Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” - 3 dni warsztatów, wykładów i spotkań

Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” - 3 dni warsztatów, wykładów i spotkań

Okręg Wielkopolski ZPFP zaprasza w dniach 23-25 marca 2018 roku do Poznania na pierwszy Festiwal Fotografii Przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania". W ciągu trzech dni odbędą się liczne warsztaty, wykłady oraz spotkania z autorami. W planach także pierwszy ogólnopolski zlot blogerów przyrodniczych.

Festiwal “Przyroda Warta Poznania” to kontynuacja - pod nową nazwą i w nowym miejscu - organizowanych od 2011 roku Poznańskich Dni Fotografii. Wydarzenie w nowej formule odbywać będzie się teraz na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich i będzie dodatkową ofertą dla uczestników odbywających się w tym czasie Targów Edukacyjnych oraz Targów Książki dla Dzieci, Młodzieży i Rodziców.

Każdy z trzech dni festiwalowych będzie miał swoją myśl przewodnią i tematykę. Pierwszy poświęcony będzie przyrodniczym organizacjom pozarządowym. Zaprezentują one realizowane przez siebie projekty ochrony przyrody i zilustrują to unikalnymi zdjęciami z rejonów, w których działają. Poprowadzą też warsztaty fotograficzne i przyrodnicze dla dzieci i młodzieży szkolnej.

fot. Piotr Górny 

Drugi dzień Festiwalu odbędzie się pod hasłem "Różne spojrzenia na przyrodę”, a jego gospodarzami będą fotografowie zrzeszeni w Związku Polskich Fotografów Przyrody. Trzeci dzień będzie z kolei pierwszym ogólnopolskim zlotem blogerów i fotoblogerów przyrodniczych. Tego dnia odbędą się zarówno prezentacje znanych twórców, jak i warsztaty z pisania blogów.

Program festiwalu

Piątek (23.03.2018) - Warsztaty dla dzieci i młodzieży szkolnej

 • Bartosz Stróżyński - 10 rzeczy, które trzeba wiedzieć o przyrodzie Antarktyki
 • Justyna Kierat - Warsztaty z rysowania ptaków
 • Fundacja "Dziupla Inicjatyw Przyrodniczych” - Zaskakujące życie naszych Dzikich Sąsiadów
 • Okręg Wielkopolski ZPFP - Jak zostać fotop-rzyrodnikiem?

Sobota (24.03.2018) - Różne spojrzenia na Przyrodę

 • Bartosz Stróżyński - Dd spodu, czyli przyroda na antypodach
 • Maciej Fiszer - Zanurzony w łące
 • Piotr Górny - Ptakami otoczony
 • Michał Bartkowiak - Dzikość tuż za progiem
 • Leszek Paradowski - Scenografia przyrody
 • Michał i Tomasz Ogrodowczyk - W bagnach przyczajeni

Niedziela (25.03.2018) - Jak tekstem, obrazem i dźwiękiem opisać Przyrodę. Dzień poświęcony blogom, vlogom i fotoblogom przyrodniczym

 • Marek Pióro autor bloga "Plamka Mazurka"
 • Marcin Kostrzyński twórca kanału YouTube ,,Marcin z Lasu"
 • Stanisław Łubieński autor bloga "Dzika Ochota" autor książki "Dwanaście srok za ogon" (nagrodę NIKE 2017 w głosowaniu czytelników)
 • Iwona i Wojciech Gotkiewicz autorzy blogów "gŁOŚ z bagien" oraz wojciechgotkiewicz.blogspot.com
 • Krzysztof Konieczny autor bloga "Dbaj o bociany"

fot. Leszek Paradowski

Kiedy i gdzie?

Festiwal Fotografii Przyrodniczej “Przyroda Warta Poznania” odbędzie się w dniach 23-25 marca 2018 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, przy ul. Głogowskiej 14, w Poznaniu.

Przez cały czas trwania Festiwalu będzie można również odwiedzać stoiska sponsorów i partnerów ustawione w holu przed salą prezentacyjną. Festiwalowi będzie też towarzyszyło otwarcie dwóch wystaw pokonkursowych: Fotograf Roku OW ZPFP oraz Ogólnopolskiego konkursu fotografii przyrodniczej "Przyroda Warta Poznania", który będzie towarzyszył festiwalowi. Wstęp na wszystkie dni festiwalu jest wolny.

fot. Piotr Górny

Więcej informacji znajdziecie pod adresem przyrodawartapoznania.pl oraz na stronie facebookowej wydarzenia.

(fot. okładkowa: Bartosz Stróżyński, z serii "Trzy sztuki w Antarktyce")

 

Tłumacz i fotograf, codziennie selekcjonuje dla Was porcję najciekawszych newsów ze świata fotografii. Zafascynowany nowymi technologiami, choć woli fotografować analogiem. Prywatnie niespełniony snowboardzista i spełniony tata.

Komentarze
Polecane artykuły
Canon EOS RP - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe [AKTUALIZACJA]
14 Lut 2019
Najnowszy korpus Canona prawdopodobnie otwiera zupełnie nowy segment wśród aparatów bezlusterkowych. Najtańsza nowa pełna klatka na rynku ma być doskonałym wyborem dla bardziej ambitnych amatorów czy fotografów podróżniczych i z pozoru ma wszystko, by zadowolić doskonałą większość odbiorców. Gdzie jest haczyk?
2
Sony A6400 - pierwsze wrażenia i zdjęcia przykładowe
13 Lut 2019
Następca modelu A6300 wprowadza usprawnienia, które na pewno docenią zaawansowani amatorzy i osoby szukające aparatu do nagrywania vlogów i filmów do internetu. Nadal jednak ustępuje on plasowanemu wyżej, a już dostępnemu od pewnego czasu modelowi A6500. Czy to więc pozycja, którą warto się zainteresować?
1
Kilka godzin z Panasonic Lumix S1 - pierwsze wnioski
1 Lut 2019
Podczas dorocznego Digital Imaging Seminar, Panasonic zdradził wreszcie pełną specyfikację swojej pierwszej pełnej klatki, a w ręce dziennikarzy powędrowały pierwsze egzemplarze modeli S1 i S1R...
7
Tokina FíRIN 20 mm f/2 FE AF - test obiektywu
28 Sty 2019
Czy Tokina FíRIN to obiektyw, który rozgrzeje serca fotografów systemu Sony E? Producent nie ma co do tego wątpliwości. Jednak my dogłębnie przyjrzeliśmy się modelowi 20 mm f/2 FE AF.
0