Tomek Sikora na Mysiej, czyli weekendowe święto fotografii w Leica 6x7 Gallery Warszawa

0
Redakcja Fotopolis
31 Sierpień 2018
Artykuł na: 6-9 minut

Leica 6×7 Gallery Warszawa zaprasza na trzydniowe święto Tomka Sikory w weekend 7-9 września. Pięćdziesiąt lat pracy twórczej i 70 urodziny to doskonały pretekst, aby w gronie miłośników fotografii porozmawiać, posłuchać mistrzów fotografii i muzyki.

W dniach 7-9 września, Leica 6x7 Warszawa będzie miejscem ciekawych spotkań. W planach  między innymi rozmowy z fotografami: Chrisem Niedenthalem, Tomaszem Tomaszewskim, Bogdanem Dziworskim, Maksem Skrzeczkowskim, Andrzejem Świetlikiem i oczywiście Tomkiem Sikorą. Prof. Maciej Buszewicz opowie o projektowaniu książek fotograficznych. Odbędzie się również koncert Janka Pentza. To wszystko w akompaniamencie kilkudziesięciu wydawnictw autorstwa jubilata.

Harmongram wydarzeń

Piątek, 7 września

  • 17:00 Spotkanie z Andrzejem Świetlikiem – „Nieportret”
  • 18:30 19:00 Janek Pentz gitara akustyczna - recital
  • 19:00 Maks Skrzeczkowski „Zapomniane szufladki”
  • 20:30 Spotkanie z Profesorem Maciejem Buszewiczem – rozmowa na temat projektowania albumów fotograficznych

Sobota, 8 września

  • 15:00 - 16:30 Spotkanie z Tomkiem Sikorą - „ Zabawa fotografią”
  • 17.00 - 18:30 Spotkanie z Tomkiem Tomaszewskim „Wszystko może być wszystkim”
  • 19:30 - 21.00 Spotkanie z Chrisem Niedenthalem - „Tu i Teraz”

Niedziela, 9 września

  • 15:00-17.00 Spotkanie z Bogdanem Dziworskim
  • 17:00-18:00 Spotkanie z Markiem Arcimowiczem-„Urodziny z księżniczką”
  • 18:00 Po spotkaniu tort urodzinowy i niespodzianka muzyczna

W czasie trzydniowego święta Tomka Sikory będzie dostępna w sprzedaży książka „Kapitalnie. Tomasz Sikora w rozmowach z Dorotą Wodecką”, której premiera zaplanowana jest na 12 września. Podczas weekendu powstanie też projekt „Kim jesteś człowieku?” oparty na portretowaniu gości.

Kiedy i gdzie?

Wydarzenia odbędą się w weekend 7-9 września 2018 roku, w Leica 6x7 Gallery Warszawa, przy ul. Mysiej 3. Wstęp wolny.

Sylwetka autora

Tomek Sikora (ur. 1948) - fotograf, autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych na całym świecie oraz 80 wydawnictw autorskich. W latach 70. pracował jako fotoreporter dla tygodnika Perspektywy. W 1979 roku zrealizował dwa duże projekty fotograficzne: „Album” i „Alicja w Krainie Czarów”, które zostały wystawione w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Paryżu na Biennale Młodych. W 1982 roku założył studio fotografii reklamowej w Melbourne. Od 1986 roku intensywnie podróżuje po świecie. Był wielokrotnie nagradzany za kreatywność w fotografii. Dwukrotnie uznany fotografem roku w Australii.

Od 1999 roku pracuje nad projektem Przejrzystość Rzeczy, wystawianym już dziesięciokrotnie i nieustannie uzupełnianym o nowe prace. Pierwsza wystawa miała miejsce w Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. W 2001 roku powołał do życia, wraz z Andrzejem Świetlikiem, Galerię Bezdomną promującą w wielu krajach fotografię niezależną. Jesienią 2008 roku wydawnictwo Znak wydało album „Tomek Sikora – Światłoczuły” zawierający kilkaset fotografii oraz kilkadziesiąt anegdot Tomka Sikory.

Więcej informacji znajdziecie pod adresem warsaw.leica-gallery.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Zimowy cashback Sony - aparaty i obiektywy taniej do 2000 zł
Rusza najnowsza promocja cashback na aparaty Sony. Do 2 lutego można uzyskać zwrot części pieniędzy wydanych na poszczególne korpusy, obiektywy i zestawy sprzętu....
4
0
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Artysta w fazie tworzenia – wystawa zdjęć Mikołaja Smoczyńskiego w MOCAK-u
Malarz, rysownik, performer, tworzył też obiekty i instalacje, fotografując wykreowaną przez siebie rzeczywistość. W 10. rocznicę śmierci Mikołaja Smoczyńskiego będziemy mieli możliwość...
0
0
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Rusza zimowy cashback Fujifilm - można oszczędzić nawet 1720 zł
Jesień i początek zimy będzie doskonałym czasem na zakup aparatów i obiektywów Fujifilm. W ramach najnowszej promocji cashback możemy otrzymać zwrot części pieniędzy wydanych na aparat.  W akcji...
4
0
Powiązane artykuły
Wczytaj więcej (5)