Już dziś spotkanie z Szymonem Rogińskim w ramach WJF Vol. 9

0

Autor: Michał Chrzanowski

21 Maj 2018
Artykuł na: 2-3 minuty

Już dziś odbędzie się kolejne spotkanie dziewiątej edycji cyklu Wszyscy Jesteśmy Fotografami. Tym razem poprowadzi jest Szymon Rogiński, który opowie o „punktach zwrotnych, czyli o roli szczęśliwych przypadków“.

Wszyscy Jesteśmy Fotografami to cykl spotkań i projekcji filmowych skierowany do miłośników fotografii. Został pomyślany jako przyjazny przewodnik po świecie współczesnego obrazu fotograficznego opracowany przez artystów, kuratorów, dziennikarzy, animatorów kultury, historyków sztuki. Od wiosny 2014 r. w ramach Wszyscy Jesteśmy Fotografami spotkania poprowadzili wybitni specjaliści, praktycy i teoretycy, zajmujący się fotografią (i nie tylko). Cykl jest zachętą do uważnego i krytycznego przyjrzenia się fotografii.

„Punkty zwrotne, czyli o roli szczęśliwych przypadków“

Dzisiejsze spotkanie w ramach dziewiątej edycji WJF poprowadzi Szymon Rogiński. - Na spotkaniu podzielę się z widzami selekcją pozornie niepowiązanych ze sobą doświadczeń, zjawisk i obrazów, które według mnie stanowią punkty zwrotne we współczesnej fotografii oraz mojej twórczości. Będziemy rozmawiać także o kosmosie, naturze, kobietach, rzeczywistościach wyobrażonych, internecie i post-apokalipsie. Spotkanie to może być inspiracją dla fotografek / fotografów oraz wszystkich, którzy lubią przyglądać się punktom zwrotnym - powiedział Szymon Rogiński.

fot. Szymon Rogiński, z cyklu „Borderlands“, 2014

Gdzie i kiedy?

Spotkanie „Punkty zwrotne, czyli o roli szczęśliwych przypadków“ które poprowadzi Szymon Rogiński odbędzie się dziś o 19:00 w barStudio (Pałac Kultury i Nauki, Plac Defilad 1, Warszawa). Wstęp jest wolny. Więcej informacji znajdziecie pod adresem wszyscyjestesmyfotografami.pl.

Szymon Rogiński - fotograf, którego artystyczna edukacja rozpoczęła się od studiów aktorskich w „School on Wheels” Derevo Theater w Niemczech i Holandii (1997–1998). Po uzyskaniu dyplomu w Studium Fotografii Artystycznej w Gdańsku rozpoczął pracę w Dziale Fotografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (1999–2000) i w studiu fotograficznym „Gazety Wyborczej” (2000–2004). Popularność przyniósł mu „Projekt UFO” 2005–2007, przedstawiający nocne pejzaże rozjaśnione charakterystycznym punktowym światłem. Inne ważne cykle to „Polska (Polish Synthesis)” 2003 2006, ukazujący krajobraz polskiej prowincji nocą i „Warszawa” 2009, w którym ujęcia widoku miasta z lotu ptaka odgrywały główną rolę. Dwukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Brał udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą. Reprezentowany przez galerię Piktogram.

Autor: Michał Chrzanowski

Stały bywalec naszego laboratorium. Ciągle patrzy na świat przez różne ogniskowe oraz przemierza miasta i wioski obwieszony sprzętem fotograficznym. Uwielbia stylowe aparaty, a także eleganckie i funkcjonalne akcesoria. Ma słabość do monochromu i suwaków w programie Lightroom, po godzinach – do literatury faktu i muzyki country.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Co łączy palenie czarownic i protesty kobiet?
Za tegoroczną odsłonę Kolekcji Wrzesińskiej odpowiadają Magdalena i Maksymilian Rigamonti. „Stos” to fotograficzno-literacka opowieść o kobietach, powstała w czasie...
0
1
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
„Pokaż się” i zorganizuj własną wystawę na 11. Opolskim Festiwalu Fotografii
Rusza 8. edycja konkursu „Pokaż się”, którego laureat będzie miał szansę zaprezentowania swojej wystawy podczas tegorocznego Opolskiego Festiwalu...
0
0
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Taką Polskę oglądano w Związku Radzieckim - zdjęcia Harry’ego Weinberga na wystawie w Warszawie
Fundacja Archeologia Fotografii rusza z wystawą „Karuzela" Harry’ego Weinberga, który w latach 1966-1973 zrealizował fotoreportaże i zdjęcia do ok. 200 artykułów...
0
1