Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Czy na Photokinie zobaczymy aż 5 nowych obiektywów?

Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Czy na Photokinie zobaczymy aż 5 nowych obiektywów?

Jeśli wierzyć plotkom, już niebawem fani obiektywów Sigmy będą mieli kolejny powód do świętowania. Jak donosi serwis Nokishita, już niedługo premierę będzie miało 5 ciekawych szkieł, w tym model 70-200 mm.

O plotkach zwykle nie piszemy, gdy już jednak do sieci wyciekają zdjęcia nowych produktów, wiarygodność doniesień znacznie wzrasta. Jak informuje serwis Nokishita, w najbliższych dniach światło dzienne ujrzeć ma 5 nowych szkieł Sigmy. Coś dla siebie wśród nich znaleźć mają zarówno osoby fotografujące pełną klatką, jak i mniejszymi systemami.

Sigma w zanadrzu ma mieć obiektywy: 28 mm f/1.4 DG HSM Art, 40 mm f/1.4 DG HSM Art, 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM Sport, 60-600 mm f/4.5-6.3 OS HSM Sport i przeznaczony do bezlusterkowców APS-C i Mikro Cztery Trzecie 56 mm f/1.4 DC DN.

Prawie każde ze wspomnianych szkieł to pozycja ciekawa, najwięcej emocji wzbudzi jednak prawdopodobnie model 70-200 mm, którego do tej pory w aktualnej ofercie producenta brakowało. Będzie to w końcu zamiennik jednego z najczęściej używanych szkieł przez zawodowych fotografów, a oznaczenie Sport każe nam spodziewać się wydajności systemu AF na poziomie szkieł systemowych.

Niemniej ciekawym przybytkiem będzie na pewno przeznaczone do fotografii sportowej szkło 60-600 mm czy portretowy obiektyw 40 mm f/1.4 z serii ART. 56 mm f/1.4 DC DN ucieszy z pewnością użytkowników bezlusterkowców APS-C Sony, którym zaoferuje ekwiwalent ok. 90 mm. W przypadku aparatów z systemu Mirko Cztery Trzecie otrzymamy z kolei ekwiwalent 112 mm - równie atrakcyjny do portretu.

Nazwy modeli to niestety jedyne informacje, jakie na tę chwilę dostępne są na temat nowych szkieł. Szczegóły poznamy zapewne już niebawem. Nowe szkła mają ujrzeć światło dzienne jeszcze przed tegorocznymi targami Photokina, które startują już w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji i zdjęć obiektywów znajdziecie pod adresem nokishita-camera.com.

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

słowa kluczowe:
Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS 250D - pierwsze wrażenia
10 Kwi 2019
EOS 250D to nowy reprezentant “najmniejszej lustrzankowej serii na rynku”, która łączy niewielkie gabaryty z przystępną ceną i możliwościami skrojonymi pod kątem początkujących fotografów i świadomych amatorów. Co skrywa przed nami najnowsza konstrukcja?
2
Panasonic Lumix S1R - test aparatu
9 Kwi 2019
Lumix S1R - jak twierdzi producent - ma być odpowiedzią na potrzeby wymagających profesjonalistów. Jednak czy tak jest w istocie i czy pierwsza pełna klatka Panasonic odbierze klientów konkurencji? Przekonajmy się!
9
Fujifilm GFX 50R - test aparatu
2 Kwi 2019
Najbardziej przystępny cenowo cyfrowy średni format z pewnością zwrócił uwagę tych, którym pełna klatka przestaje już wystarczać. Czy bardziej mobilna i kompaktowa wersja modelu 50S spełni oczekiwania wymagających zawodowców?
1
Panasonic Lumix S1 - zdjęcia przykładowe
28 Mar 2019
Stabilizowana pełnoklatkowa matryca o rozdzielczości 24-megapikseli, autofokus oparty na technologi DFD z systemem śledzenia wspieranym układem AI, bogaty tryb filmowy z zapisem 4K 60 kl./s, czy uszczelnione body o rewelacyjnej ergonomii - to tylko kilka cech Panasonica Lumix S1. Zobaczcie, jak aparat poradził sobie w boju.
8