Nowe szkła Sigmy na horyzoncie. Czy na Photokinie zobaczymy aż 5 nowych obiektywów?

0
Maciej Luśtyk
19 Wrzesień 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Jeśli wierzyć plotkom, już niebawem fani obiektywów Sigmy będą mieli kolejny powód do świętowania. Jak donosi serwis Nokishita, już niedługo premierę będzie miało 5 ciekawych szkieł, w tym model 70-200 mm.

O plotkach zwykle nie piszemy, gdy już jednak do sieci wyciekają zdjęcia nowych produktów, wiarygodność doniesień znacznie wzrasta. Jak informuje serwis Nokishita, w najbliższych dniach światło dzienne ujrzeć ma 5 nowych szkieł Sigmy. Coś dla siebie wśród nich znaleźć mają zarówno osoby fotografujące pełną klatką, jak i mniejszymi systemami.

Sigma w zanadrzu ma mieć obiektywy: 28 mm f/1.4 DG HSM Art, 40 mm f/1.4 DG HSM Art, 70-200 mm f/2.8 DG OS HSM Sport, 60-600 mm f/4.5-6.3 OS HSM Sport i przeznaczony do bezlusterkowców APS-C i Mikro Cztery Trzecie 56 mm f/1.4 DC DN.

Prawie każde ze wspomnianych szkieł to pozycja ciekawa, najwięcej emocji wzbudzi jednak prawdopodobnie model 70-200 mm, którego do tej pory w aktualnej ofercie producenta brakowało. Będzie to w końcu zamiennik jednego z najczęściej używanych szkieł przez zawodowych fotografów, a oznaczenie Sport każe nam spodziewać się wydajności systemu AF na poziomie szkieł systemowych.

Niemniej ciekawym przybytkiem będzie na pewno przeznaczone do fotografii sportowej szkło 60-600 mm czy portretowy obiektyw 40 mm f/1.4 z serii ART. 56 mm f/1.4 DC DN ucieszy z pewnością użytkowników bezlusterkowców APS-C Sony, którym zaoferuje ekwiwalent ok. 90 mm. W przypadku aparatów z systemu Mirko Cztery Trzecie otrzymamy z kolei ekwiwalent 112 mm - równie atrakcyjny do portretu.

Nazwy modeli to niestety jedyne informacje, jakie na tę chwilę dostępne są na temat nowych szkieł. Szczegóły poznamy zapewne już niebawem. Nowe szkła mają ujrzeć światło dzienne jeszcze przed tegorocznymi targami Photokina, które startują już w przyszłym tygodniu.

Więcej informacji i zdjęć obiektywów znajdziecie pod adresem nokishita-camera.com.

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Słowa kluczowe:
Komentarze
Więcej w kategorii: Obiektywy
Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?
Nowe patenty Canona - czy wreszcie doczekamy się więcej przystępnych cenowo obiektywów RF?
Wygląda na to, że bezlusterkowy system EOS R otworzy się wreszcie bardziej na amatorów. Najnowsze patenty wskazują, że po obiektywie RF 35 mm f/1.8 doczekamy się także...
0
0
Skyllaney 50 mm f/2 Bertele - angielska firma wkracza na rynek optyki. Na początek współczesne wcielenie klasycznego Sonnara
Skyllaney 50 mm f/2 Bertele - angielska firma wkracza na rynek optyki. Na początek współczesne...
Angielska firma Skyllaney, zajmująca się serwisem i odświeżaniem klasycznych obiektywów opracowała swoje pierwsze szkło. Stałka z mocowaniem Leica M, bazująca na...
11
0
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD - kompaktowy, superlekki i dwa razy tańszy od systemówki Sony
Tamron 70-180 mm f/2.8 Di III VXD - kompaktowy, superlekki i dwa razy tańszy od systemówki Sony
Tamron dopełnia „świętą trójcę” jasnych zoomów do systemu Sony E, prezentując w całej okazałości zapowiadany od jesieni ciekawy obiektyw 70-180 mm f/2.8. Ma być...
33
4
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (1)