Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” - 3 dni warsztatów, wykładów i spotkań

Autor: Maciej Luśtyk

2 Luty 2018
Artykuł na: 4-5 minut

Okręg Wielkopolski ZPFP zaprasza w dniach 23-25 marca 2018 roku do Poznania na pierwszy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania". W ciągu trzech dni odbędą się liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania z autorami. W planach także pierwszy ogólnopolski zlot blogerów przyrodniczych.

Festiwal “Przyroda Warta Poznania” to kontynuacja - pod nową nazwą i w nowym miejscu - organizowanych od 2011 roku Poznańskich Dni Fotografii. Wydarzenie w nowej formule odbywać będzie się teraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i będzie dodatkową ofertą dla uczestników odbywających się w tym czasie Targów Edukacyjnych oraz Targów Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

Każdy z trzech dni festiwalowych będzie miał swoją myśl przewodnią i tematykę. Pierwszy poświęcony będzie przyrodniczym organizacjom pozarządowym. Zaprezentują one realizowane przez siebie projekty ochrony przyrody i zilustrują to unikalnymi zdjęciami z rejonów, w których działają. Poprowadzą też warsztaty fotograficzne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży szkolnej.

fot. Piotr Górny 

Drugi dzień Festiwalu odbędzie się pod hasłem "Różne spojrzenia na przyrodę”, a jego gospodarzami będą fotografowie zrzeszeni w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Trzeci dzień będzie z kolei pierwszym ogólnopolskim zlotem blogerów i fotoblogerów przyrodniczych. Tego dnia odbędą się zarówno prezentacje znanych twórców, jak i warsztaty z pisania blogów.

Program festiwalu

Piątek (23.03.2018) - Warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej

 • Bartosz Stróżyński - 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o przyrodzie Antarktyki
 • Justyna Kierat - Warsztaty z rysowania ptaków
 • Fundacja "Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych” - Zaskakujące życie naszych Dzikich Sąsiadów
 • Okręg Wielkopolski ZPFP - Jak zostać fotop-rzyrodnikiem?

Sobota (24.03.2018) - Różne spojrzenia na Przyrodę

 • Bartosz Stróżyński - Dd spodu, czyli przyroda na antypodach
 • Maciej Fiszer - Zanurzony w łące
 • Piotr Górny - Ptakami otoczony
 • Michał Bartkowiak - Dzikość tuż za progiem
 • Leszek Paradowski - Scenografia przyrody
 • Michał i Tomasz Ogrodowczyk - W bagnach przyczajeni

Niedziela (25.03.2018) - Jak tekstem, obrazem i dźwiękiem opisać Przyrodę. Dzień poświęcony blogom, vlogom i fotoblogom przyrodniczym

 • Marek Pióro autor bloga "Plamka Mazurka"
 • Marcin Kostrzyński twórca kanału YouTube ,,Marcin z Lasu"
 • Stanisław Łubieński autor bloga "Dzika Ochota" autor książki "Dwanaście srok za ogon" (nagrodę NIKE 2017 w głosowaniu czytelników)
 • Iwona i Wojciech Gotkiewicz autorzy blogów "gŁOŚ z bagien" oraz wojciechgotkiewicz.blogspot.com
 • Krzysztof Konieczny autor bloga "Dbaj o bociany"

fot. Leszek Paradowski

Kiedy i gdzie?

Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” odbędzie się w dniach 23-25 marca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14, w Poznaniu.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można również odwiedzać stoiska sponsorów i partnerów ustawione w holu przed salą prezentacyjną. Festiwalowi będzie też towarzyszyło otwarcie dwóch wystaw pokonkursowych: Fotograf Roku OW ZPFP oraz Ogólnopolskiego konkursu fotografii przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania", który będzie towarzyszył festiwalowi. Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest wolny.

fot. Piotr Górny

Więcej informacji znajdziecie pod adresem przyrodawartapoznania.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Bartosz Stróżyński, z serii "Trzy sztuki w Antarktyce")

 

Skopiuj link

Autor: Maciej Luśtyk

Redaktor prowadzący serwisu Fotopolis.pl. Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Więcej w kategorii: Wydarzenia
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Sfotografuj wolność i wygraj aparat Canon EOS R10 z obiektywem
Cyfrowe.pl i Canon zapraszają do udziału w konkursie fotograficznym, w którym nagrodą główną jest aparat Canon EOS R10 z obiektywem RF-S 18-150 mm. Wszystkie...
81
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Jak patrzy system? Wystawa fotografii z Instytutu Pamieci Narodowej
Wrocławska galeria Miejsce przy miejscu zaprasza na wystawę „Gdy spojrzysz mi w oczy dwa razy, rozchylę usta lub zacisnę pięści”, na której zobaczymy wyselekcjonowane...
14
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Festiwal w Ramach Sopotu 2022 - polscy fotografowie interpretują temat fenomenu
Z początkiem września startuje kolejna, 8. już edycja festiwalu W Ramach Sopotu. Jak zwykle zobaczymy prace przygotowane specjalnie na tę okazję przez rezydentów. W tym roku twórcy zmierzyli się...
3
Powiązane artykuły