich będzie miało miejsce w Kraśniku, w siedzibie firmy przy ul. Juliusza Słowackiego 18, drugie w Warszawie, w oddziale sklepu przy ul. Bartyckiej 115.

Spotkanie jest bezpłatne jednak z racji ograniczonej liczby miejsc organizator prowadzi zapisy. Rejestracji można dokonać pisząc na adres kc@beiks.pl.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Kup obiektyw Sony i odbierz do 2000 zł rabatu na kolejny
Właśnie wystartowała kolejna świetna oferta Sony. Tym razem ucieszą się ci, którzy planowali rozbudować arsenał o nowe obiektywy. Do końca stycznia, kupując dowolny...
1
0
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Pokaż swoje zdjęcia w Centrum Sztuki Współczesnej - ruszyła 9. edycja konkursu Wystaw się w CSW
Wystaw się w CSW to jedna z niewielu inicjatyw, która daje możliwość prezentacji prac niezależnym i początkującym twórcom. Nabór do tegorocznej edycji potrwa do 22...
7
0
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Zniżki na aparaty i obiektywy Nikon tylko do niedzieli - ostatnia szansa na sprzęt w niższych cenach
Dobiega końca promocja „Natychmiastowy rabat”, w ramach której poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzęt możemy kupić z upustem sięgającym nawet 1800 zł. Rabaty...
4
0
Powiązane artykuły