Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” - 3 dni warsztatów, wykładów i spotkań

Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” - 3 dni warsztatów, wykładów i spotkań

Okręg Wielkopolski ZPFP zaprasza w dniach 23-25 marca 2018 roku do Poznania na pierwszy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania". W ciągu trzech dni odbędą się liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania z autorami. W planach także pierwszy ogólnopolski zlot blogerów przyrodniczych.

Festiwal “Przyroda Warta Poznania” to kontynuacja - pod nową nazwą i w nowym miejscu - organizowanych od 2011 roku Poznańskich Dni Fotografii. Wydarzenie w nowej formule odbywać będzie się teraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i będzie dodatkową ofertą dla uczestników odbywających się w tym czasie Targów Edukacyjnych oraz Targów Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

Każdy z trzech dni festiwalowych będzie miał swoją myśl przewodnią i tematykę. Pierwszy poświęcony będzie przyrodniczym organizacjom pozarządowym. Zaprezentują one realizowane przez siebie projekty ochrony przyrody i zilustrują to unikalnymi zdjęciami z rejonów, w których działają. Poprowadzą też warsztaty fotograficzne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży szkolnej.

fot. Piotr Górny 

Drugi dzień Festiwalu odbędzie się pod hasłem "Różne spojrzenia na przyrodę”, a jego gospodarzami będą fotografowie zrzeszeni w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Trzeci dzień będzie z kolei pierwszym ogólnopolskim zlotem blogerów i fotoblogerów przyrodniczych. Tego dnia odbędą się zarówno prezentacje znanych twórców, jak i warsztaty z pisania blogów.

Program festiwalu

Piątek (23.03.2018) - Warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej

 • Bartosz Stróżyński - 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o przyrodzie Antarktyki
 • Justyna Kierat - Warsztaty z rysowania ptaków
 • Fundacja "Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych” - Zaskakujące życie naszych Dzikich Sąsiadów
 • Okręg Wielkopolski ZPFP - Jak zostać fotop-rzyrodnikiem?

Sobota (24.03.2018) - Różne spojrzenia na Przyrodę

 • Bartosz Stróżyński - Dd spodu, czyli przyroda na antypodach
 • Maciej Fiszer - Zanurzony w łące
 • Piotr Górny - Ptakami otoczony
 • Michał Bartkowiak - Dzikość tuż za progiem
 • Leszek Paradowski - Scenografia przyrody
 • Michał i Tomasz Ogrodowczyk - W bagnach przyczajeni

Niedziela (25.03.2018) - Jak tekstem, obrazem i dźwiękiem opisać Przyrodę. Dzień poświęcony blogom, vlogom i fotoblogom przyrodniczym

 • Marek Pióro autor bloga "Plamka Mazurka"
 • Marcin Kostrzyński twórca kanału YouTube ,,Marcin z Lasu"
 • Stanisław Łubieński autor bloga "Dzika Ochota" autor książki "Dwanaście srok za ogon" (nagrodę NIKE 2017 w głosowaniu czytelników)
 • Iwona i Wojciech Gotkiewicz autorzy blogów "gŁOŚ z bagien" oraz wojciechgotkiewicz.blogspot.com
 • Krzysztof Konieczny autor bloga "Dbaj o bociany"

fot. Leszek Paradowski

Kiedy i gdzie?

Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” odbędzie się w dniach 23-25 marca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14, w Poznaniu.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można również odwiedzać stoiska sponsorów i partnerów ustawione w holu przed salą prezentacyjną. Festiwalowi będzie też towarzyszyło otwarcie dwóch wystaw pokonkursowych: Fotograf Roku OW ZPFP oraz Ogólnopolskiego konkursu fotografii przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania", który będzie towarzyszył festiwalowi. Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest wolny.

fot. Piotr Górny

Więcej informacji znajdziecie pod adresem przyrodawartapoznania.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Bartosz Stróżyński, z serii "Trzy sztuki w Antarktyce")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Sony FE 35 mm f/1.8 - zdjęcia przykładowe
17 Lip 2019
W nasze ręce trafił najnowszy FE 35 mm f/1.8 - systemowy obiektyw, którego długo brakowało w ofercie Sony. Zobaczcie na co go stać.
1
Sony A7R IV - zdjęcia przykładowe
16 Lip 2019
Dziś Sony pokazało najnowszą bestię ze swojej stajni. Czy 60-milionowy Sony A7R IV rzeczywiście jest w stanie zagrozić pozycji aparatów średniego formatu? Zobaczcie zdjęcia przykładowe.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - pierwsze wrażenia
10 Lip 2019
G5 X Mark II przeszedł kompletną przemianę. Najnowszy model z serii Canon PowerShot w niczym nie przypomina swojego poprzednika. Otrzymujemy usprawnioną matrycę i procesor, zoom optyczny o większym zakresie, szybszy system AF, a także zupełnie nowy wygląd i ergonomię z odchylanym do pozycji selfie ekranem i wysuwanym wizjerem elektronicznym.
1
Canon PowerShot G5 X Mark II - zdjęcia przykładowe
10 Lip 2019
Ciekawi, jak w praktyce prezentuje się najnowszy kompakt Canona? Wczoraj, podczas polskiej premiery G5 X Mark II, mieliśmy okazję pobawić się tym modelem. Zobaczcie na co go stać.
4